MERAKLIJE U NADOKNADI DO POBEDE NAD ZLATIBOROM! Gaćinović: Ovo je nagrada za vredan rad u protekle 2 nedelje!

konferencija

Fudbaleri Radničkog savladali su na Čairu ekipu Zlatibora u 18. kolu Linglong Superlige Srbije rezultatom 2:1. U veoma borbenom duelu domaći tim je imao inicijativu tokom čitavog meča, dok su se gosti uglavnom organizovano branili i svoje prilike gradili iz kontranapada. Sva tri gola vidjena na utakmici bila su izuzetno efektna. Petar Đuričković doveo je u vodstvo Radnicki u 38. minutu lob udarcem. Do izjednačenja je došlo u 54. minutu, kada je Đakovac pogodio iz slobodnog udarca, a pobedu Radničkom doneo je Đuričković, svojim drugim golom na meču u sudijskoj nadoknadi. Svoje utiske su nakon meča sumirali šef stručnog štaba Radničkog, Vladimir Gaćinović i pomoćni trener Zlatibora Vladimir Mudrinić. Gaćinović: - Mislim da je ova utakmica bila prava prvenstvena. Znali smo da nam u goste dolazi ekipa koja igra sjajnu tranziciju i ima nekoliko odličnih pojedinaca, te smo tako i pripremali utakmicu. Prvih 25 minuta smo igrali u ritmu protivnika, koji nam nije odgovarao, preskakali smo sredinu terena i nismo se dovoljno nametnuli. Nakon toga smo krenuli da igramo svoju igru, koju smo krunisali i golom. U drugom poluvremenu smo dozvolili jednu nesmotrenu situaciju, kada je protivnik iskoristio višak po desnoj strain, a u nastavku te akcije izjednačio iz slobodnog udarca. Čitavu utakmicu smo kontrolisali, imali smo inicijativu gotovo sve vreme, a ipak bili oprezni zbog kontri gostiju. U potpunosti smo zaslužili ovu pobedu, bez obzira što smo gol dali u finišu meča, fudbal se i igra do poslednjeg sudijskog zvižduka. Momci su zaslužili pohvale za svoju borbu istrajnost, kao i pristup igri nakon serije slabijih rezultata. Ovu pobedu smo silno želeli i mnogo nam znači, ona je nagrada za vredan rad u protekle 2 nedelje. Mudrinić: - Nismo imali sreće na samom kraju utakmice. Mislim da smo pružili kvalitetnu partiju po izuzetno teškom vremenu za igru, bilo je veoma hladno, a teren je bio jako brz. Momci su dali svoj maksimum u ovom momentu, odgrali do poslednjeg atoma snage. Možda smo zaslužili da osvojimo bod, ali takav je fudbal, igra se do samog kraja i trenutak slabije koncentracije može da presudi. Čestitam Radničkom na pobedi. Ekipa Radničkog jesenji deo prvenstva zatvara gostovanjem ekipi Bačke naredne srede.