VAR ZVEZDI DONEO POBEDU PRED ŠERIF! Crveno-beli u odličnom meču došli do pobede nad Spartakom! VIDEO

Superliga Srbije

Fudbaleri Crvene zvezde savladali su Spartak u Subotici 3:1 (2:1) u meč 3. kola Superlige Srbije.

Šampion Srbije poveo je u petom minutu drugim ovosezonskim prvenstvenim golom Mirka Ivanića, izjednačio je Spartak autogolm Pankova u 26. minutu, a konačan rezultat postavio je El Fardu Ben. On je u 39. minutu zatresao mrežu, gol je najpre poništen zbog ofsajda, ali je nakon konsultacija sa VAR sobom utvrđeno da napadač Beograđana nije bio u nedozvoljenoj poziciji.

U prvom minutu sudijske nadoknade drugog poluvremna Krstović je pogodio mrežu Dujmovića, a VAR je potvrdio da je i taj pogodak regularan

Zvezda je ovom pobedom nastavila niz od tri trijumfa nakon početnog remija sa Vojvodinom. Četa trenera Dejana Stankovića tako je, šestim prvenstvenim bodom na najbolji mogući način najavila duel sa Šerifom u kvalifikacijama za Ligu šampiona.

Sa druge strane Spartak, posle tri meča ima samo bod.

Drugo poluvreme

90+3. minut - Kraj utakmice

90.+1. minut - GOOOOOOOL 1:3 - Krstović! Katai je dugo vukao loptu, zatim vratio loptu mladom napadaču, koji je savladao Dujmovića. VAR je potvrdio da je gol regularan

88. minut - Katai je pogodio stativu, a zatim je Krstović promašio iz neposredne blizine

83. minut - Atraktivan pokušaj Kataija, ali je lopta otišla preko gola

80. minut - Dobra akcija Spartaka i loš udarac Šimure

74. minut - Dobar udarac Falka i odbrana Dujmovića

64. minut - Dva-tri minuta opasnosti i umalo još jedan autogol gostiju. Ovoga puta nespretno je Krstičić reagovao, ali Gajić blokira tu loptu ispred gola

60. minut - Ovaj pokušaj Kange je išao u okvir gola, ali je golman Dujmović bio spreman

57. minut - Tufegdžić je udarcem, pravo u Gordića proverio budnost mladog golmana Crvene zvezde

55. minut - Kanga je probao iz daljine, ali je lopta otišla kraj stative

50. minut - Dobra prilika za Zvezdu, ali posle asistencije Kataija, Krstović iz ne baš lagane situacoje ne uspeva petom da ubaci loptu u mrežu

46. minut - Utakmica je nastavljena

45+2. minut - Kraj prvog dela

39. minut - GOOOOOOL 1:2, Ben! VAR je doneo Zvezdi gol, koji je u prvom momentu poništen, ali je posle gledanja snimka utvrđeno da ben nije bio u ofsajdu

38. minut - Ivanić i Katai su kombinovalli, odbrana Spartaka je izblokirala

32. minut - Spartak je imao novu priliku, ali posle boksovanja Gordića, Tufegdžić na putu do gola pogađa saigrača

26. minut - GOOOOOOOOOOL 1:1, autogol Pankova! Šimura je povukao loptu pronašao Srećkovića, a potom je Pankov pogrešio i savladao Gordića

20. minut - Lopta je bila u kaznenom prostoru Zvezde, ali Bjelović nije uspeo da je zahvati glavom

18. minut - Kanga je uposlio Gajića, usledio je centaršut ka Ivaniću, ali ovaj glavom nije bio precizan.

14. minut - Kontra Zvezde, ali u završnici Katai nije uspeo da proigra Bena

10. minut - Zvezda ima inicijativu i opasnija je po gol

5. minut - GOOOOOOL 0:1, Ivanić! Kombinovali su Rodić i Katai, a zatim je usledio precizan udarac Ivanića

1. minut - Utakmica je počela

Prvo poluvreme

Gradski stadion u Subotici

Sudija: Aleksandar Živković

SPARTAK: Dujmović - Dunđerski, Ivančević, Bogićević, Milošević - Maričić, Šimura - Bjelović, Tufegdžić, Srećković - Hrstić.

CRVENA ZVEZDA: Godrić - Gajić, Pankov, Babić, Rodić - Krstićić, Kanga - Ben, Ivanić, Katai - Dioni.

Sastavi

Pomoćnik u stručnom štabu crveno-belih Nebojša Milošević ističe da su mečevi sa ekipom Spartaka uvek bili atraktivni za gledanje i neizvesni, pa takav duel očekuje i ovog vikenda:

’’Posle lepog dana, umornog ali lepog dana i posle one divne evropske večeri, nemamo vremena za uživanje u uspehu, spremamo se za narednu utakmicu, čeka nas gostovanje u Subotici protiv Spartaka. Nama je svaki prvenstveni meč izuzetno važan, jer je upravo to nešto što nam omogućava da sledeće godine ponovo budemo na evropskim utakmica. Uvek su mečevi protiv Spartaka fudbalski sadržajni i takmičarski neizvesni. Prošle godine smo tamo na gostovanju uspeli da pobedimo 2:1 u veoma neizvesnoj utakmici, koja je bila ispunjena fudbalskim sadržajem i dešavanjima i gde smo gubili 1:0 i u poslednjih deset minuta uspeli dobijemo 2:1. Čak i utakmica koja je odigrana na našem stadionu u jesenjem delu u kojoj smo pobedili 3:2 je bila otvorena i interesantna i to je ono što ekipu Spartaka krasi poslednjih godina, imaju poletnu i ofanzivno orijentisanu ekipu, koja može svakom timu da napravi određeni problem. Uvek su utakmice protiv Spartaka bile izuzetno atraktivne i lepe za oko, nema sumnje da će tako biti i ovog puta. Sa druge strane oni verovatno nisu zadovoljni sa bodovnim kontom u prva dva meča. Mi znamo naše ciljeve, svi igrači su zdravi, u dobroj atmosferi se pripremamo za utakmicu, danas na treningu ćemo odraditi sve ono što je neophodno i sa najvišim ciljevima i optimizmom krećemo na put ka Subotici."

Šef stručnog štaba ’’golubova’’ Vladimir Buač ističe da su crveno-beli protiv Kairata pokazali u kakvoj su formi, ali i da veruje u osvajanje barem jednog boda:

’’Očekuje nas izuzetno teška utakmica, vidimo da Crvena zvezda prethodnih nekoliko godina suvereno vlada srpskim fudbalom. Izrasli su u ozbiljnu evropsku ekipu koja ima kontinuitet rezultata. Nešto su usporenije krenuli u novoj sezoni, ali su svu svoju snagu i moć pokazali u meču protiv Kairata i vidimo da se nalaze u odličnoj formi, što nije dobro za nas. Mi smo loše započeli prvenstvo, očekivao sam da ćemo na kontu imati dva ili tri boda više. Ne možemo očekivati protiv ovakvog protivnika da se vadimo, ali ćemo pokušati da se suprotstavimo svim silama i da nadoknadimo bodove iz Kragujevca. Generalno sam optimista u sutrašnjem duelu, jer smo u protekle dve utakmice bili nadomak osvajanja sva tri boda, a na kraju nismo uspeli da dođemo ni do jednog. Verujem u moje momke, u njihov kvalitet, a motiva će biti na pretek. Ako odigramo na našem nivou verujem da možemo da osvojimo minimalno jedan bod.’’

Meč između Spartaka i Crvene zvezde igra se sa početkom u 18:55 časova.