POSLE ZVEZDE KIKSNUO I DINAMO: Legija izvukla remi na Maksimiru, EKS JU KLASIK u debeloj magli! VIDEO

kvalifikacije za ligu šampiona

Fudbaleri Dinama iz Zagreba i Legije iz Varšave remizirali su 1:1 (0:0) u prvom meču 3. kola kvalifikacija za Ligu šampiona.

Poveli su domaći fudbaleri u 60. minutu golom Bruna Petkovića, a u 82. minutu konačan rezultat postavio je Albanac Ernest Muci.

Domaćin je bio bolji rival od Legije, stvarao je šanse, a iskoristio je samo jednu, kada je Petković dočekao centaršut sa desne strane i maestralnim udarcem glavom zakucao loptu u mrežu.

Gosti, koji su bili bolji u finišu meča, stigli su do izjednačenja u 82. minutu. Albanac Muci je uspeo da se izbori za udarac, šutirao je sa 20 metara fenomenalno, pogodio malu mrežu za 1:1.

Podsetimo, pobednik ovog meča, će se u narednoj rundi borbe za Ligu šampiona sastati sa pobednikom dvomeča Crvene zvezde i moldavskog Šerifa, koji su u Beogradu takođe odigrali nerešeno 1:1.

Igrao je i Filip Mladenović svih 90 minuta za goste.

U drugom meču, Ferencvaroš je napravio veliki korak ka plej of u, pošto je na svom terenu savladao Slaviju iz Praga sa 2:0.

Kačaraba autogolom u 44. minutu i Karatin u 50. minutu su bili strelci golova za Ferencvaroš.

Na drugoj strani igrao je Srđan Plavšić prvo poluvreme.

Revanš mečevi na programu su narednog utorka.