PARTIZAN POBEDOM ZAOKRUŽIO JESENJU TITULU: Crno-beli golom Meniga srušili Kolubaru i na pauzu idu sa plus 5 (VIDEO)

SUPERLIGA SRBIJE

Fudbaleri Partizana slavili su nad Kolubarom sa 1:0 u meču 21. kola Superlige Srbije.

Pobedonosni gol za tim iz Humske postigao Kvinsi Menig u 67.minutu susreta.

Partizan, FK Partizan

Titula jesenjeg prvaka fudbalske Superlige Srbije pripada fudbalerima Partizana! U zaostaloj utakmici 21.kola, klub iz Humske je na domaćem terenu uspeo nekako da slomije otpor Kolubare koja se većim delom utakmice nije predavala.

Međutim, prelomni trenutak desio se u drugom poluvremenu kada je Kvinsi Menig bio odličan nakon kornera Živkovića. Holanđanin je natrčao na odbitak i volej udarcem plasirao loptu u mrežu Stanivukovića.

Kvinsi Menig

Većim delom utakmice strepele su pristalice crno - belih, jer do tog Menigovog pogotka, Partizan nije imao konkretne prilike, osim što je u nekoliko navrata bljesnuo, međutim, stopostotnih prilika nije bilo. Mnogo bolje i ofanzije Partizan je zaigrao u nastavku.

Marko Milovanović

Strepnju navijača tima iz Humske uspeo je da prekine Holanđanin, pa su tako crno - beli overili prvo mesto na polusezoni, koje su obezbedili još u prethodnom meču protiv Metalca iz Gornjeg Milanovca.

Na pauzu koja traje do februara idu sa +5 bodova u odnosu na večitog rivala Crvenu zvezdu.

1 / 9 Foto: Starsport

90+4. minut - KRAJ MEČA

90. minut - Sudija je meč produžio za četiri minuta

84. minut - Kakva šansa za Partizan! Aleksandar Miljković je šutirao ka golu Kolubare, ali je lopta završila pored gola

81. minut - Mirno na terenu, Grobari sa tribina žele još golova

73. minut - Strelac gola za Partizan Kvinsi Menig izlazi iz igre, a ulazi Ostojić

69. minut - GOL! Kvinsi Menig!

FK Partizan

64. minut - Holender umesto Milovanovića na terenu

61. minut - Opasno pred golom Stanivukovića! Pantić je bio u prilici, ali je odlučio da aistira

59. minut - Gužva pred golom Kolubare, gola nema, a Tumbas je dobio udarac pa je lekarska ekipa opet na terenu

50. minut - Napada Partizan svim silama, ali još uvek nema završnog udarca...

46. minut - Rikardo je na terenu! Sjajni napadač ušao je u igru u poluvremenu meča umesto Siniše Saničanina! Još jednu izmenu izvršio je Stanojević. Iz igre je izašao Aleksandar Šćekić, a ušao je Danilo Pantić.

Grobari

45+3. minut - Kraj prvog poluvremena!

45. minut - Igraće se tri minuta duže

44. minut - Obe lekarske ekipe su na terenu posle duela Dobrijevića i Saničanina. Obojici fudbalera se ukazuje pomoć. Siniša Saničanin je 'zaradio' i žuti karton pošto je oborio Dobrijevića koji ga je u padu udraio rukom po licu

43. minut - Ritam igre pada kako se bliži kraj poluvremena...

Partizan, Kolubara, Igor Vujačić

37. minut - Ponovo Milovanović u šansi i ponovo je u ofsajdu

33. minut - Lopta je u nogama Lazarevčana, gosti prete pred golom domaćeg tima i lopta je završila preko gola Stevanovića. Kolubara je izborila korner...

30. minut - Golova još uvek nema! Bakljada na južnoj tribini

26. minut - Apsolutna dominacija domaćeg tima, Lazarevčanima se akcije završavaju uglavnom na centru terena

Partizan, Kolubara

25. minut - Snažan udarac Živkovića, ali je Stanivuković bio na pravom mestu i odbranio mrežu Lazarevčana

25. minut - Lončar DOBIJA ŽUTI KARTON! Oštar start nad Živkovićem, opasno mu je uklizao...

22. minut - Fudbaleru Kolubare Đorđu Đuriću medicinska ekipa ukazuje pomoć, dobio je udarac u predelu glave

20. minut - Menig je bio u sjajnoj prilici, šutirao je ka golu, ali pravo u ruke Stanivukovića

19. minut - Šćek uputio snažan udarac, ali nije bio dovoljno precizan

11. minut - OFSAJD! Milovanović je od sredine terena došao do lopte, sam je hitao ka golu, postigao pogodak, ali je sudija podigao zastavicu, gledao se VAR koji je pokazao - ofsajd!

7. minut - Partizan u polu-šansi, ali se Kolubara odbranila

5. minut - Za pet minta igre ništa se konkretno nije desilo na terenu

12.55 - Meč je počeo!

12.47 - Stevanović na golu crno-belih, Rikardo na klupi

SASTAVI

Partizan: Stevanović – Miljković, Miletić, Vujačić, Saničanin, Živković – Zdjelar, Šćekić, Jojić – Menig, Milovanović. Trener: Aleksandar Stanojević.

Kolubara: Stanivuković – Janković, Đurić, Pecelj, Kočović – Marjanović, Lončar – Đokić, Mladenović Dobrijević - Tumbas . Trener: Dejan Đurđević.

ULAZ BESPLATAN

Crno-beli su jesenji šampioni, a sa koliko bodova više od prvog rivala Crvene zvezde, znaće se danas oko 15 časova. Partizan je objavio spot kojim poziva sve navijače da dođu u podrže tim, a ujedno i proslave uspešan završetak 2021. godine. Ulaz na stadion je besplatan.

Šef stručnog štaba domaćeg tima Aleksandar Stanojević je govorio o jesenjoj tituli i istakao da je pristup u svakoj utakmici isti tokom čitave jesenje polusezone.

"Želja mi je da budemo konkurentni do kraja. Naravno da je teško, mi smo sve vreme prvi, teško je zadržati prvo mesto, igrati pre protivnika ili posle protivnika kad pobedi, ali imamo cilj i mi smo uvek isti. Važno je da imamo isti odnos prema svemu, posle poraza koji se desi naravno da boli i posle nerešenog, ali idemo istim putem. Radimo na tome, ne može ništa da nas iznenadi, bilo koja situacija. Spremni smo za ceo projekat u kome se nalazimo. Idemo maksimalno motivisani i koncentrisani da dođemo do željene pobede i da završimo uspešno ovu polusezonu", rekao je strateg crno-belih.

Partizan, Stadion Partizana, Humska, Stadion, Partizan stadion

Šef stručnog štaba gostujućeg tima Dejan Đurđević ističe da je u ovom trenutku iluzorno pretiti lideru šampionata, ali da očekuje da njegovi igrači daju sve od sebe da naprave iznenađenje.

"Ipak, i pored činjenice da su nas u prvom susretu ubedljivo savladali, ja tada nisam bio razočaran našom igrom. Igrali smo korektno i individualan kvalitet crno-belih je došao do izražaja. Idemo u Humsku da damo sve od sebe, pa kako bude. Spremamo se bez nekog velikog pritiska, rekao sam momcima da odigramo za sebe, najbolje što možemo u ovom trenutku. Ako Partizan bude bolji čestitaćemo im, ako bude drugačije bićemo jako srećni", rekao je Đurđević.