VAR POGURAO FIORENTINU: Ekipa iz Firence u borbi za Evropu, Gonzales srušio Empoli

Fudbaleri Fjorentine pobedili su danas na svom terenu ekipu Empolija sa 1:0, u meču 31. kola italijanske Serije A.

Gostima je u 39. minutu nakon gledanja VAR-a poništen gol Federika di Frančeska, zbog prekršaja.

Empoli je u 57. minutu ostao sa igračem manje, pošto je drugi žuti karton dobio Sebastijano Luperto.

Samo minut kasnije tim iz Firence je došao do vodjstva. U strelce se upisao Nikolas Gonzales, nakon centaršuta iz slobodnog udarca Kristijana Biragija.

Srpski fudbaler Nikola Milenković odigrao je ceo meč za domaći tim, a Aleksa Terzić je ušao u igru u 86. minutu.

Fjorentina je osma na tabeli Serije A sa 50 bodova, dok je Empoli na 12. mestu sa 33 boda.

Empoli je poslednju pobedu upisao 12. decembra prošle godine, kada su savladali Napoli na gostovanju.

U sledećem kolu Fjorentina gostuje Napoliju, a Empoli dočekuje Speciju.