ZVEZDA PRED 40.000 DELIJA OSVOJILA 5. UZASTOPNU TITULU Crveno-beli u veličanstvenoj atmosferi došli do NOVE KRUNE! BORJAN DAO GOL

super liga srbije

Crvena zvezde je šampion Srbije!

Crveno-beli su osvojili 5. uzastopnu titulu (33 ukupno) pobedom nad Voždovcem 3:1 (1:0) u poslednjem kolu Super lige Srbije.

Pred 40.000 navijača na najvećem srpskom stadionu, fudbaleri Zvezde su zasluženo slavili nad Voždovcem. Mada, nije im bilo lako. Gostujući tim došao je na Marakanu sa željom da napravi čudo, a da su bili sigurniji iz nekoliko velikih šansi... Možda su i mogli da pomrse račune crveno-belima.

1 / 5 Foto: Starsport

Kao i tokom cele sezone najbolji u Zvezdi bili su Katai i Ivanić.

Upravo su oni postigli golove s kojima je novi-stari šampion došao do velike prednosti. Voždovac je smanjio prednost rivala, ali nije imao snage za potpuni preokret.

Pogledajte veliko slavlje posle meča:

00:24

Slavlje na Marakani posle 33. titule Zvezde

U 90. minutu dosuđen je penal za Zvezdu koji je izveo Milan Borjan!

Golman Zvezde je bio precizan za erupciju na Marakani!

Sa druge strane, Partizan je rutinski slavio nad Radničkim (2:0), ali ta pobeda im nije ništa donela. Crno-beli su ostali dva koraka iza Zvezde u ovosezonskoj trci. Golove za Partizan postigli su Rikardo iz penala i Jamkam autogol. Meč je obeležilo sramno ponašanje fudbalera Radničkog koji su jurili sudiju po terenu, nakon što je Arsić dobio crveni karton.

Ovako je izgledao tok mečeva:

Crvena zvezda - Voždovac 3:1 (1:0)

Partizan - Radnički Niš 2:0 (1:0)

90. minut - Penal za Zvezdu, koji je izveo i pogodio Milan Borjan!

88. minut - Pojačava se pesma Delija. Još samo nekoliko minuta do kraja meča.

82. minut - Priprema se veliko slavlje na Marakani.

Crvena zvezda

67. minut - GOOOOL! Autogol Jamkam! Partizan vodi sa 2:0!

69. minut - GOOOOL! Milojević! Voždovac smanjuje na 2:1. Možda ćemo ipak imati dramu.

59. minut - U Humskoj deo navijača odlazi sa stadiona (pre svega sa Juga). Uputili su se ka dvorani Pionir na meč Partizan - Budućnost.

POGLEDAJTE TE SCENE IZ HUMSKE:

00:17

Navijači Partizana napuštaju stadion u 60. minutu utakmice

65. minut - Čini se da je borba za titulom rešena! Zvezda drži potpunu kontrolu nad utakmicom i gotovo je nemoguće da primi tri gola.

55. minut - GOOOL! Ivanić! Crvena zvezda ima 2:0 i nalazi se na korak od titule. Ben je bio asistent, a Ivanić strelac.

49. minut - VELIKA PRILIKA ZA VOŽDOVAC! Ćirković je bio "oči u oči", ali je golman Zvezde sjajno intervenisao.

46. minut - Nastavljen meč na Marakani, dok je u Humskoj gotovo tek počela pauza.

Konačno je poluvreme i u Humskoj. I to posle 56 minuta igre u prvom poluvremenu.

45+11. minut - Verovali ili ne još uvek se igra prvo poluvreme.

45+9. minut - Nastavljena je utakmica posle 7 minuta pauze

Skandalozno ponašanje fudbalera Radničkog koji žele da tuku sudiju!? Njih 11 je krenulo za arbitrom u želi da se obračunaju sa njim posle crvenog kartona koji je dobio Arsić. Opšti haos je na terenu. Prekid traje već 7 minuta!

Pogledajte haos na terenu:

00:40

Opšti haos u Humskoj: Fudbaleri u klinču, jurnjavanja za sudijom

45+5 - CRVENI KARTON! Lazar Arsić iz Radničkog!

45+5 minut - GOOOL! Rikardo pogađa sa bele tačke.

45. minut - PENAL ZA PARTIZAN! Vujadinović je igrao rukom, a nakon asistencije VAR, sudija Stefanović je pokazao na penal.

41. minut - GOOOL! Vodi Zvezda! Katai je glavom sa 5-6 metara savladao Krunića. Bio je to 24. gol u prvenstvu za sjajnog fudbalera crveno-belih.

40. minut - Zvezda i Partizan izuzetno slabi. U Humskoj gotovo bez prilika, dok je na Marakani samo Ohi bio u šansi za gol.

34. minut - PRVA PRILIKA ZA ZVEZDU! Ohi je bio u šansi, ali nije uspeo dobro da primi loptu, pa je krajnji udarac bio slab.

30. minut - Pred golom Radničkog pao je Rikardo nakon duela sa igračem gostiju. Aleksandar Stanojević je burno reagovao trežeći penal, a sudije su zaustavile igru i čekaju odluku VAR. Odluka je glasila - nije penal. Trener Partizana bio je baš ljut...

25. minut - Neverovatne slabe utakmice. Kada se radi o prvom kolu, a ne borbi za titulom.

14. minut - Očekivali smo daleko uzbudljivije mečeve...

5. minut - Ništa zanimljivo do sada. Večiti imaju inicijative, ali bez prilika.

1. minut - Počele su utakmice poslednjeg kola plej-ofa Super lige Srbije!

Na Marakani oko 30.000 gledalaca, a u Humskoj najviše 2.000-3.000.

SASTAVI NA MARAKANI:

Crvena zvezda: Borjan, Gajić, Eraković, Dragović, Rodić, Sanogo, Kanga, Ivanić, Katai, Ben, Ohi.

Voždovac: Krunić, Lasickas, Milović, Đurišić, Mijailović, Milojević, Ivezić, Pantović, Đorđević, Purtić, Ćirković.

SASTAVI U HUMSKOJ:

Partizan: Stevanović, Urošević, Vujačić, Miletić, Miljković, Zdjelar, Jevtović, Terzić, Marković, Menig, Rikardo.

Radnički: Drobnjak, Aksentijević, Vujadinović, Jamkam, Mlađović, Kovačević, Jovanović, Mesarović, Arsić, Mitrović, Kasalica.

18.10 - Na Marakani trenutno oko 30.000 gledalaca, a na stadionu Partizana samo nekoliko stotina ljudi.

00:20

Atmosfera pred početak meča Crvena zvezda - Voždovac

17.50 - Baš uzavrela atmosfera. Oseti se to na prilazima stadionima. Nadamo se da će ovoga puta sve proteći bez incidenata.

17.35 - Na Autokomandi je situacija vanredna. Policajci se nalazi gotovo na svakih nekoliko metara, a veliki broj ljudi ide na stadionu "Rajko Mitić".

Crvena zvezda ima meč loptu protiv Voždovca (18.30) na stadionu "Rajko Mitić". S druge strane, Partizan se nada mogućem iznenađenju i trijumfu nad niškim Radničkim kako bi se domogao pehara (18.30).

Sve ide naruku Crvenoj zvezdi jer joj je za 33. titulu u istoriji, petu zaredom, dovoljan i remi. Na Marakani idu na pobedu, očekuju pune tribine, jer već nekoliko dana alarmiraju navijače akcijom "Dođi na stadion, izaberi svoj barjak i budi deo spektakla". Sa druge, strane Partizan je takođe otvorio kapije stadiona i nada se velikoj podršci Grobara.

Aleksandar Dragović poručuje:

- Utakmica protiv Voždovca će biti kruna ove sezone, bar kada je u pitanju Superliga Srbije. Sanjao sam o titulama sa Zvezdom, a sada me samo jedna utakmica deli od prve, verujem ne i jedine za ovu sezonu. Drago mi je što je klub obezbedio slobodan ulaz i pokrenuo akciju s barjacima. Siguran sam da će Marakana izgledati fenomenalno danas.

Partizan ima samo jedan poraz ove sezone, i to od Crvene zvezde, na početku prolećnog dela. Čini se da je baš u toj utakmici prelomljena sezona. U goste im danas od 18.30 dolazi niški Radnički. Crno-beli idu na tri boda i nadaju se čudu na Marakani, priželjkuju scenario iz 2017, kada je Voždovac sapleo crveno-bele i omogućio Partizanu da se domogne titule.

- Verujem da svaka ekipa može da priredi iznenađenje, pogotovo Voždovac koji ima specifičan stil igre - istakao je Aleksandar Stanojević, trener crno-belih.