KRALJEVI SILNI U NADOKNADI, MODRIĆ PROMAŠIO PENAL: Real Madrid u finalu Svetskog klupskog prvenstva

maroko

Fudbaleri Real Madrida plasirali su se u finale Svetskog klupskog prvenstva u fudbalu.

Madriđani su na stadionu u Rabatu u polufinalu bili bolji od egipatskog Al Ahlija, 4:1 tako izborili meč za trofej protiv Al Hilala iz Saudijske Arabije.

Kraljevski klub je ulogu velikog favorita potvrdio na terenu.

Real je poveo u 42. minutu, Vinisijus je odlično utrčao, lobovao golmana i zatresao mrežu za 1:0.

Na 2:0 povisio je Federiko Valverde već u 46. minutu.

Nadu afričkom predstavniku vratio je Al Malul sa penala u 65. minutu za 2:1.

Vrlo uzbudljivo bilo je u finišu.

Najpre je Luka Modrić promašio penal u 86. minutu, Mohamed El Šanavi je pročitao gde će hrvatski fudbaler šutirati i odbranio mu udarac.

A onda je u drugom minutu nadoknade Rodrigo lepim lobom povisio na 3:1, a konačan rezultat postigao je Serhio Aribas u 98. minutu za 4:1.

Za titulu svetskog klupskog prvaka Real će se u finalu boriti sa Al Hilalom.

Ekipa iz Saudijske Arabije je juče u prvom polufinalnom meču pobedila brazilski Flamengo sa 3:2.

Meč je na programu u subotu od 20 časova.