BORJAN ODVEO ZVEZDU U POLUFINALE KUPA: Napredak pošteno namučio šampiona, crveno-beli tek na PENALE prošli kroz Kruševac! VIDEO

KUP SRBIJE

Fudbaleri Crvene zvezde savladali su Napredak rezultatom 4:2 (0:0), nakon boljeg izvođena jedanaesteraca u utakmici četvrtfinala Kupa Srbije u Kruševcu.

U regularnom delu utakmice Zvezda je dominirala, promašivala šanse, ali se i Napredak sjajno branio.

Crveno-beli su imali čak 23 udarca ka golu protivnika, ali svoju bolju igru nisu uspeli da kruniše golom.

Pogotovo se sa promašajima istakao Katai u prvom poluvremenu.

Najbolju šansu za Zvezdu propustio je Ivanić, koji je pogodio stativu u 87. minutu.

Strelci za Zvezdu u penal seriji bili su Marko Rakonjac, Irakli Azarovi, Jovan Mijatović i Osman Bukari.

Precizni sa "bele tačke" kod Napretka bili su Marko Šarić i Marko Putinčanin.

Preostale utakmice četvrtfinala Kupa Srbije na programu su u četvrtak.

Utakmica je odigrana u senci velike tragedije u Beogradu, zbog koje navijači crveno-belih popularne " Delije " nisu prisustvovali meču

PENALI:

2:4 - Pogađa Bukari, Zvezda je u polufinalu!

Drugo poluvreme:

Završen je regularni deo meča, gledaćemo penale, koji će odrediti prvog polufinalistu u Kupu Srbije

90. minut - Utakmica je produžena za 5 minuta

90. minut - Umesto Dragovića u igri je Milunović

88. minut- Rakonjac očajno šutira iz odlične pozicije

87. minut - Kakva prilika za Zvezdu, Ivanić odlićno šutira ali pogađa stativu

84. minut - Pokušao je Nikolić iz daljine, brani Petrić

78. minut -Rakonjac je izblokiran iz izgledne situacije

75. minut- Zvezda sve nervoznija, crveno-beli nikako da slome otpor domaćina

72. minut - U igri su Mijatović i Prucev, umesto Kataija i Mitrovića

66. minut - Probao je Ivanić iz daljine, neprecizno

Mirko Ivanić

61. minut - Napredak sve opasniji domaćin se oslobodio pritiska Zvezde

55. minut- Pokušao je i Rakonjac

52. minut - Nastavlja Zvezda sa napadima promašuje Mitrović iz izgledne situacije.

- Milojević reagovao izmenom umesto Kangve u igri je Ivanić

46. minut - Utakmica je nastavljena

Prvo poluvreme:

45. minut - Odlična akcija Zvezde, Kerkez sprečava siguran gol Kataija

44. minut - Novi pokušaj Kataija iz povoljne situacije, preko gola

41. minut - Pokušao je Katai lobom, ali nije bio precizan

38. minut - Pokušao je Mijailović sa ivice šesnaesterca, zamalo pored gola

36. minut - Katai lukavo šutira, Petrrić skreče loptu u korner

32. minut - Katai dobija prvi žuti karton na meču

Crvena zvezda, Javor, Katai, Aleksandar Katai

28. minut - Dobar pokušaj Kangve iz daljine

24. minut - Katai pogađa stativu, ali gol sve jedno ne bi važio pošto je jedan igrač Zvezde bio u ofsajdu

19. minut- Prva prava prilika na meču , pokušao je Rakonjac nakon kornera Kataija

16. minut - Zvezda pojačava pritisak, ali bez pravih prilika još uvek

11. minut - Napredak potpuno ravnopravan za sada Kruševljani ne žele da se brane.

5. minut - Blaga inicijativa Zvezde na početku meča

- Tribina na Kruševcu na kojoj su trebali da budu navijači Crvene zvezde

Zvezda

1. minut - Utakmica je počela

SASTAVI:

Napredak: Petrić - Jovanović, Đeković, Kerkez, Ljubomirac - Putinčanin, Vukajlović, Šarić - Bastajić, Krstić, Čečarić.

Crvena zvezda: Borjan - L.Nikolić, Eraković, Dragović, Azarov - Kangva, Mijailović - Bukari, Mitrović, Katai - Rakonjac.

Fudbaleri Crvene zvezde gostuju Napretku u Kruševcu u utakmici četrtfinala Kupa Srbije.

- Na žalost ova utakmica pala je u debelu senku zbog velike tragedije na Vračaru, a navijači Crvene zvezde obavestili su javnost da nisu otišli u Kruševac.

Zvezda

Trener crveno-belih Miloš Milojević oprezan je pred ovaj meč.

"Uvek igramo sa najboljim sastavom, tako će biti i sutra. Moramo da ispoštujemo fudbal i da igrači koji su odigrali dobro protiv Čukaričkog zadrže mesto u timu da bi dobili i rotacijama dovoljnu dozu energije i motivacije pred meč", počeo je Milojević.

Prisetio se prethodnog duela sa Napretkom kada je Zvezda u Kruševcu odigrala 1:1.

- Igrali smo meč pred reprezentativnu pauzu protiv njih... Imaju način igre koji im odgovara, dobri su u prekidu i koriste prostor, ako se loše stoji iza lopte. U prethodnom meču su iskoristili to što smo mnogo menjali, ne igrač za igrača, koliko se desi da u prekidima gde vam stoji najbolji skakač, usled promene u timu i želje za ubrzanjem, tu bude fudbaler koji nije dobar u skoku. Tu se onda javi problem, ali to je normalno i mora se kalkulisati. Bila je to situacija gde smo imali kontinuirane tri, četiri greške, loša postavka i reakcija, iz čega sledi kazna. Tako da, Napredak može da bude neugodan, neće im faliti motiva, jer je kup takvo takmičenje gde jedna utakmica rešava sve, tako da, prava na grešku nemamo. Treba nam dobra igra i enerija da bismo prošli dalje, rekao je Milojević.

Miloš Milojević

Sa druge strane trener Napretka Dragan Perišić svestan je težine zadatka.

.-Ja ću prvo Crvenoj zvezdi da čestitam odbranu šampionske titule. Definitivno su pokazali da u ovom trenutku imaju najjaču i najkonkretniju ekipu u našem prvenstvu. Postoji druga strana, a to smo mi. Kompletni smo, nastavljamo sa zgusnutim rasporedom, s obzirom da nas posle kupa u utorak očekuje prvenstveni susret sa niškim Radničkim. Pretpostavljam da će sutra na stadionu biti sjajan ambijent, kao i na prethodnoj prvenstvenoj utakmici. Znamo da je Kup specifično takmičenje, igra se samo jedna utakmica i treba da budemo mudri, da ne otvaramo sve karte na startu.

Rekao sam igračima da im je ovo nagrada za sve ono što su izneli u prethodnom periodu i moram još jednom da ih pohvalim. Takmičenje u plej – autu uopšte nije lako, jer jedna lopta odlučuje pobednika. Svaka utakmica u prethodnom periodu je bila jedno malo finale, a pokazali su naši igrači da umeju da igraju na rezultat i apsolutno verujem u njih, izjavio Napretkov trener Dragan Perišić.