ŠPANIJA OSVOJILA LIGU NACIJA: Crvena furija posle PENALA savladala Hrvatsku i osvojila jedini TROFEJ koji im je nedostajao!

LIGA NACIJA

Fudbaleri Španije osvojili su Ligu nacija.

Španija je nakon boljeg izvođena jedanaesteraca savladala Hrvatsku rezultatom 5:4

U regularnom delu i produžecima nije bilo golova.

Gledali smo priličnu nezanimljivu utakmicu sa malo pravih šansi na obe strane.

Vidljivo je bilo da su igrači umorni i iscrpljeni od dugačke sezone.

Španija se bolje snašla prilikom izvođenja jedanaesteraca i zasluženo osvojila trofej.

Heroj je bio golman Simon koji zaustavio udarce Majera i Petkovića.

Ovo je zanimljivo jedini trofej koji je do večeras nedostajao Crvenoj furiji.

Drugi produžetak:

115. minut - Sve smo bliži izvođenju jedanaesteraca

110. minut - Dobra prilika za Hrvatsku, brani Simon.

106. minut- Nastavljena je utakmica

Prvi produžetak:

105 . minut - Završen je prvi produžetak

100. minut - Bez velikih uzbuđenja na terenu

91. minut - Počeo je prvi produžetak

Španija

Drugo poluvreme:

90. minut - Utakmica je produžena za 4 minuta

90. minut - Šutirao je Asensio iskosa iz trka, zamalo pored gola

84. minut - Najbolja prilika na utakmici, Fati je šutirao sa pet metara, Perišić sa gol linije izbacuje i sprečava siguran gol.

80. minut - Još uvek nema golova u Roterdamu, velika borba na terenu. Sve smo bliži produžecima.

Španija

69. minut - Livaković je istrčao prilikom intervencije i ostavio prazan gol, što je Fabijan Ruis uočio, te je pokušao da šutem iz velike daljine postigne pogodak. Malo mu je falilo.

65. minut - Odličan pokušaj Rodrija iz daljine, lopta odlazi pored desne stative Juranovićevog gola.

57. minutu - Morata je pokušao glavom, nakon centaršuta Albe. Zamalo preko prečke

51. minut - Odlična prilika za Hrvatsku, šutirao je Juranović zamalo pored gola.

46. minut - Utakmica je nastavljena

Španija

Prvo poluvreme:

45. minut- Prvo poluvreme je produženo za 1 minut.

35. minut - Španci više imaju loptu u posedu, ali bez pravih prilika.

23. minut - Andrej Kramarić je dobio dugu loptu kroz sredinu i pokušao da lobuje Simona, ali ne ipak zaustavljen u poslednjem trenutku.

12. minut - Veliku priliku propustio je Gavi, šutirao je zamalo pored gola iz izgledne situacije

9.minut - Prva prilika za Španiju nakon što je Livaković loše reagovao ispred Morate i ispustio loptu. Ipak brzo se ispravio.

1. minut- Utakmica je počela

SASTAVI:

Hrvatska: Livaković, Juranović, Šutalo, Erlić, Perišić, Modrić, Brozović, Kovačić, Pašalić, Ivanušec, Kramarić

Španija: Simon, Navas, Le Norman, Laport, Alba, Rodri, Ruis, Asensio, Gavi, Pino, Morata

Fudbaleri Hrvatske i Španije sastaju se u finalu Lige nacija u Roterdamu na čuvenom stadionu "Tiganj".

Hrvati su u polufinalu savladali domaćina Holandiju, 4:2 posle produžetaka.

Španci pogotkom u samom finišu savladali Italiju sa 2:1.

"Osvojili smo srebro i bronzu na Svetskim prvenstvima, idemo sad po zlato koje nam nedostaje. Znate kakav je moj stav bio o Ligi nacija, ali to se promenilo, takmičenje ima značaj. Sledi nam velika utakmica i napravićemo sve da osvojimo pehar. To što su i drugi došli s najjačim reprezentacijama pokazuje kakvo je ovo takmičenje", rekao je selektor Hrvatske Zlatko Dalić.

Zlatko Dalić

Optimista je i trener Španije Luis de la Fuente.

"Očekuje nas izjednačena utakmica. Možda imamo određene prednosti, neke stvari koje moramo doraditi, ali biće to izjednačena utakmica. Svaka ekipa ima svoje prednosti, a vi morate pronaći slabe strane."

Hrvatska i Španija dosad su igrale devet puta, a Hrvatska ima negativan učinak u tim utakmicama – tri pobede, remi i pet poraza.

Osim za pehar, ove dve selekcije boriće se i za novčanu nagradu od 10.500.000 evra.