PARTIZAN PROŠAO KROZ PAKAO PROTIV ZVEZDINE FILIJALE: Crno-beli tek posle PENALA izbacili Grafičar iz Kupa Srbije (VIDEO)

kup srbije

Fudbaleri Partizana pobedili su Grafičar posle penal serije i plasirali su se u četvrtfinale Kupa Srbije - u regularnom delu bilo je 1:1, a posle izvođenja penala 6:5.

Poptuno otvorena igra oba tima od prvog sudijskog zvižduka, pljuštale su šanse na sve strane, ali do kraja 45. minuta golova nije bilo - čuvari mreže na obe strane bili su nesavladivi.

Drugo poluvreme donelo je i potpuno drugačiju igru, manji broj šansi, a u 64. minutu i prvi pogodak na meču. Ognjen Ajdar je iskoristio priliku, šutirao sa distance i zatresao mrežu domaćina, a samo dva minuta kasnije drugi žuti karton dobio je Babakar i Zvezdina filijala je na terenu ostala sa igračem manje.

Igor Duljaj je u 76. minutu na teren umesto Aleksandra Šćekića poslao Dušana Jovanovića koji je samo tri minuta kasnije doneo izjednačenje u Humskoj. Do kraja regularnog dela meča nije bilo više pogodaka, pa se prešlo u izvođenje penala.

Sa bele tačke kod Partizana bili su sigurni svi izvođači: Natho, Belić, Kalulu, Zahid i Saldanja su tresli mreže, dok su kod Grafičara mrežu pogađali Petrović, Jovanović, Vukičević i Đukić, dok je golman crno-belih Aleksandar Jovanović odbranio šut Andrije Fratrovića.

1 / 12 Foto: Starsport©

PENALI:

5:4 - Saldanja lagano zatresao mrežu Grafičara!

4:4: - Đukić takođe siguran!

4:3 - Zahid siguran!

3:3 - Sjajan penal izveo Vukičević!

3:2 - Kalulu pogađa!

2:2: BRANI JOVANOVIĆ! Andrija Fratrović nije imao sreće

2:2 - Belić hladnokrvan

1:2 - Grafičar je ponovo u prednosti - Jovanović!

1:1 - Natho uz pomoć prečke pogađa za izjednačenje u penal seriji

0:1 - Grafičar vodi golom Petrovića

2. POLUVREME

90+4. minut - Kraj regularnog dela meča - slede penali!

90. minut - Zahid je šutirao sa ivice kaznenog prostora, ali lopta završava pored gola! IGRAĆE SE JOŠ ČETIRI MINUTA

79. minut - GOL! Izjednačenje u Humskoj - strelac je Jovanović

76. minut - IZMENA KOD DOMAĆIH: Jovanović je na terenu, Šćekić je izašao iz igre

69. minut - IZMENA KOD GRAFIČARA! Izlazi Mladenović, ulazi Petrović

66. minut - CRVENI KARTON! Grafičar sa igračem manje! Babakar dobija drugi žuti i mora u svlačionicu

64. minut - GOL! Grafičar vodi u Humskoj - strelac je Ajdar

63. minut - Pokušavaju crno-beli da nađu put do gola, ali odbrana Grafičara neutrališe sve napade

51. minut - ŠANSA ZA PARTIZAN! Saldanja pokušava sa velike udaljenosti, ali brani Guteša

46. minut - IZMENA KOD PARTIZANA: Na terenu su Zahid, Saldanja i Stojković, a na klupu idu Filipović, Trifunović i Baždar

46. minut - Počelo je drugo poluvreme!

Partizan, Grafičar

1. POLUVREME

45. minut - Kraj prvog poluvremena!

38. minut - JOŠ JEDNA ŠANSA ZA GRAFIČAR! Šutirao je Ajdar sa, ali golman crno-belih je nesavladiva preprka

33. minut - VELIKA ŠANSA ZA GRAFIČAR! Babakar je bio u prilici, ali ne uspeva da savlada golmana crno-belih

30. minut - ŠANSA ZA CRNO-BELE! Baždar je na nekoliko metara od gola šutirao, ali je Guteša i ovo odbranio

26. minut - PARTIZAN PRETI! Opet Baždar pokušava, čuvar mreže gostujuće ekipe uspeva da odbrani

19. minut - NOVA PRILIKA ZA GRAFIČAR! Stojanović je šutirao iz kaznenog prostora, ali je Jovanović odbranio

18. minut - ŠANSA ZA PARTIZAN! Opet preti Baždar - Menig mu je uputio loptu u šesnaesterac, on je snažno šutirao, ali pravo u golmana koji je udarac izlokirao u aut

14. minut - PRILIKA ZA GRAFIČAR! Ajdar je pokušao glavom, ali je lopta otišla preko gola

10. minut - ŠANSA ZA PARTIZAN! Baždar je bio u prilici, u padu je šutirao ka golu gostiju, ali je Guteša na visini zadatka

7. minut - Od starta meča crno-beli diktiraju ritam igre

1. minut - Počeo je meč u Humskoj.

SASTAVI

Partizan: Jovanović - Filipović, Saničanin, Medina, Šehović - Šćekić, Belić - Menig, Natho, Trifunović - Baždar.

Grafičar: Guteša - Matić, Ogbu, Jovanović, Radojević - Ćurić, Vasiljević - Mladenović, Stojanović, Ajdar - Babakar.

Fudbaleri Partizana i Grafičara, razvojnog tima Crvene zvezde, danas od 16 časova igraće u Humskoj meč osmine finala Kupa Srbije.

Kapiten Partizana Svetozar Marković neće moći da pomogne saigračima jer se tokom zagrevanja za duel s Vojvodinom protekle subote požalio na bol u kolenu.

Siniša Saničanin zauzeo je mesto Markovića protiv Vojvodine i odigrao odlično. Bivši reprezentativac Bosne i Hercegovine prvi je pik Igora Duljaja i za današnju utakmicu, a trener Partizana na raspolaganju ima i Natana de Medinu. Ksander Severina takođe nije spreman. Krilni napadač povredio se na meču s Čukaričkim i skoro mesec dana biće van stroja.

Igor Duljaj, trener Partizana, ozbiljno shvata današnji meč:

"Svaka utakmica je važna, kao i protiv Grafičara. Bez obzira što je to tim iz prve lige, ako ne shvatimo ozbiljno tu utakmicu, nemamo šta da tražimo. To je mlada ekipa, dosta agresivna, imaju veliki motiv, igraju protiv Partizana. Ukoliko ne budemo imali ozbiljan pristup, imaćemo dosta problema", rekao je Duljaj na konferenciji za novinare u Sportskom centru Teleoptik.