INTER HITA KA SKUDETU: Neroazuri osvojili Rim - Roma pretrpela osmi poraz

SERIJA A

Fudbaleri Intera pobedili su u Rimu domaću Romu 4:2, u utakmici 24. kola Serije A.

Inter je poveo u 17. minutu golom Frančeska Ačerbija, a Roma je preokrenula golovima Đanluke Mančinija u 28. i Stefana El Šaravija u 44. minutu.

Markus Tiram izjednačio je u 49. minutu, a vođstvo Interu doneo je Anhelinjo, autogolom u 56. minutu.

Konačan rezultat postavio je Alesandro Bastoni golom u trećem minutu nadoknade vremena.

Inter je nastavio niz dobrih rezultata i posle 19. pobede prvi je na tabeli sa 60 bodova, sedam više od drugoplasiranog Juventusa.

Roma je pretrpela osmi poraz u prvenstvu i sa 38 bodova zauzima peto mesto na tabeli.

Ranije danas Lacio je na gostovanju pobedio Kaljari 3:1, a kasnije igraju Sasuolo - Torino.