Miličić i dalje greje klupu

NBA

Crnogorski centar Nikola Peković igrao je 22 minuta i za to vreme postigao je 10 poena

BEOGRAD - Košarkaši Majamija pobedili su na svom terenu Oklahomu sa 98:93 u velikom derbiju NBA lige, predvođeni Lebronom Džejmsom, koji je postigao 34 poena.

Majami je u prvom poluvremenu gubio sa 11 poena razlike, ali je preokrenuo rezultat i zadržao vođstvo do kraja. Oklahoma je imala priliku da izjednači, pošto je minut pre kraja gubila sa 96:93, ali je Kevin Durent ishitreno šutirao trojku i promašio. Ovo je Majamiju bila 17. uzastopna pobeda kod kuće. Najefikasniji u Oklahomi bio je Durent sa 30 poena.

Golden Stejt je u gostima pobedio Minesotu sa 97:94. Dejvid Li i Kevin Lav vodili su veliku bitku tokom tri četvrtine, ali je meč na kraju rešio novajlija Čarls Dženkins, koji je postigao sedam od poslednjih devet poena Voriorsa, koji su tako prekinuli seriju od šest poraza. Li je postigao 31 poen za Voriorse, a Lav 29 za Minesotu, ali je Dženkins, koji je završio sa 19 poena, postigao koš iz teškog ulaza za vođstvo Golden Stejta od 96:94, čime je Minesoti uručio četvrti uzastopni poraz. Lav je trenutno najbolji trojkaš lige, ali je sinoć imao loše veče, pošto je promašio svih sedam pokušaja. Crnogorski centar Nikola Peković igrao je 22 minuta i za to vreme postigao je 10 poena. Darka Miličića ponovo nije bilo u timu.

Šampion Dalas napravio je veliki preokret i pobedio je u Memfis sa 95:85. Tim iz Teksasa je u poslednjoj četvrtini napravio seriju od 21:4 i tako prekinuo seriju gostiju od tri uzastopne pobede. Ekipu je do trijumfa predvodio Dirk Novicki sa 23 poena i 10 skokova. Atlanta je kod kuće ubedljivo pobedila Šarlot sa 120:93, ali u domaćem timu nije bilo Vladimira Radmanovića, koji je povredio leđa.

Rezultati utakmica

Filadelfija - Toronto 78:99, Vašington - Indijana 96:109, Boston - San Antonio 86:87, Atlanta - Šarlot 120:93, Majami - Oklahoma 98:93, Milvoki - Klivlend 107:98, Nju Orleans - Denver 94:92, Minesota - Golden Stejt 94:97, Dalas - Memfis 95:85, Juta - Feniks 105:107, Portland - Nju Džersi 101:88, LA Klipers - LA Lejkers 108:113.