(KURIR TV) UMORNA ZVEZDA BEZ SJAJA: PAO utišao Pionir, novi poraz crveno-belih

Evroliga

Košarkaši Crvene zvezde poraženi su od Panatinaikosa 63:69 (15:20, 23:21, 11:17, 14:11) u meču 14. kola Evrolige, koji je igran u dvorani Aleksandar Nikolić

Crveno-beli su upisali drugi uzastopni poraz u Evroligi, a deveti ukupno. Na drugoj strani, grčki tim sada ima deset pobeda i četiri poraza.

Meč je rešen u trećoj deonici kada je Zvezda za sedam minuta postigla svega četiri poena i tako dozvolila protivniku da stekne dvocifrenu prednost.

Izabranici trenera Alimpijevića, uspeli su u dva navrata da smanje na tri poena zaostataka dva minuta pre kraja, ali potpuni preokret je izostao.

Najefikasniji u redovima Zvezde i ujedno jedini sa dvocifrenim učinkom bio Džejms Feldin koji je ubacio 21 poen. Milko Bjelica i Matijas Lesor su dodali po osam poena.

Panatinaikos su do pobede vodili Džejms Gist i Markus Denmon sa po 16 postignutih poena, dok je Kris Singlton utakmicu završio sa osam poena.

Četvrta četvrtina

40. minut 63:69 - Kraj meča

40. minut 63:66 - Zvezda je promašila dva napada

39. minut 63:66 - Ročesti je ubacio dva penala

38. minut 66:61 - Trojka Lazića

36. minut 58:64 - Zvezda je propustila priliku da meč uvede u potpuno neizvesnu završnicu

34. minut 62:53 - Osma trojka za PAO

33. minut 53:58 - Zvezda je stigla na pet poena zaostatka

31. minut 51:58 - Trojka Dobrića

30. minut 49:58 - Zvezda nije realizovaala poslednji napad

30. minut 49:57 - Lesor posle ofanzivnog skoka pogađa

28. minut 44:55 - Feldin prekida post domaćina

27. minut 42:55 - Zvezda je za skoro sedam minuta trećeg kvartala postigla samo 4 poena

24. minut 42:51 - PAO beži i stiče najveću prednost do sada

21. minut 38:44 - Druga trojka Singltona

Treća četvrtina

20. minut 38:41 - Denmon je trojkom preko ruke Dangubića rešio prvo poluvreme

16. minut 30:29 - Trojka Dobrića

13. minut 23:22 - Zvezda vodi posle trojke Feldina

11. munut 17:22 - Lesor prekida post Zvezde

Druga četvrtina

10. minut 15:20 - Kraj prve četvrtine u kojoj su se ekipe smenjivale u serijama, a obeležio je Gist sa 10 poena

9. minut 15:19 - Sada je PAO odgovorio serijom 7:0

7. minut 15:13 - Zvezda posle serije 8:0 vodi

6. minut 13:13 - Zvezda je ukrala dve lopte, potom je Antić zakucao i sada je nerešeno

3. minut 7:7 - Ročesti za prvu trojku Zvezde

3. minut 4:7 - Gist je već dva puta zakucao

1. minut 2:0 - Lesor je propravio promašaj Bjelice

Prva četvrtina

Košarkaši PAO-a su na meč u Beograd došli znatno oslabljeni, jer u timu neće biti ove sezone sjajnog Nika Kalatasa, kao ni Nikosa Papasa, koji izostaje zbog upale krajnika.

Na drugoj strani, srpski predstavnik u elitnom takmičenju, i pored poraza u Istanbulu pre dva dana, večerašnji meč dočekuje u dobrom raspoloženju zahvaljujući prethodnim pobedama protiv Reala, Efesa i Valensije.

Naravno, crveno-beli se uzdaju i u domaće navijače, što je istakao i mladi trener Zvezde.

"Znamo da će nam oni biti dodatna snaga i zato želimo da odigramo dobro i da trudom i borbenošću, za početak, nikog ne razočaramo", istakao je Dušan Alimpijević.

Zvezda je pre ovog kola bila na 12. mestu sa skorom 5-8, dok su "zeleni" iz Atine četvrti sa učinkom 9-4.

Meč u dvorani Aleksandar Nikolić počinje u 19 časova.