ZVEZDINO ZBOGOM EVROPI: Crveno-beli prokockali veliku prednost, izgubili od Limoža i ostali bez šansi za TOP 8

TOP 16 EVROKUPA

Košarkaši Crvene zvezde kao gosti su poraženi od Limoža u okviru petog meča Grupe G Top 16 faze Evrokupa - 72:71 (15:16, 25:19, 8:25, 24:11).

Šampion Srbije se ovim porazom oprostio od nade da može do četvrtfinala.

Tim trenera Milana Tomića igraće sledeće nedelje u Beogradu sa Unikahom u poslednjem kolu, ali taj meč neće imati rezultatski značaj.

Na tabeli Grupe G vodi Valensija (4-0), slede je Unikaha (3-1), Zvezda i Limož (po 1-4). Španski predstavnici igraju međusobni duel petog kola u sredu u Malagi.

Crvena zvezda je dobro počela duel u Francuskoj, ali je polsednjih četiri minuta prvog poluvremena odigrala bez realizacije, pa je Limož posle dva kvartala vodio 40:35.

U trećem delu meča Tomićevi igrači odigrali su kako se od njih očekuje - čvrstom odbranom primorali su Francuze da šutiraju iz teških pozicija (uglavnom za tri poena), pa je domaćin postigao svega osam poena, naspram 25 Zvezdinih.

Pred ulazak u poslednju četvrtinu gosti su imali "plus 12" - 60:48.

Međutim, Zvezdina igra se raspala i umesto rutinskog posla, usledila je dramatična završnica. Limož je malo po malo prilazio, a sa pet vezanih poena Rusela u poslednjem minutu došao i do vođstva 72:71.

Crveno-belima je preostalo 14 sekundi za poslednji napad, na kraju je Perperoglu šutirao za tri poena i promašio, pa se tako završila Zvezdina evropska odiseja.

Reglend je sa 15 poena bio najefikasniji na meču, a imao je i šest asistencija, dok su dvocifreni kod Zvezde bili još i Beron sa 12 i Dobrić sa deset poena.

Osim Rusela (ukupno devet poena), najzaslužniji za prvi trijumf Limoža u TOP 16 bili su Majls i Bucil sa po 13 poena.

Četvrta četvrtina:

40. minut 71:72 - U poslednjem napadu Perperoglu je promašio šut za tri poena.

40. minut 71:72 - 14 sekundi pre kraja Rusel za vođstvo Limoža.

40. minut 71:70 - 33 sekunde pre kraja isteklo je vreme za Zvezdin napad.

40. minut 71:70 - Trojka Rusela za dramu!

36. minut 68:60 - Važan pogodak Reglenda

32. minut 64:51 - Raste Zvezdina prednost

Četvrta četvrtina

30. minut 46:54 - Zvezda je odbranom uspla da preokrene rezultat istekne prednost pred poslednji kvartal

26. minut 52:43 - Druga vezana trojka Berona za plus devet

26. minut 48:43 - Bitna trojka Berona, serija Zvezde 14:3

24. minut 45:43 - Serija Zvezde, trojka Dobrića, pa dvojka Reglenda

21. minut 37:40 - Reglend poentira na ulazu

Treća četvrtina

20. minut 35:40 - Period igre od nekoliko minuta, kada Zvezda nije poentirala Limož je iskoristio da na poluvremenu stekne prednost

20. minut 32:36 - Reglend prekida prazan hod Zvezde

19. minut 30:36 - Tejlor je dva puta kaznio kašnjenje Reglenda

16. minut 30:28 - Mnogo promašaja na obe strane

13. minut 26:22 - Zvezda uspeva da u klackalici, koliko toliko diktira tempo igre

Druga četvrtina

10. minut 16:15 - Malo poena u prvoj deonici. Dobrić je ubacio 7

5. minut 9:7 - Trojka Dobrića

4. minut 6:5 - Ristić je dobro počeo meč u Francuskoj

1. minut 2:2 - Ristić je ubacio prve poene za Zvezdu

Prva četvrtina

Crveno-beli su treći sa skorom 1-3, Limož je bez pobede, dok je Unikaha na 3-1 i neophodan je trijumf Valensije, koja je već obezbedila Top 8, kako bi Zvezdi ostale teoretske šanse.

"Očekuje nas ekipa koja će biti vrlo motivisana jer želi prvu pobedu u grupi, do koje je mogla da stigne u dve vrlo neizvesne utakmice sa Unikahom. Fizički su izuzetno snažni, visoki i imaju kvalitet", izjavio je trener crveno-belih Milan Tomić.

"Jako nam je značajno da dobro odigramo, moramo da budemo maksimalno spremni, iako je situacija sada 50-50, zavisimo i od drugih rezultata u grupi. Zato naš deo moramo da odradimo do kraja u naredne dve utakmice i dođemo do pobeda, pa ćemo videti za šta će to biti dovoljno", rekao je Tomić za klupski sajt.

Ukoliko ostvari pobedu, Zvezdi je neophodno da u sredu Valensija pobedi Unikahu, kako bi imala teoretske šanse da pobedom u poslednjem kolu obezbedi prolaz u narednu fazu takmičenja.

Crvena zvezda gostuje kod Limoža od 21 čas.