CRNA GORA NA KORAK OD MUNDOBASKETA: Nidam vodio do velikog preokreta, Sokolovi nadoknadili minus 19

KVALIFIKACIJE

CIzabranici selektora Zvezdana Mitrovića napravili veliki preokret u Ukrajini i savladali domaćina iako je gubila sa 19 poena razlike u prvoj četvrtini, a na poluvremenu zaostajala 14 poena.

U nastavku su “đetići” zaigrali mnogo bolje u odbrani, dok ih je u napadu predvodio Derek Nidam sa 26 poena. Bojan Dubljević je dodao 11 poena.

Crna Gora u poslednjem kolu kvalifikacija dočekuje Letoniju, koja je večeras pred svojim navijačima poražena od Španije.

Crnogorce u Kinu vodi i poraz od osam poena razlike od Letonije, pošto su u Rigi slavili sa 84:75, a sada imaju pobedu više od konkurenta za treće mesto u grupi.