CRVENO-BELA FURIJA JURIŠA KA TOP 8: Zvezda ponizila Radonjićev Bajern u Areni! Delije brutalno izvređale Mila! KURIR TV

8 trijumf u evroligi

Košarkaši Crvene zvezde pobedili su večeras na svom terenu u Beogradu minhenski Bajern s 93:63 (25:13, 28:18, 18:15, 22:17) u 17. kolu Evrolige.

Najefikasniji u timu crveno-belih bili su Kevin Panter i Lorenco Braun, koji su postigli po 15 pena. Dejan Davidovac i Vladimir Štimac ubacili su po 13 poena, dok je u ekipi Bajerna najefikasniji bio Greg Monro, koji je postigao 20 poena.

Pre meča bivšem treneru Zvezde Dejanu Radonjiću, a sada šefu stručnog štaba Bajerna, uručen je poklon, a gotovo potpuno ispunjena Beogradska arena pozdravila je to velikim aplauzom i klicanjem. Pokloni su uručeni i bivšem plejmejkeru Demarkusu Nelsonu i centru Matijasu Lesoru.

Navijači su tokom intoniranja himne Evrolige umesto stardane pesme podrške Crvenoj zvezdi, pevali uvredljivo o predsedniku Crne Gore Milu Djukanoviću povodom Zakona o slobodi veroispovesti, a tokom celog meča bio je istaknut transparent "Crna Gora i Srbija, to je jedna familija".

Delimično napetu atmosferu u Beogradskoj areni smirio je minut ćutanja pre podbacivanja lopte u čast Dejvida Šterna, nekadašnjeg komesara NBA lige.

Bavarcima je takva atmosfera više odgovarala, pa su u uvodnim minutima meča preko Grega Monroa došli do vodjstva od 6:0. Crveno-beli su uspeli da se brzo rezultatski vrate, a potom i serijom 12:0 dodju do preokreta i vodjstva od 16:9.

Čvrstom igrom u odbrani tim Dragana Šakote postepeno je uvećavao prednost, a posle prvih 10 minuta igre imao je vodjstvo od 25:13.

Priliku da debituje u dresu Zvezde dobio je i Kevin Panter, a prvi put ove sezone u Evroligi igrao je i Nikola Jovanović.

Pored Lorenca Brauna i Vladimira Štimca, koji su nosili crveno-bele u prvom poluvremenu, nakon kog su imali 22 poena prednosti, istakao se i Jagodić-Kuridža s nekoliko atraktivnih poteza.

U drugom poluvremenu Bajern je delimično uspeo da zaustavi Zvezdu, ali ne i da uhvati rezultatski priključak.

Zvezda je bez ikakvih problema u poslednjoj deonici uspela da sačuva ubedljivo vodjstvo, a posle samo dva minuta igre dodje i do 30 poena prednosti, što je bilo dovoljno da zabeleži osmi trijumf u Evroligi.

Zvezda se trenutno nalazi na desetom mestu na tabeli elitnog takmičenja, dok izabranici Dejana Radonjića zauzimaju 14. poziciju.

U sledećem, 18. kolu Evrolige, Crvena zvezda će gostovati Lionu, dok će Bajern dočekati CSKA.

1 / 17 Foto: Starsport

ČETVRTA ČETVRTINA:

39. minut - 93:63 - Sjajno zakucavanje Zipsera!

37. minut - 91:60 - Braun sa penala donosi Zvezdi najveću prednost na meču!

36. minut - 89:55 - Nobvi poeni za Pantera posle sjajne odbrane Zvezde.

35. minut - 84:53 - Trinaesti poen Lorena Brauna!

34. minut - 80:51 - Prav trojka Pantera, njegov 11 poen na meču!

33. minut - 76:49 - Trojka Koponena!

32. minut - 76:46 - Ponovo pogađa Panter, Bajern bez prve petorke igra poslednji kvartal, Radonjić odmara igrače!

TREĆA ČETVRTINA:

Kraj trećeg kvartala!

30. minut - 71:46 - Trojka Dženkinsa uz zvuk sirene posle sjajne akcije Zvezde.

29. minut - 68:44 - Trojka Flokadorija na jednoj, na drugoj Berona.

28. minut - 65:39 - Zvezda je sve bliža pobedI!

26. minut - 63:39 - Šesti poen Lučića na meču!

U Areni je 16,824 gledaoca!

25. minut - 63:37 - Pogodio je Radošević sa penala, a onda je usledio televizijski tajm-aut. Novajlije nose Zvezdu do pobede

22. minut - 63:36 - Lazić, pa Kuzmić! Crveno-beli zatrpavaju koš Bajerna.

22. minut - 59:35 - Uzvraća Braun.

22. minut - 57:35 - Crveno-beli su se poigravali, poentirao je Radošević.

21. minut - 56:33 - Lo postiže prve poene za goste u nastavku.

21. minut - 56:31 - Drugo poluvreme je počelo trojkom Berona.

DRUGA ČETVRTINA:

Kraj prvog poluvremena!

19. minut - 53:31 - Deveti poen Brauna na meču, Zvezda ima najveću prednost na dosadašnjem delu meča!

18. minut - 47:29 - Pogodio je Kuridža preko nezaustavljivog Monroa!

17. minut - 44:29 - Četrnaesti poen Monroa koji je najefikasniji na obe strane, Šakota sada traži tajm-aut kako bi prekinuo seriju gostiju.

15. minut - 43:24 - Panter je fauliran pri šutu za tri poena, nakon čega pogađa sva tri!

14. minut - 36:20 - Deseti poen Štimca na meču, najefikasniji je na obe strane.

13. minut - 34:17 - Prva trojka Bajerna na meču, pogodio je Peteri Koponen.

12. minut - 29:15 - Sedmi poen Davidovca, sada sa penala!

11. minut - 28:13 - Trojka Davidovca za prve poene u drugom kvartalu!

PRVA ČETVRTINA:

10. minut - 25:13 - Braun sa penala donosi najveću prednost Zvezdi u dosadašnjem delu meča za kraj prvog kvartala!

10. minut - 22:13 - Novi koš Štimca koji dominira pod obra obruča!

9. minut - 20:11 - Četvrti poen Štimca na meču! Pred početak meča Zvezda je poklonima darivala svoje bivše igrače koji sada nastupaju za Bajern.

1 / 2 Foto: Starsport

8. minut - 16:11 - Prvi poeni Lesora na meču za preki Zvezdine serije.

7. minut - 16:9 - Posle prvog poena brauna iz igre, Vladimir Štimac ubacuje prve poene u Zvezdi nakon povratka na Malog Kalemegdana!

6. minut - 12:9 - Šesti poen Kuzmića! U igru je ušao Vladimir Štimac, ovo je njegov debi po povratku u Zvezdu.

5. minut - 10:9 - Posle krađe Branko Lazić zakucava na drugoj strani i donosi Zvezdi prvu prednost.

4. minut - 6:9 - Četvrti poen za Kuzmića na meču!

3. minut - 4:7 - Lako pogađa Lorenco Braun. Njegovi prvi poeni na meču.

2. minut - 2:6 - Simanić pogađa prvi koš za Zvezdu, Monro je na drugoj strani sve ubacio za Bajern!

1. minut - 0:4 - Oba koša pogodio je Greg Monro. Delije zvižde Lučiću, bivšem igraču Partizana.

1. minut - Utakmica je počela!

1 / 3 Foto: Kurir sport/Marko Baljkas

Pred početak utakmice minutom ćutanja svi prisutni su odali poštu Dejvidu Sternu, čoveku koji je značajno doprineo svetskoj košarci i koji nas je juče napustio.

U Zvezdinom rosteru nema Filipa Čovića i Majkla Odža.

Centar Crvene zvezde Vladimir Štimac rekao je pred utakmicu sa Bajernom iz Minhena da njegova ekipa može da izgubi, ali ne sme da izađe sa parketa sa znanjem da nije dala maksimum na terenu i najavio je napad na sve trofeje.

"Svima za početak srećna Nova godina i sve najbolje u 2020. Naše želje u njoj su pobede, na svim terenima i takmičenjima, Evroliga, ABA liga, domaći kup, prvenstvo" - rekao je Štimac pred meč sa Bajernom u Evroligi.

Trener crveno-belih Dragan Šakota je pred ovaj meč rekao da su Nemci dosta dobri pod košem, pa će Štimac i ostali visoki igrači Zvezde biti posebno na ispitu.

"Što se tiče Bajerna, izvanredna ekipa sa izvanrednim trenerom, maksimalno smo okrenuti toj utakmici, spremali smo se, juče smo imali trening, danas evo treniramo, igraćemo svaku utakmicu kao da je poslednja. Često kažem biće grešaka, biće svega, ali moramo na kraju svake utakmice da izađemo sa parketa sa saznanjem da smo dali 100, pa i 200 posto naših mogućnosti - dodao je Štimac.

Podsetimo, on se na Mali Kalemegdan vratio zvanično pre nedelju dana, deo ove sezone je proveo u timu Fenerbahčea.

Svoja očekivanja od ovog duela izneo je i bivši trener kluba sa Malog Kalemegdana, a sadašnji trener Bajerna Dejan Radonjić.

"Poslednji put vodio sam meč protiv Zvezde pre sedam godina, ali posle toga sam postao njen trener, tako da to nije za komparaciju", rekao je Radonjić za Modno i dodao.

"Naravno da je emotivna situacija, ali trebalo bi imati koncentraciju za 40 minuta utakmice, da odigramo najbolje što možemo. Teško je pričati danas o tome, pričaćemo sutra posle utakmice. Reći ću samo da je to jedna specifična situacija". Radonjić je vodio crveno-bele od aprila 2013. do jula 2017. godine i postao najtrofejniji trener u istoriji kluba. "Zvezda ima dobar, kvalitetan i iskusan tim. Vezali su jako dobre partije u Evroligi, u dobrom su ritmu, nadograđen su tim koji je dobijao jake protivnike, a kada na sve to dodamo i podršku navijača, koja donosi poseban impuls... Biće težak zadatak", dodao je Radonjić.