ŽALGIRIS RAZBIO ZVEZDINU ODBRANU: Litvanci sjajnom partijom odneli pobedu iz Pionira! (VIDEO)

EVROLIGA

Košarkaši Crvene zvezde izgubili su večeras u Beogradu od litvanskog Žalgirisa sa 69:75 (19:19, 14:20, 27:23, 9:13), u utakmici trećeg kola Evrolige.

U ekipi Zvezde najefikasniji je bio Džordan Lojd sa 19 poena i pet skokova, a po 11 poena dodali su Dejan Davidovac i Kori Volden. Lengston Hol dodao je devet poena, a Ognjen Kuzmić osam poena uz šest skokova.

Žalgiris je predvodio Lukas Lekavičijus sa 16 poena, a dobru partiju prikazao je i Žofri Lovernj sa 12 poena i osam skokova. Rokas Jokubaitis postigao je devet poena, uz šest skokova i pet asistencija, a Marijus Grigonis i Najdžel Hejs po osam poena. ; Zvezda je bolje počela utakmicu, povela je sa 9:2 i zahvaljujući dobroj odbrani čuvala prednost sve do serije Žalgirisa od 7:0 za izjednačenje 11:11. Posle toga su se ekipe smenjivale u vodjstvu, a prva četvrtina završena je nerešeno 19:19.

U drugoj deonici domaći su poveli sa 29:25 "trojkom" Voldena, ali je od tada Žalgiris zaigrao bolje, ponovo je napravio seriju 7:0 predvodjen dobrom igrom u skoku u napadu pre svih Lovernja, posle čijih poena su Litvanci poveli sa 36:31. Posle koša Gebena Žalgiris je imao i sedam razlike (38:31), a domaći su do kraja poluvremena smanjili na šest razlike (33:39).

"Trojkom" Hajnsa Žalgiris je poveo sa devet razlike u trećoj deonici, ali su crveno-beli posle toga napravili seriju 10:0 i preokrenuli na 43:42. Timovi su se posle toga smenjivali u vodjstvu, ali nijedan nije uspeo da stekne prednost veću od dva poena, sa koliko je Žalgiris završio deonicu (62:60).

1 / 9 Foto: Starsport

Žalgiris je iskoristio nešto lošiju igru Zvezde i poveo sa sedam razlike (69:62) "trojkom" Jokubaitisa. Obe ekipe su zatim igrale izuzetno loše u napadu uz mnogo promašaja, a tek posle šest minuta bez poena, koš za domaće postigao je Lojd za 64:69.

Zvezda je posle toga zaigrala bolje u odbrani i prišla na 67:69, a zatim je oba puta sa penala bio precizan Lekavičijus i vratio je prednost od četiri poena. Posle neupešnog napada Zvezde, u samoj završnici dva poena sa linije za slobodna bacanja postigao je Grigonis i obezbedio pobedu Žalgirisu.

Posle tri kola Zvezda ima pobedu i dva poraza, a Žalgiris je ostvario sved tri pobede.

ČETVRTA ČETVRTINA:

40. minut - 69:75 - KRAJ!

40. minut - 67:73 - Grigonis pogađa sa penala.

40. minut - 67:71 - Lekavičijus sa penala uvećava prednost svoje ekipe, tajm-aut je zatražio Obradović.

39. minut - 67:69 - Hol sa poludistance, tajm-aut gosti.

38. minut - 65:69 - Volden sa penala smanjuje zaostatak.

37. minut - 64:69 - Lojd prekida seriju promašaja na obe strane.

34. minut - 62:69 - Trojka Jokubitisa, tajm-aut Obradović.

32. minut 62:64 - Sa penala Lojd smanjuje zaostatak svoje ekipe.

31. minut - 60:64 - Jankunas uvećava prednost gostiju.

TREĆA ČETVRTINA:

30. minut - 60:62 - Rubit sa jedne noge pogađa uz zvuk sirene.

30. minut - 60:60 - Kuzmić sa penala ubacuje svoj omsi poen.

29. minut - 58:58 - Rubit sa penala vraća egal.

28. minut - 56:54 - Koš Simonovića, Zvezda opet vodi.

27. minut - 54:52 - Trojka Lojda, njegov 15 poen.

26. minut - 51:52 - Sjajno zakucavanje Lojda.

25. minut - 49:47 - Posle poena Lovernja, pogađa Volden ut faul na drugoj strani.

24. miunt - 44:45 - Ponovo Davidovac, sada sa penala, pa trojka Hejsa na drugoj strani.

23. minut - 43:42 - Pogađa Volden, Zvezda ponovo vodi, tajm-aut gosti.

23. minut - 41:42 - Ponovo Davidovac pogađa, sada uz nesportski faul.

22. minut - 38:42 - Pet vezanih poena Davidovca.

21. minut - 35:42 - Posle trojke Hejnsa, prvi koš Davidovca na drugoj strani.

DRUGA ČETVRTINA:

Kraj prvog poluvremena - 33:39!

20. minut - 33:38 - Lojd sa penala prekida crno-seriju svoje ekipe.

19. miunt - 31:38 - Serija promašaja na obe strane, Zvezda bez koša više od 2 minuta.

17. minut - 31:36 - Lovernj pogađa uz faul, a posle nekoliko skokova u napadu.

16. minut - 31:32 - Rit prekida seriju gostiju.

16. minut - 29:32 - Novi lak koš gostiju, tajm-aut Obradović.

15. minut - 29:30 - Trojka Vasturije, gosti ponovo vode posle mini serije.

14. minut - 29:25 - Trojka Voldena.

13. minut - 26:23 - Kuzmić iz popravne pogađa za Zvezdu.

12. minut - 24:23 - Lekavičijus donosi prednost ekipi, Kuzmić je vraća Zvezdi.

Zvezdina utakmica protiv Asvela pod znakom pitanja.

11. minut - 22:19 - Prvi koš u nastavku pogađa Lojd.

PRVA ČETVRTINA:

10. minut - 19:19 - Lekavičijus pogađa za novo izjednačnje i kraj prvog kvartala.

10. minut - 19:17 - Jagodić Kuridža sa penala vraća prednost Zvezdi.

9. minut - 17:17 - Hol pogađa trojku za izjednačenje.

9. minut - 14:15 - Jankunas sa penala donosi prednost gostima.

8. minut - 14:13 - Odogovorio je trojkom Dobrić, sa penala smanjio zaostatak Grigonis.

7. minut - 11:9 - Trojka Lekavičijusa i mini serija gostiju posle tajm-auta, sada Oradović traži tajm-aut posle lošeg minuta igre svoje ''klup''.

6. minut - 11:4 - Posle koša Lovernja, pogađa Lojd na drugoj strani. Tajm-aut treneg gostiju.

5. minut - 9:2 - Seriju promašaja na obe strane prekida Rol košem sa poludistance.

3. minut - 5:2 - Prvi koš za goste ubacuje najbolji igrač te ekipe Grigonis.

2. minut - 5:0 - Posle trojke Lojda, pogodio je i Ognjen Kuzmić.

1. minut - Utakmica je počela.

Izabranici Saše Obradovića duplo kolo u najjačem evropskom klupskom takmičenju počinju u Beogradu, a u četvrtak čeka meč na gostovanju protiv francuskog Asvela.

Zvezda u dosadašnjem delu ima pobedu i poraz, dok je Žalgiris vezao dva trijumfa na startu takmičenja.

Trener Saša Obradović istakao je da zna odakle njegovom timu preti glavna opasnost.

"Dolazi nam jedna vrlo jaka, organizovana i dobro trenirana ekipa, koja ima glavu i rep. Znamo odakle nam preti glavna opasnost, ona dolazi kroz plejmejkere, tu su i dalje Vokap, Lejavičijus, Grigonis kao najbolji šuter. U Lovernju imaju dobar balans te spoljne i unutrašnje igre. S obzirom na naš dobar niz na početku, imamo razloga da se nadamo da ćemo odigrati još jednu dobru utakmicu i da dođemo do pobede", rekao je Obradović.

Krilni centar Marko Jagodić Kuridža rekao je da u Beograd dolazi dobra ekipa sa velikim samopouzdanjem.

"Sa druge strane, mi smo dobro odigrali nekoliko poslednjih utakmica. Raspored jeste težak, ali kako je nama tako je i ostalima, nemamo šta da se žalimo. Spremamo se za Žalgiris, nemamo mnogo vremena, ali najvažnije je da mi izađemo i budemo pravi, sa dobrom energijom i pametnim odlukama možemo da dođemo do pobede. Imaju dosta dobrih igrača koji imaju evroligaškog iskustva, ne samo Vokap i Lovernj. Dobar tim zaista, a na nama je da uradimo šta je do nas kako bi došli do bodova", rekao je Kuridža.