ZVEZDI PRESUDIO BIVŠI IGRAČ UZ ZVUK SIRENE! Crveno-beli poraženi od Fenerbahčea u Pioniru posle NEVIĐENE drame! VIDEO

EVROLIGA

Košarkaši Crvene zvezde su večeras u Beogradu poraženi od Fenerbahčea 71:73 (22:18, 17:20, 14:15, 18:20), u 18. kolu Evrolige.

Najbolji u Zvezdi je bio Džordan O'Brajant sa 17 poena, 10 skokova i četiri asistencije. Pratili su ga Ognjen Dobrić sa 12, Dejan Davidovac sa 11 i Kvino Kolom sa 10 poena.

U pobedničkom timu Dišon Pjer i Lorenco Braun su postigli po 13 poena, dok je Marko Gudurić upisao 11 poena, osam skokova i tri asistencije.

Meč je počeo sa dosta trčanja i bez mnogo prekida. Fenerbahče je pokušavao brzom realizacijom napada da nametne ritam. Zvezda je u odbrani igrala bez čvrstine, ali je rezultatski egal održavala šutem za tri poena.

Trojkom Koloma uz zvuk sirene Zvezda je stigla do najveće prednosti i prvu deonicu završila rezultatom 22:18.

Druga deonica je nastavljena u brzom ritmu. Za celu četvrtinu dosudjeno je tri faula. Zvezda je dozvolila Fenerbahčeu da se brzim poenima vrati potpuno u meč. Crveno-beli su rezultatski egal održavali šutevima za tri poena.

Kao i prvu, i drugu deonicu je završio poenima Kolom u zadnji sekundima, i doneo prednost Zvezdi na poluvremenu 39:38.

Zvezda je loše otvorila treću deonicu. Prve poene je postigla posle 4.45 minuta igre. Ni Fenerbahče nije uspevao da organizuje dobre napade, pa je posle pet minuta igre rezultat bio 3:6.

Neorganizovanu igru sa obe strane smo gledali do kraja treće deonice, koja je završena rezultatom 14:15, pa se u poslednju četvrtinu ušlo nerešenim rezultatom 53:53.

U poslednjoj deonici je Zvezda zaigrala mnogo bolje. Strpljivo i skoncentrisano u napadu i agresivno u odbrani. Fenerbahče se nije snašao, pa su crveno-beli stigli do maksimalnih +7. Fenerbahče se brzo vratio u meč i serijom od šest vezanih poena vratio meč u egal.

Košarkaši Zvezde u poslesdnja dva minuta su stali u napadu, i nisu uspeli da prelomi meč u svoju korist. To je iskoristio Fenerbahče, i košem Lorenca Brauna u pooslednjoj desetinki stigao do pobede 71:73.

Zvezda je 15. sa skorom od šest pobeda i 12 poraza, dok je Fenerbahče upisao osam pobeda i deset poraza i zauzima 12. poziciju.

U narednom kolu, Crvena zvezda će gostovati Real Madridu, dok će Fenerbahče dočekati Baskoniju.

1 / 7 Foto: Starsport

Uskoro opširnije...

ČETVRTA ČETVRTINA:

40. minut - 71:73 - Lorenco Braun presudio Zvezdi košem uz zvuk sirene.

39. minut - 71:71 - Pogađa sa penala Pjer.

39. minut - 71:69 - Prva trojka Davidovca na meču, tajm-aut Kokoškov.

38. minut - 68:69 - Ponovo Gudurić.

37. minut - 68:67 - Deveti poen Gudurića na meču.

37. minut - 68:65 - Loš faul Brauna, poeni sa penala Kuridže.

36. minut - 66:65 - Dva plus jedan za Brauna, istopila se prednost Zvezde.

35. minut - 66:62 - Tri slobodna bacanja i tri nova poena za Dobrića, pa trojka Bartela na drugoj strani.

34. minut - 63:59 - Novi peni Obrajnta koji pogađa uz zvuk sirene.

33. minut - 60:57 - Novi poeni Obrajnta, sada sa penala.

33. minut - 58:55 - Novi poeni Davidovca iz kontre.

32. minut - 56:55 - Dobrić dva plus jedan.

32. minut - 53:55 - Sedmi poen Gudurića na meču.

Zvezda, Fenerbahče

TREĆA ČETVRTINA:

30. minut - 53:53 - Pogađa Pjer za kraj trećg kvartala.

30. minut - 53:51 - Trojka Radanova uz zvuk sirene.

29. minut - 50:49 - Posle trojke Brauna, na drugoj strani novi poeni Obrajanta.

27. minut - 47:46 - Kuridža sa penala vraća prednost Zvezdi.

26. minut - 44:44 - Sjajan pas Koloma, koš Obrajanta, tajm-aut Kokoškov.

25. minut - 42:44 - Kolom pogađa uz faul. Prvi poeni Zvezde u nastavku meča.

24. minut - 39:44 - Trojka Lorenca Brauna, Zvezda bez poena u nastvku, tajm-aut Radonjić.

21. minut - 39:41 - Trojka Uljanovasa, gosti vode.

DRUGA ČETVRTINA:

20. minut - 39:38 - Zvezda uz zvuk sirene do prednosti na poluvremenu.

20. minut - 37:38 - Bravura De Koloa i novi poeni Veselog.

18. minut - 37:34 - Trojka Gudurića, pa novi poeni Obrajanta na drugoj strani.

17. minut - 35:31 - Trojka Dobrića na pas Obrajanta.

16. minut - 32:31 - Nesportska Edija, Zvezda koristi priliku trojkom Voldena.

15. minut - 27:29 - Posle novih poena Obrajanta, Pjer ubacuje sa distance.

14. minut - 25:27 - Novi poeni Veselog posle skoka u napadu.

12. minut - 25:23 - Trojka Radanova uz svuk sirene odmah posle tajm-auta.

11. minut - 22:23 - Trojka Dešona Pjera, serija 5:0 gostiju, tajm-aut Radonjić.

PRVA ČETVRTINA:

10. minut - 22:18 - Posle koša Meliha, trojku ubacuje Kolom uz zvuk sirene.

9. minut - 19:16 - Zvezda vodi, Brajant vodi crveno-bele.

9. mintu - 15:16 - Koš Kuridže posle skoka u napadu, Zvezda se konačno vratila u meč.

8. minut - 13:15 - Trojka Obrajanta, njegovi prvi poeni.

7. minut - 10:15 - Uljanovas sa niskog posta ubacuje nove poene.

6. minut - 8:13 - Poeni De Koloa posle kontre.

5. miunt - 8:9 - Trojka Dobrića na asistenciju Kuridže.

4. minut - 5:9 - Prvi poeni Davidovca na meču.

3. minut - 3:7 - Četvrti poen Veselog na meču, sjajno zakucavanje.

2. minut - 3:5 - Prvi poeni Bartela na meču.

1. miunt - 3:2 - Prvi koš za domaće ubacuje Kori Volden.

1. minut - 0:2 - Prvi koš na meču postiže Jan Veseli.

Trener košarkaša Crvene zvezde Dejan Radonjić rekao je danas da je na njegovom timu da prikaže maksimum u evroligaškoj utakmici protiv Fenerbahčea.

"Svakako da nas očekuje težak meč. Fenerbahče je u poslednjim utakmicama pokazao da se nalazi u jako dobroj formi, mnogo, mnogo bolje izgledaju nego što je to bio slučaj pre toga. Dolazak Marka Gudurića je evedentno podigao kvalitet igre Fenerbahčea, jasno je da se 'slažu' i pokazuju u poslednjim mečevima da mogu da imaju značajnu ulogu u nastavku sezone u Evroligi. Na nama je da što uvek kažem, da prikažemo naš maksimum", rekao je Radonjić za sajt kluba u najavi utakmice.

Zvezda će u četvrtak od 19.00 igrati protiv Fenerbahčea u 18. kolu Evrolige.

Radonjić u prethodnim utakmicama nije mogao da računa na Džordana Lojda, Lengstona Hola, Marka Jagodić-Kuridžu i Marka Simonovića.

"Neki od njih se vraćaju u trenažni proces, sigurno da treba vremena da se to sve dovede na nivo koji zajedno svi mi želimo. Hol i Kuridža su počeli da rade, Lojd i Simonović još nisu i još ne znamo kada će se to dogoditi. Radimo po planu", kazao je Radonjić.

Košarkaš crveno-belih Dejan Davidović je rekao da je Fenerbahče odlična ekipa koja se "diže".

"Međutim, ulazimo u dobrom raspoloženju u ovu utakmicu. Mislim da će odbrana biti ključ, Fenerbahče igra sa dosta akcija dosta 'setova' i biće nam potrebna puna koncentracija svih 40 minuta. I Fenerbahče kao gotovo sve ekipe u Evroligi ima dosta oscilacija. Pre nekih dve-tri nedelje imali su rezultatsku krizu, imali su loš period, ali rezultati koje su napravili u medjuvremenu jasno pokazuju da su se izvukli iz toga i da nas očekuje vrlo teška utakmica", naveo je Davidovac.