ZVEZDA SLOMILA ŽILAVU BUDUĆNOST: Crveno-beli posle PREOKRETA dobili prvi derbi u sezoni, heroj Luka Mitrović VIDEO

aba liga

Košarkaši Crvene zvezde savldali su Budućnost u derbi meču 2.kola ABA lige rezultatom 71:63 (19:14, 18:15, 8:18, 26:16).

Vrhunskih pet minuta odbrane bilo je dovoljno Crvenoj zvezdi da dođe do pobede u derbiju 2. kola regionalne košarkaške ABA lige protiv Budućnosti. Pred 5.000 gledalaca u Pioniru, crveno-beli su slavili sa 71: 63

Početak sezone uvek donese velike amplitude u igri. Tako je bilo i u meču prošlogodišnjih finalista. Bolje je počelo domaći tim, a onda su gosti dodali gas... Konačnu reč imali su izabranici trenera Dejana Radonjića koji su četvrti period utakmice odigrali maestralno. Napravili su seriju 13-0, navijači su bili u transu, a gosti nisu znali šta ih je snašlo.

Pitanje pobednika bilo je praktično rešeno kada je u 35. minutu na semaforu stajalo - 58:47. Igrač utakmice bio je Luka Mitrović! Čini se da je ovo bio najbolji meč iskusnog krilnog centra u poslednjih nekoliko sezona. Dovoljno govori podatak da je sve poene u trećoj četvrtini za Zvezdu postigao Mitrović (8 poena). Odličan je i bio drugi visoki igrač crveno-belih, Ognjen Kuzmić koji je dodao 13 poena uz šest skokova. Uz sve to, ceo tim bio je defanizivno na izuzetno visokom nivou.

Zvezda je "dobila" Dobrića i Davidovca koji su se posle povreda vratili na teren. Čini se da se polako sklapa mozaik po notama Dejana Radonjića i da će srpski prvak biti sve boji kako sezona odmiče.

Luka Mitrović je bio najefikasniji u pobedničkoj ekipi sa 19 poena i sedam skokova, Kuzmić je upisao 13 poena i šest skokova, baš kao i Nikola Kalinić. Bivši plej Budućnosti Nikola Ivanović nije imao šutersko veče protiv doskorašnjih saigrača. Ništa nije pogodio, promašio je šest trojki i jedan šut za dva poena.

Kod gostiju Sili 19 poena, Rid 15, a Micov je upisao 11 poena.

Zvezda je u prva dva kola zabeležila dve pobede, dok je Budućnost upisala po jednu pobedu i poraz.

U narednom kolu, Zvezda će gostovati Igokei, dok će Budućnost dočekati Split.

Četvrta četvrtina

40. minut 71:63 - Kraj utakmice

40. minut 68:59 - Zvezda je ored pobedom

39. minut 65:56 - Težak pad Lazarevića, na sreću deluje da je sa igračem Zvezde sve u redu

38. minut 65:56 - Zakucavanje Atića posle kojeg Radonjić traži minut odmora

38. minut 65:54 - Dobar potez Rida

37. minut 65:52 - Trojka Dobrića, pa četvrti faul u napadu Budućnosti u ovom kvartalu

36. minut 62:50 - Pogodili su Kalinić i Kuzmić, a između toga je post Budućnosti iz igre prekinuo Micov

35. minut 58:48 - Sili je jednim bacanjemm prekinuo Zvezdinu seriju

Nejt Volters ima 4 lične greške

35. minut 58:47 - Kuzmić poentira pod košem

Budućnost četiri minuta nije poentirala

34. minut 56:47 - Kalinić polaže u kontri, Zvezda je u seriji 11:0

33. minut 54:47 - Trojka Voltersa posle skoka u naapadu Zvezde

Budućnost je u bonusu

32. minut - 51:47 - Trojka Kalinića sa više od osam metara i to je tekl drugi igrač koji je za 12 minuta drugog poluvremena poentirao za Zvezdu

31. minut 48:47 - Luka Mitrović krade loptu i poentira uz faul, Zvezda vodi

29. minut 45:46 - Svih osam poena Zvezde u trećem kvartalu postigao je Luka Mitrović

27. minut 41:44 - Trojka Micova

27. minut 41:40 - Opet Mitrović, koji nema promašaj iz igre 5 od 5

25. minut 39:40 - Poeni Mitrovića posle pet minuta igre, prvi Zvezdini u nastavku

25. minut 37:40 - Navijači Zvezde protestuju čuje se: "Lopovi lopovi" jer nisu priznati poieni Kalinića koji je fauliran

24. minut 37:38 - Sili za vođstvo Budućnosti sada je serija 12:0

Zvezda za četiri minuta drugog poluvremena nije poentirala

34. minut 37:36 - Budućnost je u seriji 10:0

21. minut 37:31 - Jagodić Kuridžaprvi pogađa u nastavku Zvezda ima dve izgubljene lopte

20. minut 37:29 - Sili je pogodio jedno bacanje, ali je posle skoka Atića Rid zakucao

20. minut - 37:26 - Trojka Dobrića iz ugla za maksimalnih plus 11 bilo koje od ekipa

18. minut 32:22 - Zvezda odličnim akcijama u napadu, dolazi do lakih poena

17. minut 28;22 - Budućnost je zonskom odbranom naterala igralče Zvezde na teške šuteve

Nikola Kalinić ima tri lične greške i na klupi je

16. minut 28:18 - Pas Voltersa i kucanje Kuzmića za prvu dvocifrenu prednost

15. minut 26:18 - Nova trojka Davidovca i opet kašnjenje u odbrani

Budućnost ima već četiri skoka u napadu

11. minut 21:16 - Dobar potez Luke Mitrovića

11. minut 19:16 - Sili je pogodio prve poene, nekada je igrao za Radnički iz Kragujevca

Druga četvrtina

10. minut 19:14 - Zakucavanje Rida

9. minut 19:12 - Trojka Davidovca, kojom je kaznio kašnjenje Jagodića Kuridže u odbrani

9. minut 16:12 - Dobri potezi i poeni Dobrića sa jedne i Rida sa druge strane

7. minut 14:10 - Igra se brzo na obe strane terena

5. minut 12:7 - Kuzmić pogađa uz faul

4, minut 7:5 - Kalinić za prvu trojku Zvezde

3. minut 4:3 - Davidovac krade loptu i poentira

2. minut 2:3 - Volter sje pogodio prve poene za Zvezdu, a Popović za goste

Navijači Zvezde na početku meča vređaju sudiju Javora i predsednika Crne gore Mila Đukanovića

Damir Javor

Pre početka meča Marko Jagodić - Kuridža je od Crvene zvezde dobio poklon

Marko Jagodić Kuridža

Prva četvrtina

Dobrić i Davidovac na zagrevanju

Trener Crvene zvezde Dejan Radonjić će na ovom meču moći da računa na Ognjena i Dejana Davidovca, koji se zagrevaju.

Ovaj duel Crvene zvezde i Budućnosti biće njihova 52. utakmica u regionalnom takmičenju, a Crvena zvezda ima pozitivan skor od 26 pobeda i 25 poraza.

Trener košarkaša Crvene zvezde Dejan Radonjić istakao da zbog zdravstvenih problema igrača tim u znatno izmenjenom sastavu i znatno oslabljen ulazi u derbi duel sa Budućnošću, ali i da očekuje da će svi pružiti maksimum.

Crveno-beli će gotovo izvesno i ovaj duel u hali "Aleksandar Nikolić", odigrati oslabljeni, bez nekolicine igrača koji se i dalje oporavljaju od povreda.

"Posle utakmice protiv Fenerbahčea u Istanbulu očekuje nas meč protiv ekipe Budućost sa kojom smo ne tako davno igrali za titulu u ABA ligi. I ovoga puta, nažalost, moram da počnem od zdravstvene situacije, Lazića i Vajta neće biti u timu, a Cirbes je u izolaciji zbog Kovida."

"Što se tiče Dobrića i Davidovca njihovo zdravstveno stanje je takvo da ćemo na dan utakmice doneti odluku. Na to nam se nadovezala i nova situacija sa Ostinom Holinsom, koji je nakon proklizavanja na utakmici sa Fenerbahčeom zaradio povredu i pitanje je da li će moći da igra", rekao je Radonjić za klupski sajt.

Budućnost je ove godine napravila vrlo respektabilan tim pun kvaliteta i iskustva igranja na najvišem nivou, dodao je Radonjić.

"Takođe, povratkom trenera koji je doneo trofej ABA lige jasno su stavili do znanja da su im ambicije najviše. Zato je jako važno da svi budemo svesni težine zadatka, a da bismo odigrali meč iznad granica mogućnosti potrebna nam je velika podrška i svojevrsni "impuls" da damo i više od onoga što imamo u ovom trenutku. I da smo kompletni sigurno bi nas čekao težak meč", poručio je Radonjić.

Dejan Radonjić

Trenera Podgoričana Aleksandra Džikića dan pred derbi, potencira da će emotivni trenutak kod Nikole Ivanovića, njegovih bivših, ali i sadašnjih saigrača, igrati veliku ulogu za ishod meča.

- Uz to, biće to prva utakmica protiv igrača koji je promijenio istoriju kluba, biće interesantno kako će ko individualno reagovati na to - kazao je Džikić.

Ivanović je u dresu Budućnosti ukupno proveo osam godina, a osim ABA pehara šest puta je bio prvak Crne Gore i sedam puta osvajač crnogorskog kupa. Mnogo velikih utakmica je odigrao upravo protiv Zvezde, mnoge prelomio svojim potezima, a sada će morati da bude najbolji protiv voljenog kluba. Surovi profesionalizam.

Aleksandar Džikić, Budućnost

Zvezdin aktuelni sastav hvali Džikić, koji ima plan kako da se suprotstavi Beograđanima.

- Obe ekipe imaju svoje probleme, ali pokušavamo da radimo i pored toga. Očekujemo da domaćin ima više igrača u rotaciji u odnosu na utakmicu u Istanbulu, gdje je dobro namučio Fenerbahče. Imaju iskusan sastav koji maksimalno koristi tu situaciju manjeg broja igraca na raspolaganju i baš zbog toga igraju sa više slobode u napadu. Mi smo se spremali za njihovu nižu postavu sa Mitrovićem na 5 i Kalinićem na 4, kao i formaciju sa dva pleja istovremeno na terenu. Znamo da nas očekuje tvrda utakmica protiv čvrste i agresivne odbrane i podrške njihovih navijača - kaže Džikić.

Crveno-beli dočekuju Podgoričane od 21 sat.