ZVEZDA PALA PRED DELIJAMA: Crveno-beli u proključalom Pioniru izgubili od Albe! Sudije u centru pažnje! VIDEO

EVROLIGA

Košarkaši Crvene zvezde izgubili su od Albe u 5. kolu Evrolige rezultatom 63:78

Tako su košarkaši Crvene zvezde doživeli su drugi uzastopni, a ukupno treći poraz od početka sezone u Evroligi.

Dejan Radonjić ponovo nije mogao da računa na sve najbolje igrače, iako su se u roster vratili Lazioć i Cirbes, ali sada je uz povređenog Vajta odsutan i Nikola Ivanović zbog koronavirusa.

Tokom većeg dela prve četvrtine u prednosti je bila Zvezda, ali je Alba uspela da na kraju dodje do vođstva 10:12.

U nastavku je nemački tim bolje igrao, i od rezultata 12:18, serijom 0:10 došli su do najvećih 16 poena prednosti.

Zvezda je zatim odgovorila istovetnom serijom, ali je do poluvremena Alba vratila dvocifrenu razliku (25:38).

Nemačka ekipa je tokom drugog poluvremena održavala prednost, a Zvezda je samo u dva navrata tokom treće deonice razliku spustila na devet poena.

U ekipi Zvezde najefikasniji je bio Ognjen Kuzmić sa 16 poena i šest skokova, Nejt Volters je postigao 13 poena uz pet asistencija, a Luka Mitrović je upisao 11 poena i devet skokova.

Albu je do pobede vodio Maodo Lo sa 17 poena, dok su Luk Sikma (devet skokova) i Jovel Zusman postigli po 11 poena.

Obe ekipe imaju učinak od dve pobede i tri poraza u Evroligi. Zvezda u sledećem kolu gostuje Monaku, dok Alba u Atini igra protiv Olimpijakosa.

Utakmici je prisustvovalo 4.658 gledalaca u dvorani ''Aleksandar Nikolić'.

1 / 10 Foto: Starsportphoto

KRAJ MEČA

ČETVRTA ČETVRTINA:

39. minut - Lo je neumoljiv, 58:73

38. minut - Kuzmić polovičan sa penala, 57:71

36. minut- Smit čini se stavlja tačku na ovaj meč, 53:69

Zvezda

35. minut - Volters trojkom daje nadu, ali Blat pogađa u prodoru za dva, 51:66

33. minut - I Blat pogađa trojku, Zvezda blizu poraza 48:64

32. minut - Smit pogađa, velika prednost Albe, 46:61

Zvezda

TREĆA ČETVRTINA:

30. minut - Trojka Matiseka u bitnom momentu, Mitrović za dva, 46:56

29. minut - Mitrović iz reketa nakon rolinga, 44:53

28. minut- Mini serija Zvezde, Volters, pa Kalinić, 42:51

27. minut - Opet Zusman odgovara na poene Kuzmića, 38:51

26. minut - Kuzmić održava Zvezdu u životu, 36:49

Zvezda

25. minut - Dobrić pogađa za tri, ali Zusman odmah vraća, 32:47

24. minut - Sikma je neumoljiv, 29:44

22. minut - Kuzmić poentira nakon ofanzivnog skoka, 28:42

21. minut - Lo nastavlja gde je stao, 25:40

Zvezda

DRUGA ČETVRTINA:

20. minut - Alba ponovo ima dvocifrenu prednost, pogađa Lo 24:36

19. minut - Dobrić smanjuje, na -6 ,Olindej trojkom prekida nalet crveno-belih. 22:31

18. minut - Konačno se probudila Zvezda, Volters trojka, pa Mitrović za dva, potom ponovo Volters, 20:28

Zvezda

- Čudan sudijski kriterijum, Delije burno reaguju

16. minut - Velika nervoza Zvezdinih igrača, Holins tri lične, Kalinić već dve i tehničku ako dobije još jednu biće isključen.

- I trener Radonjić dobio je tehničku ličnu grešku

Zvezda

14. minut - Zvezdi nikako ne ide, Alba bolja u ofanzivnom skoku i to maksimalno koriste, iznervirani Kalinić dobio tehničku ličnu, 12:22

12. minut - Holins konačno postiže poene za Zvezdu 12:18

11. minut - Silva nastavlja seriju Albe, Dobrić još jednom maši za 3, pa ponovo Silva laki poeni 10:16

PRVA ČETVRTINA:

10. minut - Trojka Blata za vođstvo Albe na kraju prve četvrtine 10:12

8. minut - Da Silva prekida seriju promašaja 9:9

7. minut - Serija promašaja sa obe strane, igraju se dobre odbrane.

5. minut - Nakon mini serije Albe od pet uzastopnih poena, Holins pogađa trojku 9:7

- Utakmici prisustvuju fudbaleri Zvezde Miloš Degenek i Aleksandar Dragović

Zvezda

3. minut - Zusman postiže prve poene za Albu, u narednom napadu nakon prodora Holinsa zakucava Kuzmić 6:2

1. minut - Kuzmić postiže prve poene na utakmici. a nakon dobre odbrane, kontre i faula promašuje oba penala 2:0

1. minut - Utakmica je počela

Zvezda

- Zvezda će biti oslabljenja neigranjem Ivanovića koji je pozitivan na koronavirus, ali dobre vesti je da su među 12 za večerašnju utakmicu opravljeni Branko Lazić i Maik Cirbes.

Trener Crvene zvezde Dejan Radonjić bio je kratak u najavi meča.

"Na nama je do dobrom igrom dođemo do kontrole kvaliteta njihove igre i da im ne dozvolimo da oni nametnu svoj ritam. Posle dugo vremena imamo situaciju da igramo u Pioniru evroligašku utakmicu pred našim navijačima. Ako bude atmosfera makar približna onome kako je znalo da bude na utakmicama Evrolige ovde, sigurno da će to biti veoma značajno za nas."

Dejan Radonjić

Košarkaš Crvene zvezde Luka Mitrović rekao je je u najavi meča da je Alba opasna ekipa i da će crveno-beli u predstojećem meču Evrolige morati svih 40 minuta da budu maksimalno koncentrisani na odbranu.

- Opasna ekipa kojoj ako dozvolite da se razmaše i date joj previše prostora to ume da kazni. Vide se još obrisi starog trenera koji više nije tu, igraju sa dosta slobode u igri i ako im dozvolite taj prostor može da bude vrlo neugodno što su i pokazali na utakmici sa Fenerbahčeom - rekao je Mitrović, prenosi klub.

Luka Mitrović

Posle četiri odigrane utakmice, izabranici Dejana Radonjića imaju dve pobede i dva poraza, dok Alba ima skor 1/3.

- Igrači na koje svakako treba obratiti pažnju su Luk Sikma i Maodo Lo koji su lideri ekipe, ali na prvom mestu moraćemo da imamo maksimalan fokus svih 40 minuta na našoj odbrani jer je u pitanju odlična napadačka ekipa - dodao je Mitrović.

Zvezda ne može bez kadrovskih problema pošto je tokom dana stigla informacija da Nikola Ivanović plejmejker crveno-belih ima koronu i mora u izolaciju.

Utakmica počinje u 19h u dvorani "Aleksandar Nikolić".