ZVEZDA RAZBIJENA U PREPUNOM PIONIRU: Uniks TROJKAMA uništio crveno-bele, šuterska klinika Rusa!

EVROLIGA

Košarkaši Crvene zvezde ubedljivo su poraženi od Uniksa u utakmici 12. kola Evrolige rezultatom 78:98 (16:26, 23:21, 18:29, 21:22)

U ekipi Zvezde najefikasniji su bili Ostin Holis sa 15 poena uz pet skokova i Nejt Volters sa 13 poena i četiri asistencije. Ognjen Dobrić postigao je 11 poena, a Nikola Kalinić 10 poena uz četiri asistencije.

Ruski tim predvodili su Džon Braun sa 18 poena i pet skokova, Mario Hezonja sa 17 poena i pet skokova i Ajzea Kenan sa 17 poena.

Uniks je od početka bio u vodjstvu, početkom druge četvrtine stekao je 15 poena prednosti, koju je tokom meča uvećavao do maksimalnih 25.

Posle 12 kola, Zvezda ima skor od četiri pobede i osam poraza na 13. mestu na tabeli, a Uniks je šesti sa sedam pobeda i pet poraza.

U sledećem kolu Zvezda će u petak igrati u Sankt Peterburgu protiv Zenita, a Uniks će dočekati Olimpijakos

1 / 12 Foto: Printskrin

KRAJ MEČA:

Četvrta četvrtina:

39. minut - Volters pogađa utešnu trojku

37. minut - Lorenco Braun pogađa sva tri slobodna bacanja, uzvraća Davidovac za dva 68:91

- Igru je napustio Kalinić zbog povrede

35. minut -Čini se da je sve odavno jasno, Kenan nastavlja sa trojkama 64:85

32. minut - Holins postiže prve poene za Zvezdu u poslednjoj deonici 59:78

Zvezda

Treća četvrtina:

30. minut - Dve trojke Ajzea Kenana, neverovatno šutersko veče Uniksa

29. minut - Dobrić odgovara na trojku Spisua 55:70

28. minut - Kako se Zvezda iole približi Uniks ima odgovor, mini serija od četiri poena 51:67

27. minut - Tračak nade za Zvezdu za Holins trojka , Ivanović sa penala, pa ponovo Holins 51:63

Zvezda

26. minut - Zvezda deluje potpuno razbijeno 44:63

24. minut - Pogađa i Lorenco Braun, Uniks dominira 41:57

23. minut - Nove dve trojke Uniksa, Hezonja je neumoljiv 41:55 Radonjić nema kud tajm - aut

21. minut - Lazić postiže prve poene u drugom poluvremenu, uzvraća Braun 41:49

Zvezda

Druga četvrtina:

20. minut - Opet loš period Zvezde Uniks a penaltika uvećava razliku 38:47

19. minut - Lorenco Braun drži Uniks u životu u ovim momentima, postiže četiri vezana poena za goste, a između toga Kalinić sa penala siguran 38 :44

18. minut - Trojke Hezonje iz nemoguće pozicije a onda dobio tehničku grešku, nakon što je pokazao nešto publici,uzvraća Kalinić 34:38

Zvezda

17. minut - Kuzmić iz odbojke, nova dobra odbrana pa minijatura Kalinića, 32:35

15. minut - Nova trojka Lazića pa nakon dobre odbrane pogađa i Kalinić, ludnica u Pioniru 28:35

13. minut - Lazić pogađa za tri, ali Bentli vraća za dva u narednom napadu 21:35

12. minut - Nova mini serija gostiju , ubedljivih 18:33, Radonjić ponovo traži tajm aut.

11. minut - Uniks nastavlja gde je stao, uzvraća Mitrović 18:28

Zvezda

Prva četvrtina:

10. minut - Mitrović sa penala smanjuje veliku prednost gostiju 14: 26, a potom Holins nakon presečene lopte u kontri poentira za kraj prve četvrtine 16:26

8. minut - Nova serija gostiju i nova trojka, Kenan ovaj put , ubedljivih 12:26

6. minut - Goste služi šut, sve pogađaju 10:18

5. minut - Pogađa Volters 8:14

3. minut - Nakon nove trojke Hezonje, Kalinić poentira 4:11

2. minut - Uniks se nije uplašio atmosfere u Pioniru, uraganski start gostiju dve trojke Uzinskog i Hezonje, pa dvojka Brauna, 0:8, Radonjić prinuđen da zatraži tajm -aut

1. minut - Utakmica je počela

- Pre utakmice himna Evrolige i nadjačavanje iste od strane navijača Zvezde i potom podbacivanje lopte.

Zvezda

Trener košarkaša Crvene zvezde Dejan Radonjić rekao je u najavi meča da će predstojeći meč protiv Uniksa u Evroligi biti ozbiljan izazov za njegovu ekipu, koja će morati da odigra jako kako bi parirala ruskom timu.

"U ovom trenutku ozbiljan izazov za nas. Moraćemo da odigramo jako, jako dobro da bismo bili konkurentni, da im pariramo i pokušamo da njihov kvalitet iskontrolišemo. Želimo da igramo dobro ovaj meč, a za to je potrebno da i mi budemo jako dobri da bismo došli u situaciju da ih savladamo", rekao je Radonjić, prenosi klub.

Posle 11 odigranih utakmica, crveno-beli imaju četiri pobede i sedam poraza, dok Uniks ima skor 6/5.

Radonjić je naveo da su svi igrači u treningu, a da će se o Eronu Vajtu detaljnije sve znati sledeće nedelje.

Dejan Radonjić

Govoreći o Uniksu, trener Zvezde je rekao da je ta ekipa u sjajnoj formi i da igra odlično.

"Radi se o timu koji ima veliki kvalitet, ekipa koja je dobra u oba smera, spremna da igra na jako visokom nivou, atletski jako dobra, napadački potentna. Imaju igrače koji mogu dosta toga da naprave, što su uostalom i pokazali u poslednje vreme gde su savladali neke od ponajboljih ekipa u Evroligi", rekao je Radonjić.

"Pobedili su Olimpiju koja je pokazala mnogo i to čak sa više od 20 razlike. Pre toga CSKA, Albu... Vezali su nekoliko pobeda posle uvodnog dela kada to nije sve izgledalo kao sada", dodao je on.

Utakmica se igra sutra od 19.00 u dvorani "Aleksandar Nikolić".