PARTIZAN SE VRATIO U PIONIR I DEMOLIRAO NEMCE: Crno-beli u paklenoj atmosferi razbili Hamburg VIDEO

Stotka crno-belih

Košarkaši Partizana ostvarili su osmu pobedu u Evrokupu i zadržali deobu prvog mesta u grupi A.

Crno-beli su u paklu Pionira demolirali Hamburg rezultatom 102:77 (34:14, 31:27, 20:12, 17:24). Hamburg je doživeo šesti poraz.

Partizan se posle dužeg vremena vratio kao domaćin u Pionir, zbog zauzetosti Arene. Uz veliku podršku sa tribina, izabranici Željka Obradovića su sjajno započeli utakmicu. Sa velikom energijom, maestralnom igrom u odbrani, uz čak šest osvojenih lopti, dominacija Lesora pod košem i Pantera u šutu, doneli su Partizanu dvocifrenu prednost već u uvodnim minutama meča.

Crno-beli su na krilima velike podrške i visoke prednosti nastavili da melju rivala, pa su već u prvom poluvremenu postigli čak 65 poena!

U nastavku je tempo malo opao, što je bilo razumljivo na 30-tak poena viška.

Matijas Lesor je postigao 22 poena (6 skokova, 5 osvojenih lopti), Zek Ledej 18 (8 skokova), Kevin Panter 15, a Balša Koprivica 13 u timu Partizana. U gostujućem timu Robin Kristen je postigao 20 poena, a Kaleb Homsli 14.

Partizan u narednom kolu gostuje Turk Telekomu u Ankari. U međuvremenu, crno-bele očekuju još dve utakmice u naredna četiri dana, u četvrtak protiv Mege i u subotu protiv Cibone u ABA ligi.

Partizan, Hamburg, Pionir, Evrokup

4. ČETVRTINA

40. minut - Glas je precizan za stotku - 100:75. Mekalum smanjuje na 100:77.

39. minut - Kocar je postigao poene uz prekršaj - 96:73. Koprivica zakucava za 98:73. Kocar smanjuje na 98:75.

38. minut - Koprivica dodaje nova dva poena - 96:70.

37. minut - Koprivica u kontri postiže poene - 92:62. Kristen trojkom smanjuje rezultat - 92:65. Kristen vezuje drugu trojku - 92:68. Smailagić sa penala povećava na 94:68. Mekalum smanjuje na 94:70.

35. minut - Madar je precizan - 90:60. Hinrih smanjuje na 90:62.

34. minut - Kristen trojkom smanjuje rezultat - 88:59. Hinriš sa penala smanjuje na 88:60.

31. minut - Kuruc trojkom otvara poslednju četvrtinu - 88:53. Trojku vraća Kristen - 88:56.

Partizan, Hamburg, Grobari, Evrokup

3. ČETVRTINA

30. minut - Kristen je precizan za tri, njegova treća trojka - 83:53. Avramović posle oduzete lopte u poslednjoj sekundi četvrtine postiže dva poena - 85:53.

29. minut - Koprivica postiže jedan poen sa penala, a zatim Kuruc posle promaša postiže dva - 83:48. Mekalum uzvraća sa dva - 83:50.

28. minut - Mekalum postiže dva poena - 80:48.

26. minut - Panter uz zvuk sirene postiže trojku - 80:46.

25. minut - Lesor još jednom precizan, lako je okrenuo protivničkog igrača za svoj 22. poen - 77:46.

24. minut - Homsli posle solo prodora pogađa za dva - 72:46. Ledej zakucava pod prekršajem - 75:46.

23. minut - Trifunović je precizan u šutu sa linije penala - 72:44.

22. minut - Nesportski prekršaj nad Lesorom, precizan je oba puta sa linije penala - 70:41. Di Leo postiže svoju prvu trojku, ujedno prve poene za Hamburg u trećoj četvrtini - 70:44.

21. minut - Lesor treći put pogađa pod prekršajem - 68:41.

2. ČETVRTINA

Po 15 poena Lesora i Ledeja, a 12 Pantera u prvih 20 minuta.

20. minut - Ledej uz zvuk sirene postiže trojku - 65:41!

20. minut - Braun postiže novu trojku - 59:39. Ledej ubacuje trojku - 62:39, a Homsli dvojku na drugoj strani - 62:41.

19. minut - Panter je precizan sa linije penala - 55:34. Braun postiže poene na suprotnoj strani - 55:36. Lesor još jednom precizan - 57:36. Lesor još jednom pogađa - 59:36.

18. minut - Ledej precizan za dva - 53:34.

17. minut - Kocar je precizan za dva - 48:32. Ledej postiže dva poena uz prekršaj - 51:32. Homsli je precitzan za dva - 51:34.

16. minut - Trojka Avramovića - 46:28. Mejsner je precizan za dva - 46:30. Trifunović vraća na drugoj strani - 48:30.

15. minut - Koprivica sa linije penala diže rezultat na 43:24. Edidžin smanjuje na 43:26, zatim u kontri Homsli postiže nova dva poena za Hamburg - 43:28.

14. minut - Koprivica zakucava - 41:21. Mejsner postiže trojku, Hamburg se raspucao za tri poena - 41:24.

13. minut - Madar postiže trojku - 39:18. Crno-beli šutiraju 4/8 za tri. Gosti 4/15. Kristen postiže trojku, petu za nemački tim - 39:21.

12. minut - Balša Koprivica se upisuje u listu strelaca - 36:16. Edigin sa linije penala smanjuje rezultat - 36:18.

11. minut - Kuruc je napravio nesportski prekršaj, Kristen pogodio slobodna bacanja za 34:16.

1. ČETVRTINA

10. minut - Kristen postiže novu trojku za Hamburg - 32:14. Lesor je precizan za dva - 34:14. Lesor i Panter već dvocifreni.

9. minut - Novi poeni Kevina Pantera - 32:11.

8. minut - Tri za tri, prvo je Mekalum ubacio tri poena za goste, zatim Panter za domaće - 30:11.

8. minut - Ledej sa linije penala diže rezultat - 27:8. Partizan ima već šest osvojenih lopti.

7. minut - Zakucavanje Pantera - 22:8. Trojka Rodiona Kuruca - 25:8.

6. minut - Novi poeni Matijasa Lesora - 18:5. Devet poena centra Partizana. Holac smanjuje trojkom - 18:8. Još dva poena Lesora, ukupno 11 - 20:5.

5. minut - Dalas Mur donosi crno-belima prvu dvocigfrenu prednost - 16:5.

4. minut - Kocar je precizan za dva poena - 11:5. Lesor postiže koš posle ofanzivnog skoka i pod prekršajem - 14:5.

3. minut - Trojka za trojku, prvo je Homsli postigao prve poene za Hamburg, zatim je Panter uzvratio - 9:3. Još jedna kontra crno-belih, Ledej zakucava - 11:3 i tajm-aut za goste.

2. minut - Trifunović, zatim i Lesor postižu po dva poena - 6:0.

1. minut - Poenima Mura Partizan je poveo u ovom meču - 2:0.

Partizan, Hamburg, Grobari, Pionir

Košarkaši Partizana u 10. kolu Evrokupa ugostiće nemački Hamburg.

Crno-beli će ovu utakmicu igrati u hali "Pionir", umesto u "Areni".

Četa Željka Obradovića je u prvoj međusobnoj utakmici slavila u Nemačkoj sa 106:97.

Partizan počinje seriju od tri utakmice u svega pet dana!

"Ekipa koja igra stalno u istom ritmu, na veliki broj poena. Izuzetno veliki broj šuteva za tri poena, sada u nekim utakmicama u nemačkom prvenstvu su šutirali preko četrdeset puta, u Evrokupu im je prosek preko 30. Imaju jednog igrača koji je na poslednjoj utakmici nemačkog prvenstva šutirao 19 puta za tri poena. Imao učinak 19-7. Posle toga idu na ofanzivni skok. Ono što su promenili u odnosu na prvu utakmicu je da igraju različite odbrane. Menjaju, ne igraju na način kako su to igrali u prvoj utakmici i to je ono o čemu bi trebali da vodimo računa i da budemo spremni na te njihove odbrambene zamke. Posle toga, njihova tranzicija i odbrana od kontranapada. To su uslovi ako želimo da pobedimo, te stvari moramo da sprečimo", poručio je Obradović.

Partizan je trenutno na deobi prve pozicije u grupi A sa učinkom 7-2, koliko ima i Huventud. Hamburg je trenutno na deobi šestog mesta sa četiri pobede i pet poraza.