VEČITI DERBI ZA TITULU ABA LIGE: Crvena zvezda zgromila Cedevitu u majstorici, ima prednost domaćeg terena protiv Partizana VIDEO

ABA liga

Košarkaši Crvene zvezde biće u prilici da odbrane titulu prvaka regionalne lige.

Crveno-beli su u majstorici polufinala ABA lige u Beogradu savladali Cedevita Olimpiju rezultatom 88:78 (24:13, 18:24, 25:17, 21:24) i izborili finale u kome će za titulu igrati protiv Partizana.

Tim Dejana Radonjića će u toj seriji imati prednost domaćeg terena.

U timu Zvezde najefikasniji su bili Kalinić sa 15 i Ivanović sa 11 poena. Po 10 su postigli Dobrić i Kuzmić.

U gostujućoj ekipi Ferel je postigao 25 poena, a Dragić 21.

Zvezda je mnogo bolje ušla u meč, sa više energije i čvršćom igrom u odbrani, i do kraja prve četvrtine upela da stigne do dvocifrene prednosti.

U drugoj četvrtini, Cedevita Olimpija je zaigrala dosta bolje, prvenstveno u fazi napada, i do kraja poluvremena je uspela da smanji prednost Zvezde na pet poena 42:37.

Zvezda je drugo poluvreme otvorila serijom 6:0, ali su gosti iz Slovenije uspeli brzo da se ponovo vrate u meč, i pridju na minus šest poena.

Zvezda je nastavila sa dobrom igrom u napadu, i uspela je da uveća prednost i u poslednju deonicu udje sa 13 poena prednosti.

U poslednjoj deonici Zvezda je sigurnom igrom uspevala da zadrži prednost, dok je Cetevida Olimpija samo u nekoliko navrata uspela da smanji razliku na jednocifrenu.

00:49

NAVIJAČI ZVEZDE U FINIŠU NA KRATKO PREKINULI MEČ: Eldžam udario Kalinića, pa provocirao Delije

U finišu meča videli smo incidente, prvo su se zakačili Kalinić i Murić, potom Kalinić i Ferel, pa su Kalinić i Murić isključeni.

Prvi meč finalne serije, koja se igra u formatu 2-2-1 na tri pobede, na programu je u petak. Crvena zvezda je domaćin u petak i nedelju, a zatim Partizan u sredu. Ukoliko bude potrebno igraće se četvrta utakmica u petak 3. juna kada je Partizan domaćin, a eventualna majstorica u ponedeljak 6. juna kada je Zvezda domaćin.

4. ČETVRTINA

40. minut - Isklučen je Kalnić, ovog puta je ušao u raspravu sa Ferelom.

40. minut - Ivanović pogađa za dva - 86:76. Blažić polovičan sa linije penala - 86:77. Mitrović poentira za 88:77.

39. minut - Ponovo incidenti, ovog puta su Murić i Kalinić bili u klinču. Umalo tuča. Obojica su dobila nesportske greške. U međuvremenu Ferel smanjuje na 84:76.

38. minut - Ferel trojkom drži svoju ekipu u životu - 82:73. Holins posle ofanzivnog skoka poentira - 84:73. Fererl ponovo precizan - 84:75.

37. minut - Mitrović je precizan - 80:67. Ferel pod prekršajem pogađa za dva - 80:70. Ivanović sa linije bacanja za 82:70.

36. minut - Lazić iz ugla pogađa svoju drugu trojku - 78:67.

36. minut - Ferel sa linije penala smanjuje na 75:67. Navijači Zvezde nezadovoljni odlukom sudija izazvali su kraći prekid. Poletelo je na parket sve i svašta, pa je domaćin morao da poziva na smiravanje strasti.

35. minut - Dragić smanjuje na 75:63. Eldžam smanjuje dodatno - 75:65.

34. minut - Razigrao se Eron Vajt, njegova trojka za 75:61. Njegovih devet poena za pet minuta.

32. minut - Omić je precizan za dva - 69:61. Vajt sa linije penala povećava prednost, a onda Lazarević posle ofanzivnog skoka nadoknađuje promašaj Vajta sa drugog penala - 72:61.

31. minut - Omić zakucavanjem otvara poslednju četvrtinu, to je sada serija Cedevite 9:0 - 67:56. Vajt sa linije penala prekida seriju Cedevite - 69:56. Pulen sa osam metara pogađa svoju drugu trojku - 69:59.

Crvena zvezda, Cedevita Olimpija

3. ČETVRTINA

30. minut - Murić iz ugla trojkom nastavlja seriju Cedevite - 67:54. To je konačan rezultat posle tri četvrtine.

29. minut - Ferel prekida nalet crveno-belih - 67:49. Ferel vezuje četiri poena - 67:51.

28. minut - Neverovatna trojka Ivanovića - 62:47. Dobrić sa linije penala dodatno povećava vođstvo - 64:47. Zvezda je u seriji 11:0. Vajt trojkom povećava prednost - 67:47. Serija 14:0 i najveća prednost.

27. minut - Tehnička za Murića, Ivanović povećava prednost Zvezde na 57:47. Mitrović postiže dva poena i ima dodatno bacanje - 59:47.

27. minut - Bitna trojka Ivanovića - 56:47.

26. minut - Lazić trojkom prekida seriju Cedevite - 53:44. Blažić trojkom dodatno smanjuje rezultat - 53:47.

25. minut - Cedevita na Zvezdinu seriju 8:0 odgovara serijom 7:0 - 50:44. Trojka Dragića.

24. minut - Ferel vezuje četiri poena - 50:41.

23. minut - Kuzmić posle ofanzivnog skoka popravlja šut Kalinića, Zvezda pravi seriju 8:0 - 50:37. Posle dva i po minuta Ferel postiže prve poene za Cedevitu u drugom poluvremenu - 50:39.

22. minut - Lazić pod faulom pogađa za dva - 48:37. Nije bio precizan u dodatnom bacanju.

21. minut - Sjajan uvod Zvezde, Kuzmić za dva, pa zakucavanje Kalinića za 46:37.

2. ČETVRTINA

20. minut - Dragić u kontri polaže za 42:37. To je konačan rezultat na poluvremenu.

18. minut - Volters prekida seriju Cedevite, i to pod faulom. Nije pogodio dodatno bacanje - 39:33. Blažić u prodoru do obruča - 39:35. Cedevita je promenila taktiku, umesto šuteva za tri poena, sada uglavnom igraju pod košem. Kalinić sa osam metara pogađa za tri poena - 42:35.

17. minut - Ni drugi tajm-aut Radonjića nije pomogao, Dragić nastavlja seriju, sada je već 12:0 - 37:30. Dragić potom pogađa trojku, njegovih 14 poena i serija 15:0 - 37:33.

16. minut - Omić za seriju Cedevite 8:0 - 37:26. Ferel u kontri produžuje nalet svoje ekipe, deset vezanih poena - 37:28.

15. minut - Kalinić posle skoka u napadu postiže svoj deseti poen - 37:18. Ferel uz faul postiže dva poena - 37:21. Dragić pod faulom pogađa za dva, precizan je i u dodatnom bacanju - 37:24.

14. minut - Fantastičan šut Zvezde, Dobrić trojkom za 35:16. Dragić prekida seriju Zvezde - 35:18.

13. minut - Davidović trojkom donosi najveću prednost Zvezdi - 30:16. Mitrović sjajnim NBA zakucavanjem za 32:16.

12. minut - Dobrić vraća trojku - 27:16.

11. minut - Četvrta trojka za Cedevita Olimpiju, Murić je ovog puta precizan - 24:16. Gosti imaju samo jedan precizan šut za dva poena.

1. ČETVRTINA

10. minut - Lazarević pogađa za 24:13.

9. minut - Osmi poen Kalinića, bez promašaja do sada - 22:10. Pulen dalekom trojkom prekida nalet Zvezde - 22:13.

7. minut - Zvezda povećava na 17:10 poenima Dobrića, a zatim Kalinić trojkom donosi Zvezdi prvo dvocifreno vođstvo - 20:10.

6. minut - Kalinić je polovičan sa linije penala - 13:7. Ferel iz kontre pogađa za tri poena, njegova druga trojka - 13:10. Sjajan pas Dobrića, Kuzmić zakucava za 15:10.

00:35

PIONIR SE POKLONIO DEJANU STANKOVIĆU: Trener fudbalera Crvene zvezde ušao u halu, a onda je nastao delirijum

5. minut - Dragić lagano poentira - 10:7. Revanširao se Kalinić, napravio je prednost i lako poentirao - 12:7.

4. minut - Holins zakucava sam u kontri - 10:5.

3. minut - Dragić sa linije slobodnih bacanja smanjuje na 8:5.

2. minut - Ferel trojkom donosi Cedeviti prve poene u meču - 5:3. Holins sa tri slobodna bacanja povećava na 8:3.

1. minut - Zvezda trojkom Voltersa otvara meč - 3:0. Kuzmić je precizan za dva, Zvezda već u prvom minutu ima pet poena viška - 5:0.

00:17

OVACIJE ŠTIMCU: Delije aplauzima dočekale bivšeg košarkaša Zvezde

Košarkaši Crvene zvezde od 19 časova dočekuju ekipu Cedevita Olimpije u hali "Aleksandar Nikolić", u odlučujućem trećem meču polufinala ABA lige.

Trenutni rezultat u seriji je 1:1.

Trener košarkaša Crvene zvezde Dejan Radonjić rekao je da očekuje bolju igru ekipe u trećem meču polufinala ABA lige, kao i da intervali dobre igre moraju da budu duži.

"Ekipa Cedevita Olimpije je odigrala u Ljubljani u drugoj utakmici jako čvrsto svih 40 minuta, a naša reakcija na tu igru nije bila dobra, i zato očekujem da će naš odgovor biti bolji, čime bi došli do rezultata koji priželjkujemo. Moramo biti skoncentrisani da odigramo u određenim segmentima puno bolje nego na drugoj utakmici u Ljubljani (80:88), kao i da intervali naše dobre igre budu duži nego što je to bilo u oba meča koja smo do sada odigrali u ovoj seriji", rekao je Radonjić.

Radonjić je istakao da se tim cele sezone borio za prvo mesto u regularnom delu, kako bi u plej-ofu imali prednost domaćeg terena.

"Čitave sezone borili smo se za prvo mesto, imali smo samo dva poraza u regularnom delu sezone i borili se za to da u odlučujućim mečevima možemo da branimo prednost domaćeg terena, time i mogućnosti da dođemo do rezultata koji svi želimo", rekao je on.