EVO GDE I KAD MOŽETE GLEDATI FINALE BASKETA: Srbija protiv Litvanije za titulu prvaka sveta!

SP U BASKETU

Basketaši Srbije sastaće se u finalu Svetskog prvenstva sa Litvanijom

Biće to sjajna prilika da naši najbolji basketaši isprave za njih kromno treće mesto sa prošlogodišnjih Olimpijskih igara, gde su osvojili bronzanu medalju.

Tokom jučerašnjeg dana su ostvarili pobedu nad Letoncima (22:17), koja im je omogućila plasman u polufinale, a danas su tamo savladali Belgijance rezultatom 17:12.

Protivnici u finalu, Litvanci su uspeli da savladaju Francusku tek posle odigranog produžetka 18:17

Najbolji učinak u litvanskoj selekciji imao je Ignas Vajtkus sa šest poena, dok su po pet dodali Darijus Tarvidas i Marijus Uzupis.

U poraženoj reprezentaciji Aleks Vialare i Frank Segela su postigli po šest poena.

Francuska će se za bronzu boriti protiv Belgije (20.20), dok će selekcije Srbije i Litvanije igrati finale od 21.30, a prenos je obezbeđen na kanalu Sport Klub 1.