ZVEZDA BEZ IZNENAĐENJA U MADRIDU: Crveno-beli propustili priliku za podvig! VIDEO

4. kolo Evrolige

Košarkaši Crvene zvezde doživeli su novi poraz u Evroligi.

Crveno-beli su u meču 4. kola izgubili od Reala u Madridu sa 72:56 (25:10, 14:20, 15:14, 18:12).

Zvezda je, uz Bajern, na začelju tabele bez pobede, dok je Real zabeležio drugi trijumf.

Bentil je pogodio 17 poena, Vildoza debitovao sa 10 poena, Martin i Dobrić su postigli po 8 poena, a Holand 7.

Kod domaćina Musa je postigao 13 poena, Dek 12, Jabusele 11, a Tavares 10 poena.

Real je vodio tokom celog toka meča, a Zvezda je u dva navrata uspevala da se potpuno vrati u meč, ali ne i da prelomi i napravi podvig.

Real je mnogo bolje otvorio utakmicu i brzo stekao dvocifrenu prednost. Zvezda nije uspevala da dođe do daha u napadu, pa je Real stekao 15 poena prednosti.

Domaći tim je u 14. minutu stekao maksimalnih 18 poena prednosti - 31:13. Bio je to trenutak kada je Zvezda zaigrala mnogo bolje. Crveno-beli su do kraja poluvremena uspeli da spuste zaostatak na jednocifrenu razliku - 39:30.

Prva polovina treće četvrtine bila je najbolji Zvezdin period. Crveno-beli su smanjivali zaostatak i u 25. minutu posle poena Bentila prišli na samo dva poena minusa - 44:42.

I kada se očekivalo da Zvezda i povede prvi put na meču, usledio je novi sušan period crveno-belih. Punih pet minuta Zvezda nije dala koš, što je Real iskoristio i serijom 10:0 ponovo stekao dvocifrenu prednost - 54:42.

Rodrigez je trojkom otvorio poslednju četvrtinu za 57:44, ali je ponovo Crvena zvezda uhvatila priključak. Domaći košarkaši su bili prilično nervozni i napravili su dve tehničke greške, što je olakšalo Zvezdin povratak. Poenima Martina tri i po minuta pre kraja rezultat je glasio 59:54.

Tada se razigrao Tavares, a Real serijom 10:0 i konačno lomi meč.

Crvena zvezda će u narednom petom kolu dočekati Bajern koji je takođe bez pobede. Real igra ponovo kod kuće, i to protiv Virtusa.

Vladimir Jovanović je posle utakmice rekao:

- Težak je period iza nas. Početak je sezone, imamo još 55 utakmica. Nema razloga da patimo previše. Imali smo težak raspored u prva četiri kola. Počeli smo mekano utakmicu, i to je bio ključ. Kasnije smo imali priliku da se vratimo, ali nismo uspeli. Žao mi je igrača jer nisu zaslužili da izgube sa 16 poena. Definitivno moramo da se fokusiramo na detalje. Uvek sam ponosan na igrače, ali moramo da promenimo neke detalje.

REAL - CRVENA ZVEZDA 72:56 (25:10, 14:20, 15:14)

4. ČETVRTINA

40. minut - Bentil pogađa - 69:56. Dek trojkom postavlja konačan rezultat.

39. minut - Musa povećava na 66:54. Jabusele pogađa trojku - 69:54. Serija 10:0 Reala.

38. minut - Tavares zakucava pod faulom - 63:54. Tajm-aut za Crvenu zvezdu. Precizan je - 64:54.

37. minut - Martin dodatno smanjuje rezultat - 59:54. Osmi njegov poen, i to posle prodora. Serija Zvezde 10:2. Tajm-aut za Real. Tavares postiže svoj sedmi poen - 61:54.

36. minut - Dek je precizan - 59:50. Devet njegovih poena. Martin uz zvuk sirene pogađa dvojku - 59:52.

35. minut - Treća trojka Bentila - 57:50. Nova tehnička za Real, zaradio je Dek zbog gestikulacije. Vildoza je promašio slobodno bacanje.

34. minut - Bentil pogađa iz okreta - 57:47.

33. minut - Tehnička greška za Marija Hezonju koji je nepristojno gestikulirao. Dobrić je slobodno bacanje pretvorio u poen - 57:45.

31. minut - Serhio Rodrigez trojkom otvara poslednju četvrtinu - 57:44.

3. ČETVRTINA

30. minut - Vildoza prekida post od pet minuta bez poena Zvezde, njegovih 10 poena - 54:44.

29. minut - Džanan Musa pogađa trojku, njegovih 11 poena - 54:42. Serija 10:0 Reala.

27. minut - Osmi poen Jabuselea, Zvezda je tri napada bez koša - 48:42. Rodrigez prolazi kroz Zvezdinu odbranu i pogađa pod faulom - 50:42. Tajm-aut za Jovanovića, Zvezda je već dugo bez poena. Precizan je Rodrigez za dodatno slobodno bacanje - 51:42. Zvezda više od tri minuta nije postigla koš, serija Reala 7:0.

25. minut - Bentil pogađa trojku, njegovih 10 poena - 44:42. Tavares siguran sa penala - 46:42.

24. minut - Tavares postiže dva poena - 44:39.

23. minut - Dobrić pogađa za dva, Vildoza je prethodno oduzeo loptu - 42:37. Vildoza postiže svoj osmi poen, i to posle sjajne finte. Magija argentinskog pleja kome je ovo prva utakmica u Zvezdinom dresu - 42:39.

21. minut - Mitrović pored Tavaresa poentira - 39:32. Abalde pogađa trojku, njegova prva, a četvrta Reala - 42:32. Bentil vraća trojku, šesta Crvene zvezde - 42:35.

2. ČETVRTINA

20. minut - Dek poentira 9 sekundi pre isteka vremena - 39:30.

19. minut - Musa sa penala za 37:28. Lazarević se upisao u listu strelaca - 37:30.

18. minut - Druga vezana trojka Luke Vildoze - 35:28. Serija 8:0 crveno-belih.

17. minut - Jabusele je precizan za 25:20. Hasan Martin smanjuje - 35:22. Vildoza postiže trojku - 35:25. Tajm-aut za Real.

16. minut - Martin smanjuje sa linije slobodnih bacanja - 31:18. Musa povećava na 33:18. Dobrić smanjuje sa penala na 33:20.

14. minut - Jabusele pogađa trojku, njegova četiri poena - 31:13. Holand pogađa svoju drugu trojku - 31:16.

13. minut - Prvi poeni Kozera - 28:12. Holand smanjuje sa penala - 28:13.

12. minut - Bentil pogađa svoj prvi koš iz igre, ukupno ima četiri poena - 26:12.

11. minut - Jabusele sa penala pogađa jedno od dva - 26:10.

Crvena zvezda, dresovi

1. ČETVRTINA

10. minut - Musa sa penala diže prednost na 23:10. Poarije polaže za 25:10.

9. minut - Poarije je sa penala polovičan - 21:7. Holand pogađa trojku i prekida seriju Reala 8:0 - 21:10.

8. minut - Poarije zakucava - 18:7. Novi poeni Kornelija - 20:7.

7. minut - Korneli u kontri zakucava - 16:7. Tajm-aut za Jovanovića.

6. minut - Korneli pogađa trojku - 13:5. Bentil je fauliran pri šutu, pogodio je oba bacanja - 13:7. Tavarez je polovičan sa penala - 14:7.

4. minut - Abalde je polovičan sa penala - 8:5. Abalde posle Zvezdinog neuspešnog napada prodire i zakucava - 10:5.

2. minut - Ognjen Dobrić smanjuje prvom trojkom - 4:3. Dek postiže prvu trojku za Real - 7:3. Marković smanjuje na 7:5.

1. minut - Gabrijel Dek otvara dvojkom utakmicu - 2:0. Džanan Musa povećava na 4:0.

REAL - CRVENA ZVEZDA

Vizink arena Madrid

Sudije: Saša Pukl, An Panter, Robert Viklicki

REAL: Kozer, Abalde, Hezonja, Rodrigez, Dek, Poarije, Korneli, Tavares, Ljulj, Jabusele, Ndiaje, Musa. Trener: Čus Mateo

CRVENA ZVEZDA: Holand, Vildoza, Lazarević, Mitrović, Lazić, Martin, Dobrić, Raduljica, Ivanović, Marković, Petrušev, Bentil. Trener: Vladimir Jovanović

Košarkaše Crvene zvezde od 20.45 očekuje meč 4. kola Evrolige protiv jednog od favorita za najviši plasman ekipe Reala.

Crveno-beli su u četvrtak uveče trenirati u "Wizink Centru", dvorani u kojoj će u petak uveče odigrati utakmicu protiv ekipe koju su znali u prošlosti da iznenade upravo na njenom parketu.

Vremena za bilo kakvu analizu utakmice u Vitoriji nema, duplo kolo donosi ubrzan ritam u kome je prvi cilj osvežiti ekipu i pripremiti je za naredni meč, u kome će Crvena zvezda igrati bez Nemanje Nedovića, ali će debitovati Luka Vildoza, argentinski plejmejker koji je registrovan i može da nastupa u svim takmičenjima.

Trener Vladimir Jovanović je uoči utakmice rekao.

"Dobro znamo ko je Real, izvanredna ekipa koja je godinama na okupu, i još pojačana sa nekoliko izvanrednih individualaca. Pokriveni su na svakoj poziciji sa nekoliko igrača. Kada se na sve to doda da nas dočekuju na svom terenu, jasno je da nas očekuje teška utakmica. Za početak želimo da odigramo dobru utakmicu, bolju od one prethodne u Vitoriji. Nemamo puno vremena, ali pokušaćemo da se osvežimo i pripremimo" rekao je trener crveno-belih koji je najavio da će Luka Vildoza biti u protokolu na ovoj utakmici.

Branko Lazić:

"Prvo duplo kolo Evrolige, znamo ime, rejting i kvalitet protivnika, ali sigurno nećemo izaći na teren sa namerom da se predamo, već da odigramo dobru utakmicu, i ako se ukaže šansa dođemo do rezultata. Nismo još kompletni, polako sklapamo tim posle povreda, ni raspored koji je izuzetno težak na startu EL sezone nam ne ide u prilog. Ali, idemo korak po korak, očekuje nas još mnogo utakmica i potrebno je malo strpljenja da budemo na nivou koji svi želimo. O Realu ne treba trošiti reči, izvanredna ekipa, jedan od favorita za trofej, ekipa pokrivena na svakoj poziciji od bekova do centara. Želimo da odigramo čvrsto, angažovano i da vidimo zašta će to biti dovoljno u ovom trenutku", rekao je Lazić.

I dok crveno-beli jure prvu pobedu u Evroligi, ni Kraljevići ne mogu da se pohvale dobrim startom. Aktuelni vicešampion Evrolige ima tek jednu pobedu u tri kola, a posebno bolan je bio poraz od Olimpijakosa u utorak u Madridu.