JOŠ JEDAN KIKS PARTIZANA! Neizvesna završnica pripala Cedeviti, crno-beli u OGROMNOM problemu - agonija se nastavlja!

ABA LIGA

U okviru 10. kola ABA lige, Partizan je u ljubljanskoj hali "Stožice" izgubio od Cedevita Olimpije rezultatom 77:74.

Beogradski tim je ovim porazom nastavio seriju loših rezultata.

Nisu imali Beograđani previše šansi u ovom meču, Cedevita je vodila tokom većeg dela utakmice i zasluženo slavila.

Tim Željka Obradovića je posle 10. odigranih kola ABA lige "pao" sa vodećeg mesta na tabeli.

Od samog starta utakmice, crno-beli su imali poteškoća u organizovanju napada, dok su košarkaši domaće ekipe sjajno šutirali, pre svega Dragić i Ferel.

Pobedničku ekipu predvodio je Jogi Ferel sa 18 poena, 13 je dodao Zoran Dragić, a dvocifreni su još bili Alibegović, Adams i Omić. Sa druge strane, istakao se Dante Egzum sa 24 poena dok je Joanis Papapetru meč završio sa 17 poena.

Ispostavilo se da su Ljubljančani prava noćna mora za beogradsku ekipu koju su prethodne sezone oba puta pobedili.

Uživo,

Cedevita Olimpija - Partizan: 77:74

Tok utakmice:

Četvrta četvrtina:

Završena je utakmica.

40. minut - Omić pravi faul nad Lesorom. Francuz ima priliku da sa linije za slobodna bacanja poravna rezultat. Međutim, prvo je promašio. Drugi put je siguran 75:74

39. minut - Ferel donosi novu prednost svom timu 75:72

38. minut - Drama u Stožicama, Omić postiže poene sa linije za slobodna bacanja 73:72

36. minut - Kevin Panter je tek sada postigao prve poene na večerašnjoj utakmici 71:72

35. minut - Papapetru pogađa bitnu trojku

33. minut - Očekuje nas veoma zanimljiva četvrta deonica u Stožicama, Partizan ima blagu prednost 65:67

31. minut - Zek Ledej trojkom donosi novu prednost Partizanu 63:64

Treća četvrtina:

Završena je treća četvrtina.

30. minut - Tehničku grešku dobio je Adams. Anđušić promašuje slobodno bacanje. Lesor poentira u poslednjim sekundama 63:61

28. minut - Domaći košarkaši igraju sjajno, tim Željka Obradovića ne pronalazi rešenje u napadu 63:57

27. minut - Prvi poeni za Zeka Ledeja 58:56

26. minut - Matijas Lesor siguran sa penala 56:54

25. minut - Sudija Uroš Nikolić pokazao je tehničku Željku Obradoviću.

23. minut - Velika borba već na startu drugog poluvremena. Raspoloženi su igrači domaće ekipe, Alibegović pravi ozbiljne probleme košarkašima Partizana 53:49

21. minut - Pogađa Adams za tri, ponovo Cedevita vodi 46:43 Egzum vraća istom merom 46:46

Druga četvrtina:

Završena je druga četvrtina.

20. minut - Ferel postiže trojku u zadnjim sekundama prvog poluvremena 43:43

20. minut - Vodi Partizan. Egzum trojkom donosi prednost svom timu 40:43

19. minut - Danilo Anđušić sa linije za slobodna bacanja poravnava rezultat 40:40

18. minut - Ferel postiže poene sa linije za slobodna bacanja 39:37

16. minut - Sjajna reakcija crno-belih, nakon Egzuma trojku postiže i Janis Papapetru 35:35

15. minut - Zoran Dragić postiže još jednu trojku, ali sa druge strane i Danilo Anđušić precizan za tri poena 31:29

14. minut - Deluje da košarkaši Partizana imaju manjak koncentracije na današnjem meču. Nekoliko izgubljenih lopti, a potom i Madar pravi korake 28:26

13. minut - Naneli konačno pogađa za tri poena 26:24

12. minut - Košarkaše Partizana ne služi šut, dok sa druge strane Slovenci pogađaju sve živo 26:21

Prva četvrtina:

Završena je prva četvrtina.

10. minut - Ferel je raspoložen za igru, pogađa sa polu distance 21:17

8. minut - Matković pogađa uz faul, imaće dodatno slobodno bacanje 19:13

7. minut - Edo Murić pogađa za dva iz teške pozicije, Papaetru postiže prvu trojku za crno-bele 17:13

5. minut - Željko Obradović je morao da zatraži tajm-aut. Košarkaši Cedevite sve pogađaju, Edo Murić postigao novu trojku 15:10

4. minut - I Ferel pogađa trojku, sa druge strane Lesor zakucava 8:8

3. minut - Dragić postiže trojku iz ćoška 5:6

2. minut - Egzum isguran sa linije za slobodna bacanja 0:5 Omić je nadmudrio Lesora i lako poentirao 2:5

1. minut - Utakmica je počela. Prve poene za Partizan postiže Egzum 0:2

Uoči meča:

U 10. kolu ABA lige, Partizan će igrati protiv Cedevita Olimpije. Utakmica u hali "Stožice" je na programu od 19 časova.

U dosadašnjem toku regionalnog šampionata, tim Željka Obradovića ima učinak od devet pobeda i jednog poraza, dok je Cedevita zabeležila šest pobedai dva poraza, uz odloženu utakmicu protiv Crvene zvezde.

Pred današnju utakmicu, trener Partizana, Željko Obradović je izjavio da je ovo utakmica od velike važnosti:

- Imamo iskustvo od prošle godine kada su nas dva puta pobedili, tako da je to samo po sebo dovoljno da pronađemo ekstra motivaciju, a motivacija je ABA liga. Znamo da je utakmica od izuzetne važnosti. Cedevita Olimpija je poslednju utakmicu u Evrokupu odigrala izvanredno, tako da se moramo spremiti na najbolji mogući način - istakao je Obradović.

Željko Obradović, Partizan

Sa druge strane, trener košarkaša Cedevita Olimpije Jurica Golemac rekao je da je utakmica protiv Partizana veliki izazov za njegov tim, kao i da ukoliko žele da iznenade crno-bele moraju da odigraju najbolji meč ove sezone.

- Sigurno da je nedeljna utakmica sa Partizanom veliki izazov za sve nas, pa tako i za navijače. Nadam se da će i oni doći i da će nas bodriti, a ujedno će moći da vide evroligaša na parketu 'Stožica'. Partizan je po meni 40 odsto bolji tim nego prošle sezone. Osim nosilaca, u ekipu su dodali i nekoliko izvrsnih evroligaša - rekao je Golemac.