ZVEZDA POSLE VELIKE BORBE PALA U BARSELONI: Kalinić i Veseli poništili sjajnu partiju Kampaca VIDEO

29. kolo

Košarkaši Crvene zvezde poraženi su u 29. kolu Evrolige u Barseloni rezultatom 85:79 (18:15, 22:19, 17:21, 28:22).

Zvezda je doživela 17. poraz i sa 12 pobeda ostala na 14. mestu. Barselona je 19. pobedom stigla na deobu trećeg mesta sa ekipom Monaka.

Kampaco je predvodio Zvezdu sa 24 poena, Petrušev je postigao 12, a Mitrović i Bentil po 11 poena.

Kod domaćina po 21 poen su postigli Mirotić i Veseli, Satoranski je postigao 13, a Abrines 12.

Crvena zvezda je, iako bez trojice bitnih igrača Lazića, Nedovića i Dobrića, dobro parirala Barseloni tokom čitavog toka meča. Možda i presudni poeni bili su trojka Kalinića na ulasku u poslednji minut, kojim se Barselona odlepila na sedam poena.

U narednom 30. kolu Crvena zvezda dočekuje Baskoniju, a Barselona gostuje Panatinaikosu.

BARSELONA - CRVENA ZVEZDA 85:79 (18:15, 22:19, 17:21, 28:22)

4. ČETVRTINA

40. minut - Kalinić pogađa trojku, njegov peti poen - 83:76. Petrušev zakucava pod faulom - 83:78. Precizan je - 83:79. Veseli sam zakucava - 85:79.

39. minut - Neverovatno, Lazarević je promašio čist zicer za izjednačenje, a zatim je Jokobaitis pogodio za dva pod faulom - 77:73. Precizan je - 78:73. Njegov šesti poen. Kampaco pogađa trojku, njegov 24. poen - 78:76. Jokubaitis pogađa za dva - 80:76.

38. minut - Kampaco je fauliran, precizan je za 75:73. Njegov 21. poen.

37. minut - Petrušev pogađa svoju prvu trojku, ukupno deveti poen - 75:71.

36. minut - Zakucava Veseli, njegov 19. poen - 73:64. Veseli pravi nesportski faul na Kampacu. Argentinac smanjuje na 73:66. Njegovih 19 poena. Petrušev sa penala smanjuje na 73:68. Njegovih šest poena. Satoranski je fauliran, pogađa za 75:68.

35. minut - Neverovatan koš Veselija, u padu u poslednjoj sekundi napada - 71:62. Mitrović se majstorski snašao ispod koša, njegov 11. poen - 71:64.

34. minut - Mirotić jedna od dva sa penala, njegov 21. poen - 69:59. Ivanović pogađa za tri poena, druga njegova - 69:62.

33. minut - Kalinić se upisao u strelce - 68:59.

32. minut - Vildoza je zaradio tehničku grešku. Mirotić koristi slobodno bacanje - 66:59.

32. minut - Sjajan prodor Vildoze - 60:59. Satoranski sa penala povećava na 62:59. Mitrović pogađa svoju treću trojku, ukupno 19. poen - 65:59.

31. minut - Veseli je pogodio pod faulom - 59:57. Pogađa i dodatno bacanje za svoj 13. poen - 60:57.

Crvena zvezda, Duško Ivanović

3. ČETVRTINA

30. minut - Vildoza pogađa za nerešeno - 57:57. Njegov peti poen.

29. minut - Kampaco stiže do novih poena - 57:53. Njegovih 17 poena, a 11 u ovoj četvrtini. Bentil zakucava, njegovih 11 poena - 57:55. Zvezda u sjajnom ritmu.

28. minut - Mirotić beleži 16. poen posle ofanzivnog skoka - 55:48. Bentil pogađa trojku, njegov deveti poen - 55:51. Veseli zakucava posle sjajne akcije, njegov deseti poen - 57:51.

27. minut - Kampaco pogađa svoju treću trojku i smanjuje na 50:48. Laprovitola vraća trojku na trojku - 53:48.

26. minut - Još jedna trojka Kampaca i njegovih 12 poena - 50:45. Period dobre igre crveno-belih na obe strane terena, posle lošeg uvoda u drugo poluvreme.

25. minut - Ponovo Satoranski - 50:39. Marković pogađa drugu trojku na pas Kampaca - 50:42.

24. minut - Kampaco pogađa svoju prvu trojku, ujedno prve poene za Zvezdu u nastavku utakmice - 46:39. Satoranski precizan za dva - 48:39.

22. minut - Mirotić trojkom donosi Barseloni prvo dvocifreno vođstvo - 46:36.

21. minut - Laprovitova postiže trojku na startu drugog poluvremena - 43:36.

2. ČETVRTINA

20. minut - Marković pogađa trojku, svoju prvu, a drugu Zvezdinu - 40:34. Mitrović iz vrlo teške pozicije pogađa za dva - 40:36.

19. minut - Veseli postiže poene uz faul. Precizan je i u dodatnom slobodnom bacanju, njegovih osam poena - 37:29. Petrušev je pogodio pod faulom - 37:31. Nije pogodio dodatno bacanje. Abrines 4-4 za tri poena - 40:31.

18. minut - Abrines pogađa svoju treću trojku - 34:29.

17. minut - Mirotić je stigao već do 11 poena. Pogodio je za 31:26. Prva trojka Crvene zvezde na utakmici, precizan je Ivanović - 31:29.

16. minut - Mirotić je pogodio sa linije slobodnih bacanja - 29:26.

15. minut - Mirotić svojim sedmim poenom vraća vođstvo Barseloni - 27:26.

14. minut - Peti poen Veselija - 22:25. Mitrović je ponovo na liniji penala. Siguran je samo prvi put - 22:26. Bilo je ovo prvo promašeno slobodno bacanje Zvezde od devet pokušaja. Jokobaitis pogađa za dva uz prekršaj Vildoze - 24:26. Pogađa i dodatno bacanje - 25:26.

13. minut - Mitrović je razigran na početku druge četvrtine, pogađa dva bacanja - 20:23. Sjajna kombinacija Zvezde, Petrušev zakucava - 20:25.

12. minut - Veseli vraća vođstvo Barseloni - 20:19. Kampaco upisuje svoj šesti poen - 20:21.

11. minut - Mitrović otvara drugu četvrtinu poenima - 18:17. Mitrović ponovo, Zvezda stiže do prvog vođstva - 18:19.

1. ČETVRTINA

10. minut - Kampaco prolazi kroz odbranu Barselone i smanjuje na 17:15. Veseli je polovičan sa penala - 18:15.

8. minut - Satoranski postiže svoj četvrti poen - 17:13.

7. minut - Precizan je Kampaco oba puta sa linije slobodnih bacanja - 15:13.

6. minut - Hasan Martin posle lepe akcije smanjuje na 13:9. Satoranski zakucava posle nesporazuma u Zvezdinoj odbrani - 15:9. Šesti poen Bentila - 15:11.

5. minut - Bentil upisuje četvrti poen - 10:7. Mirotić siguran u šutu za tri - 13:7.

4. minut - Vildoza pogađa iz prodora, uz iznuđeni faul - 5:4. Pogađa i dodatno bacanje - 5:5. Abrines pogađa svoju drugu trojku - 8:5. Mirotić u kontri pogađa svoje prve poene - 10:5.

3. minut - Bentil sa linije penala postiže prve poene za Zvezdu - 3:2. Šanli upisuje prve poene - 5:2.

2. minut - Aleks Abrines postiže prve poene na meču, i to trojku - 3:0.

1. minut - Kampaco, Vildoza, Lazarević, Bentić i Martin su starteri u Zvezdi. Na drugoj strani su Satoranski, Laprovitola, Abrines, Mirotić i Šanli

BARSELONA - CRVENA ZVEZDA

Palau Blaugrana, Barselona

Sudije: Sreten Radović, Karmelo Paterniko, Amit Balak

BARSELONA: Da Silva, Pauli, Šanli, Veseli, Kalinić, Satoranski, Laprovitola, Abrines, Tobi, Kuridž, Jokubaitis, Mirotić. Trener: Šarunas Jasikevičijus.

CRVENA ZVEZDA: Holand, Vildoza, Lazarević, Kampaco, Mitrović, Martin, Ivanović, Ilić, Marković, Kuzmić, Petrušev, Bentil. Trener: Duško Ivanović

Košarkaši Crvene zvezde gostuju Barseloni u utakmici 29. kola Evrolige od 20.30 časova u Blaugrani.

Crveno-belima su ostale male šanse da se nađu u top 8 fazi.

Pred ovaj meč, drugi protiv Barselone u ovoj sezoni, trener Duško Ivanović ima problema sa povredama igrača, osim već duže vreme odsutnog kapitena Branka Lazića, neće u Blaugrani biti ni Ognjena Dobrića, ni Nemanje Nedovića. U timu je Džon Holand.

Trener Duško Ivanović: „Bilo koja utakmica u Evroligi, a posebno protiv Barselone, je dovoljan motiv da se odigra dobro. Izgubili smo dve utakmice na potpuno dva različita načina. Mi smo u dobroj situaciji. Ognjen Dobrić ne može da putuje, videćemo za Nemanju Nedovića. Svi ostali su dobro. Naravno, Branko Lazić je već dugo van stroja“ rekao je Ivanović.

Stefan Lazarević: „Idemo u goste ekipi koja je po svemu opet kandidat za fajnal for. U odličnoj su formi u poslednjih sedam-osam utakmica i to su pokazali. Moraćemo da se potrudimo da damo svoj maksimum, da im pariramo fizički i vidimo gde nas to vodi. Specifičan je način na koji su se vezali neki porazi. Nije nam lako, ali tu smo da sa stručnim štabom nađemo način da prebrodimo to. Niko nam ne može pomoći, do nas samih. Nadam se da ćemo prebroditi ovaj težak period”, rekao je Lazarević.