PARTIZAN POSLE TRILERA PAO U PAKLU ARENE: Real se PROVUKAO, herojski otpor OSAKAĆENIH crno-belih! KRALJEVI imali MNOGO SREĆE!

'AJMO, CRNO-BELI!

Nije moglo! Bez Pantera i Lesora nije moglo! Real je posle epske bitke pobedio Partizan sa 82:80 i tako smanjio u seriji na 2:1.

Novu meč loptu za plasman na fajnal-for Partizan će imati već u četvrtak na kada je na programu četvrti meč.

Koš odluke postigao je Vilijams-Gos 20 sekundi pre kraja meča kada je pogodio trojku pri rezultatu 77:77. Bivši igrač Partizana tako je "došao glave" crno-belima.

Atmosfera u Areni bila je za pamćenje, pao je rekord po poseti! Neverovatnu podršku imao je srpski klub, ali to mu nije pomoglo da dođe do pobede i plasmana među četiri najbolje ekipe u Evroligi.

Partizan

Razlog je sramna kazna zbog tuče u Madridu. Potpuno je jasno da bi kompletni crno-beli gotovo izvesno rešili ovaj meč u svoju korist. Pokušali su preostali momci u timu Željka Obradovića da nadomeste izostanak dva ključna igrača, ali nisu u tome uspeli.

Mada je delovalo da i oni mogu da sruše kralja. Posebno u većem delu prvog poluvremena. Pravi rolerkoster viđen je u prvom polu vremenu. Partizan je vodio čak 15 razlike i to u nekoliko navrata... Ali, na pauzu je otišao sa "samo" plus 3 - 48:45. U prvih 20 minuta niko nije mogao sa čuva Edija Tavareša. Sjajni centar ubacio je čak 16 poena.

Sa druge strane, Smailagić je bio dobar u napadu (ubacio 11 poena), ali u odbrani nije mogao više protiv dominantnog Taveresa. Širi roster došao je do izražaja u nastavku utakmice.

Vilijams-Gos je počeo da pogađa iz svih pozicija. Iako su crno-beli stalno bili na nekoliko poena minusa (od 3 do 5), bilo je jasno da će biti jako teško prelomiti meč u svoju korist. Na kraju je i sreća pogledala tim iz Madrida.

00:41

Koreografija sa Obradovićem

Nije bilo dovoljno rešenja u napadu kod srpskog tima. Često su domaći morali da šutiraju iz neizgrađenih pozicija uz zvuk sirene. Da se ne ponavljamo, znate svi razlog zašto je tako...

U četvrtak će Partizan biti jači za Matijasa Lesora! Ne treba ni da govorimo od kolikog značaja će biti povratak sjajnog centra. Tavareš neće moći da radi ono što je radio ove večeri u Areni.

Sjajni centar ubacio je čak 26 poena (indeks 41!), a pratio ga je Vilijams Gos sa 22 poena. Sa druge strane Ledej i Smailagić su ubacili po 15 poena.

1 / 16 Foto: Nenad Kostić

Evo kako je izgledao tok meča:

Real maši dva bacanje, ali crno-beli ne uspevaju da šutnu na koš za dve sekunde...

40. minut - Hezonja pogađa sa penala , pa pogađa Ledej za tri 80:82.

40. minut - Trojka Vilijamsa Gosa 77:80

38. minut - Tavareš za izjednačenje 77:77

37. minut - Smajlagić pogađa oba penala 74:75, pa trojka Nanelija, potpuna ludnica 77:75. Tajm- aut Mateo

36. minut - Hezonja polovičan sa penala, potom i Tavareš zakucava 72:75

35 minut - Egzum pogađa od tablu 72:72

34. minut- Pogađa Madar za izjednačenje 70:70, potom zakucavanje Tavaresa 70:72

33. minut - Gos sa penala siguran 68:70

32. minut- Egzum pogađa uz faul 68:68

31. minut - Gos nastavlja svoju seriju 63:68, pa sjajno zakucavanje Ledeja 65:68

Evroliga, KK Partizan, Partizan-Real Madird

Treća četvrtina:

30. minut - Vukčević poentira 63:66. Završena je treća četvrtina, minimalno vođstvo Reala.

29. minut - Mini serija Reala 58:63. Ledej pogađa za tri 61:63, vraća Gos 61:66

27.minut - Papapetru pogađa za tri 58:58

26. minut - Tavareš siguran sa penala 55:56, njegov 18 poen, potom Hezonja iz kontre 55:58

25. minut - Naneli iz teške pozicije 55:54

24. minut - Prvo vođstvo Reala, Hezonja trojka 53:54

23. minut - Ponovo Gos 53:51

22. minut - Pogađa trojku, pa sa penala polovičan Vilijams Gos 50:49. Potom trojka Anđušića 53:49

21. minut - Smailagić sjajno zakucavanje pored Tavareša 50:45

1 / 37 Foto: Nenad Kostić

Analiza prvog dela igre:

Neverovatno šta smo sve videli u prvih 20 minuta! Partizan je vodio čak 15 razlike i to u nekoliko navrata... Ali, na pauzu je otišao sa "samo" plus 3 - 48:45.

Zašto? Jer niko nije mogao sa čuva Edija Tavareša!

Sjajni centar ubacio je čak 16 poena. Jedina nada je što ima dve lične greške... Prosto - njega nema ko da čuva iz tima Željka Obradovića.

Sa druge strane Smailagić je ubacio 11, a jedan manje Madar. Atmosfera u dvorani je neverovatna i crno-beli dobijaju vetar u leđa sa tribina!

Partizanu je za pobedu večeras neophodan i mnogo bolji Dante Egzum! Australijanac za sada je ubacio šest poena.

Druga četvrtina:

20. minut - Egzum poentira iz naskoka 48:45 na kraju prvog poluvremena!

19. minut - Pogađa Musa nakon kontre 46:45

18. minut - Ledej sa penala prekida seriju Reala 43:37. Potom nameran faul na Musi koji pogađa sa penala, pa Tavareš 43:41. Ali Naneli pogađa jako bitnu trojku 46:41, onda Tavareš pogađa 14 njegov poen 46:43

17. minut - Tavareš pogađa uz faul 41:37. Novi tajm-aut Obradovića. Serija Reala 11:0.

16. minut - SerijU promašaja i grešaka na obe strane prekida Tavareš 41:34

14. minut - Rudi Fernandeš za tri 41:31, Obradović tajm-aut

13. minut - Trifunović nakon ofanzivnog skoka, pa Tavares zakucava 41:28

12. minut - Smajlagić pogađa druga njegova trojka 37:22 . Tavareš iz reketa 37:24

11. minut - Pogađa Naneli, Partizan nastavlja gde je stao 34:19. Rodriges pogađa za tri 34:22

Prva četvrtina:

10. minut - Pogađa i Egzum, 32:19, sjajna prva četvrtina Partizana

9. minut - Pogađa Ledej nakon ofanzivnog skoka 30:16

8. minut - Papapetru polovičan sa penala 28:13, Rodriges smanjuje trojkom 28:16

7. minut - Mini serija Jana Madara 25:13

6. minut - I Smajlagić pogađa za tri. ludnica u Areni 21:11, potom Hezonja smanjuje 21:13

5. minut - Anđušić pogađa za tri 18:11

4. minut -Serija Reala 7:0, Tavareš, Vilijams i Musa za tri, prekida je Ledej 15:9

3. minut - Real se potpuno pogubio u paklu Arene, bez poena još uvek, Ledej sa penala polovičan 10:0, pa Madar nakon ukradene lopte 12:0. Gos sa penala postiže prve poene za Real 12:2

Partizan

2. minut - Fantastičan start Partizana, Smajlagić za dva, pa Naneli za tri 9:0. Mateo traži tajm-aut.

1. minut - Smailagić uz faul postiže prve poene na meču, promašuje dodatno bacanje 2:0. Madar pogađa sa distance 4:0, odličan start Partizana

1. minut - Utakmica je počela

BLOG UŽIVO:

- Real posramljen kao nikada do sada

- Suspendovani igrači Partizana Kevin Panter i Matijas Lesor nalaze se u dvorani

- Košarkaš Reala Džanan Musa brutalno je izvređan u Areni

- Kontroverni predsednik Panationaikosa Dimitris Janakopulos podržao Partizan.

- Fantastična atmosfera na Kalemegdanu.

- Vođa navijača Partizana apelovao na publiku u hali

- Nikad veća gužva uoči jednog meča, a do utakmice je ostalo još sat vremena.