ZVEZDA GRANITNOM ODBRANOM IZBORILA MAJSTORICU: Crveno-beli SRUŠILI Partizan, Kampaco HEROJ pobede! Odluka pada u Areni!

ABA LIGA

Košarkaši Crvene zvezde savladali su Partizan u četvrtoj utakmici finala plej ofa rezultatom 68:56.

Zvezda je tako izjednačila na 2:2 u seriji i izborila peti odlučujući meč.

00:19

Navijači Zvezde sa košarkašima

Zvezdu je do pobede u hali "Aleksandar Nikolić" vodio Fakundo Kampaco sa 21 poenom, uz po četiri skoka i asistencije, Ognjen Dobrić je upisao 14 poena i sedam skokova, dok je Filip Petrušev postigao 10 poena.

U ekipi Partizana bolji od ostalih je bio Dante Eksum sa 12 poena i 10 skokova, a po 10 poena su postigli Kevin Panter i Aleksa Avramović.

Partizan je bolje počeo meč i poveo 6:12. Zvezda je serijom 14:1 i sjajnom odbranom u potpunosti preokrenula rezultat vodi sa 20:13 na kraju prve deonice

Izuzetno mali broj poena u ovoj deonici, Zvezda nije postigla koš punih pet minuta i Partizan je stigao do 20:20. Ipak serijom u finišu i sjajnom odbranom crveno-beli na odmor odlaze sa +8 32:24.

Zvezda je u trećoj četvrtini zahvaljujući sjajnom Dobriću i odličnoj odbrani došla do +17 49:32, Partizan je serijom 7:0, stigao do -10 na kraju treće deonice 49:39.

Partizan je prišao na -5 u poslednjoj četvrtini, ali više nije mogao. Zvezda je najviše zahvaljujući Kampacu zadržala prednost, dodatno je uvećala i izborila majstoricu.

Peta odlučujuća utakmica na programu je u četvrtak u 20 časova u Beogradskoj Areni.

1 / 26 Foto: Starsport

Četvrta četvrtina:

40. minut - Kampaco trojkom rešava sve dileme 68:54, gledaćemo MAJSTORICU!

39. minut - Petrušev polovičan sa penala 63:54. Pogađa Mitrović na asistenciju Kampaca 65:54

39. minut - Poništeni su poeni Kampaca ,haos u Pioniru, Partizan ne koristi tehničku grešku Martina

38. minut - Kampaco postiže mnogo važnu trojku 62:54

37. minut - Egzum pogađa za tri 59:54

36. minut - Pogađa Panter posle prodora 56:51, gledaćemo očigledno dramu u završnici. Lazarević pogađa za tri 59:51

Crvena zvezda, Partizan

35. minut- Vildoza prekida crnu seriju Zvezde 56:49

34. minut - Pogađa i Madar, Partizan na -7 54:47, Ivanović reaguje tajm -autom

33. minut - Pogađa Avramović nakon ukradene lopte 54:45

32. minut - Trojka Stefana Markovića 52:39, vraća Ledej za dva 52:41

Treća četvrtina:

30. minut - Partizan je serijom 7:0, vratio neizvesnost, trojku postiže Avramović 49:39, pred poslednju deonicu

29. minut - Zvezda čuva ubedljivu prednost, Partizan katastrofalan u napadu 49:32. Ledej to prekida 49:34

27. minut - Sjajna akcija Zvezde, asistencija Petruševa, i poeni Martina 47:32

26. minut - Zakucavanje Dobrića 45:32

24. minut - Trojka Dobrića, pa potom Egzum sa poludistance 40:30

22. minut - Dobrić pogađa nakon finte 37:26

21. minut - Sjajan roling i poeni Egzuma, vraća Kampaco trojkom 35:26

Druga četvrtina:

20. minut - Kampaco pogađa za tri 32:24, ovim rezultatom se odlazi na poluvreme.

19. minut - Vildoza krade loptu i poentira 27:24, potom i Kampaco posle kontre 29:24

18. minut - Trojka raspoloženog Petruševa 25:22, vraća Panter 25;24

16. minut - Petrušev prekida crnu seriju Zvezde 22:20, potom Anđušić nakon ofanzivnog skoka 22:22

15. minut - Panter polovičan sa penala nakon namerne lične Lazića, Zvezda još bez poena u drugoj četvrtini, 20:20

14. minut - Jako malo poena na utakmici ,mnogo grešaka i obostrano dobre odbrane. Panter pogađa za tri 20:19

12. minut - Smajlagić prekida crnu seriju Partizana 20:16

Prva četvrtina:

10. minut - Mitrović pogađa iz odbojke 20:13.

9. minut - Kampaco pogađa samo jedno bacanje od tri , ali potom pogađa iz kontre 18:12

8. minut - Zvezda je napravila seriju 9:0, vodi 15:12

6. minut - Trojka Dobrića 11:12, pa Kampaco za prvo vođstvo Zvezde 13:12

5. minut - Mini serija Ledeja, njegovih 5 poena 6:12, potom Petrušev pogađa uz faul, promašuje bacanje 8:12

4. minut - Pogađa Naneli posle prodora 4:7, Petrušev potom zakucava 6:7

3. minut - Trojka Avramovića 2:5

2. minut - Petrušev postiže prve poene za Zvezdu 2:2,

1. minut - Lesor postiže prve poene na meču 0:2

1. minut - Utakmica je počela

Zvezda
Zvezda

BLOG UŽIVO:

- Delije jezivim uvredama "počastile" trenera Partizana Željka Obradovića.

00:28

Delije vređaju Obradovića

-Izlazak košarkaša Partizana praćen salvom zvižduka prepune hale Zvezdinih navijača.