HEZONJA UNIŠTIO PARTIZAN U PAKLU ARENE! Crno-beli osetili MOĆ brutalnog Reala! Parni valjak nije imao rešenje za raspucane goste

EVROLIGA

U okviru 31. kola Evrolige, košarkaši Partizana izgubili su na svom parketu od madridskog Reala rezultatom 88:76!

Crno-beli su došli u situaciju da se bore za plej-in Evrolige, a pobedom nad Baskonijom u prošlom kolu napravili su veliki korak unapred.

Znali su izabranici Željka Obradovića da bi ih eventualna pobeda na večerašnjem meču dodatno pogurala ka tom cilju, ipak, bilo je jasno da crno-belima neće biti lako, imajući u vidu da igraju protiv trenutno najboljeg tima u Evroligi.

Obe ekipe prilično tvrdo su ušle u utakmicu, na početku meča viđen je mali broj poena, s obzirom da ni jedni ni drugi nisu bili efikasni u napadu.

Žestoka borba viđena je od samog starta, lepe košarke nije bilo, čemu je svedočio i rezultat nakon prvih deset minuta igre - 13:13.

Tako je bilo i u drugoj četvrtini, promašaja je bilo mnogo, čvrsto se igralo i viđen je veliki egal pošto nijedna ekipa nije uspela da se rezultatski odvoji.

Imao je Partizan u jednom momentu +5, prednjačili su Kaminski i Naneli, dok je Hezonja veoma bitnim poenim preokrenuo rezultat, pa je Real posle prvih 20 minuta igre vodio sa 33:31.

Zato je na startu treće deonice viđena potpuno drugačija slika na terenu, počeli su košarkaši Partizana i Reala da pogađaju, u crno-belom taboru isticao se Kaminski dok je na drugoj strani važne trojke za Madriđane postizao Jabusele.

1 / 14 Foto: Starsport©

Rezultatska klackalica se nastavila, timovi su se smenjivali u vođstvu da bi stvari u svoje ruke krajem treće četvrtine uzeli Mario Hezonja i Fakukndo Kampaco.

Aregentinski plejmejker počeo je razigrava svoje saigrače, Hezonja je pogađao veoma teške šuteve i omogućio Realu da se odlepi, pa je španski velikan u poslednju četvrtinu ušao sa +14.

Prednost je rasla, pokušali su crno-beli da se vrate u meč, razigrao se Kevin Panter ali to nije bilo dovoljno da se unese neizvesnost u samoj završnici.

Nakon večerašnje utakmice, Partizan ima skor 14-17, pa zauzima 11. poziciju na tabeli, dok se Real sa skorom 25-6 nalazi na prvom mestu.

Mario Hezonja je dominirao sa 25 poena, Kozer je dodao 10 poena, dok se u poraženom sastavu istakao Kaminski sa 19 poena.

Uživo,

Partizan - Real Madrid: 76:88

Tok utakmice:

Četvrta četvrtina:

- Navijači Partizana pevaju nakon poraza od Reala i pružaju podršku svojim miljenicima!

00:52

Grobari pevaju nakon poraza od Reala

Završena je utakmica!

39. minut - Razigrao se Panter u ovim momentima, ali to nije dovoljno da Partizan preokerene 74:86

38. minut - Panter pogađa trojku, Madriđani imaju +11

37. minut - Panter je probio, potom poentirao uz faul. Kapiten Parnog valjka imaće priliku za 2+1

36. minut - Dek je pogodio težak šut u isteku napada 63:77

35. minut - Sjajna asistencija Kaminskog za Doužera, crno-beli su smanjili na -12

34. minut - Doužer tek sada sa linije za slobodna bacanja stiže do prvog poena na večerašnjoj utakmici 59:75

Partizan, Real Madrid

33. minut - Naneli probija i lako poentira 58:73

32. minut - Ponovo je trojku postigao Mario Hezonja, večeras šutira 5/6 za tri poena

31. minut - Panter prekida seriju madridskog kluba 56:68

Treća četvrtina:

Završena je treća četvrtina!

30. minut - Kampaco postiže nove poene za dvocifrenu prednost Reala

29. minut - Mario Hezonja je postigao novu trojku iz veoma teške situacije, neverovatno je kako ovaj momak igra večeras 54:60

28. minut - Kabolko je postigao trojku na jednoj a Kampaco na drugoj strani 54:55

27. minut - Sjajno je Kaboklo prošao pored Tavaresa i uspeo da poentira 51:50

26. minut - Avramović promašuje prvo a pogađa drugo slobodno bacanje 49:48

25. minut - Ponovo Kaminski cepa mrežicu šutem van linije 6,75 Jabusele sada postiže trojku 46:48

24. minut - Laki poeni za Avramovića, pa nova trojka u režiji Hezonje 43:43

23. minut - Sada je i Kaminski pogodio trojku 39:38 Panter je promašio šut sa poludistance, ali je Kaboklo upisao novi skok u napadu i lagano poentirao 41:40

22. minut - Jabusele vraća trojku, Madriđani imaju +1 Hezonja je pogodio težak šut preko Pantera, i tom prilikom je bio fauliran, potom je promašio dodatno slobodno bacanje 36:38

21. minut - Avramović je ostavio sam na trojci i pogodio 34:33

Druga četvrtina:

Završeno je prvo poluvreme!

20. minut - Dek stiže do novih poena posle ofanzivnog skoka što je naljutilo Željka Obradovića, koji je zatražio tajm-aut 31:33

19. minut - Ponovo Naneli uzima stvari u svoje ruke i poentira uz faul, imaće priliku za 2+1

18. minut - Sjajno igra Naneli večeras, sada je pogodio trojku za +5 Na drugoj strani Hezonja uzvraća istom merom 28:26

17. minut - Naneli postiže veoma bitne poene posle sjajne asistencije Kaminskog 25:22

16. minut - Odličan prodor Avramovića i sjajno zakucavanje koje je zapalilo atmosferu u Areni 23:21

15. minut - Kaminski je pogogodio dva slobodna bacanja 21:18 Abalde na drugoj strani postiže trojku 21:21

14. minut - Fantastičan prodor Nanelija i laki poeni za +4

13. minut - Kaminski je iskoristio mnogo slobodnog prostora u reketu i snažno zakucao 17:16

12. minut - Sada je Avramović faulirao Musu prilikom šuta za tri poena. Košarkaš Reala pogodio je 3/3 slobodna bacanja 15:16

11. minut - Kaminski stiže do novih poena, crno-beli ponovo vode 15:13

Prva četvrtina:

Završena je prva četvrtina!

10. minut - Sjajan potez Avramovića koji je nasamario Musu i lako stigao do poena 10:10 Anđušić je fauliran na šutu za tri poena, potom je pogodio sva tri slobodna bacanja 10:13 Hezonja je postigao trojku uz zvuk sirene za izjednačenje

9. minut - Jabusele se sjajno snašao u protivničkom reketu i lako poentirao 6:10 Kaboklo stiže do ofanzivnog skoka nakon promašene trojke Avramovića, i potom postiže svoje prve poene 8:10

8. minut - Panter je pogodio jedno slobodno bacanje 6:8

7. minut - Nove poene za gostujući tim postiže Tavareš 5:8

6. minut - I jedni i drugi loše igraju u napadu, mnogo promašaja na startu

5. minut - Sada je Kozer bio siguran sa linije za slobodna bacanja 5:4

4. minut - Poarije poenima sa linije za slobodna bacanja prekida seriju Parnog valjka 5:2

3. minut - Kampaco je već zaradio dve lične greške... Panter je sjajno probio i postigao lake poene 5:0

1. minut - Počela je utakmica! Kaminski trojkom otvara večerašnju utakmicu 3:0

Uoči meča:

- Geršon Jabusele na meti uvreda navijača Partizana!

- Zvižduci za košarkaše Reala!

00:27

Zvižduci za košarkaše Reala

- Sastavi za večerašnju utakmicu:

Partizan

- Mario Hezonja je dočak velikim aplauzom!

- Paklen doček za Fakunda Kampaca!

- Ovo je oduševilo sve navijače Partizana!

- Evo ko prenosi utakmicu!

- Panter nije zaboravio prošlogodišnji incident!

- Izjava Maria Hezonje pred večerašnji meč!

- Crno-beli se obratili navijačima pred večerašnju utakmicu!

Crno-beli su u prošlom kolu ostvarili veoma važnu pobedu protiv Baskonije, a večeras ih očekuje novi, veoma težak zadatak.

U najavi ovog meča, trener Partizana Željko Obradović je rekao da njegov tim mora da odigra perfektnu utakmicu ukoliko želi pozitivan rezultat, imajući u vidu kvalitet madridskog velikana.

- Šta pričati o Realu, tim koji dominira i ove godine u Evroligi, fenomenalan roster imaju, izvanredno su vođeni, moramo da odigramo perfektnu utakmicu ako želimo pozitivan rezultat. Potreban nam je dobar rezultat zbog situacije na tabeli i tih nekih želja koje još uvek imamo i borićemo se do kraja da ih ostvarimo - počeo je priču Željko Obradović, a zatim je dodao:

Žoc

- Da ne ponavljam o kvalitetu tog tima na svim pozicijama, i oni imaju neke probleme, neki igrači nisu u timu, ali u takvom rosteru i kada neko nije tu, neko će ga nadomestiti. Treba da vodimo računa o sebi, da probamo da igramo slično kao juče u većem delu utakmice. Igrali smo dobru odbranu, ne smemo da budemo brzopleti u napadu, već da vidimo koja su rešenja dobra i šta su najbitnije stvari ako želimo da imamo otvorene šuteve protvi Reala.