SELEKTOR ENGLESKE UPOZORAVA POSLE ŠESTICE: Zadovoljan sam, ali moramo da budemo bolji

KATAR 2022

Mundijal 2022 -

Selektor fudbalske reprezentacije Engleske Garet Sautgejt rekao je danas da je zadovoljan nakon ubedljive pobede protiv Irana, u prvom kolu grupne faze Svetskog prvenstva.

"Dobro smo igrali, bilo je mnogo prekida, ali naš presing i kretanje su bili zaista dobri. Moram da budem veoma srećan, ali ne bi trebalo da primimo dva gola u toj fazi utakmice", rekao je Sautgejt, preneo je Bi-Bi-Si (BBC).

Fudbaleri Engleske pobedili su danas u Dohi selekciju Irana sa 6:2, u utakmici prvog kola Grupe B na Svetskom prvenstvu.

Večeras od 20.00 u Grupi B igraju selekcije Velsa i Sjedinjenih Američkih Država.

U narednom koluEngleska igra protiv SAD, 25. novembra, a istog dana se sastaju Iran i Vels.

"Moramo da budemo pravi u utakmici protiv SAD. Ovo je odličan početak, ali moramo da budemo bolji", dodao je Sautgejt.

Sautgejt je rekao da je lošija završnica meča posledica rezultata i veoma duge nadoknade vremena (14 minuta u prvom i 10 minuta u drugom poluvremenu).

Selektor Engleske pohvalio je igru svojih fudbalera i istakao da mu se posebno dopada šesti gol na meču, koji je u 90. minutu postigao Džek Griliš.

"Ono što mi se posebno dopalo je gol Džeka Griliša, posle asistencije Kaluma Vilsona. Mogao je da bude sebičan, ali je čak i u tom trenutku mislio na tim", rekao je Sautgejt.