BEZIDEJNA HRVATSKA NA KRAJU MOŽE BITI ZADOVOLJNA BODOM: Marokanci nakon Tunisa pokazali fudbalsku snagu Severne Afrike

f grupa

Mundijal 2022 -

Fudbaleri Hrvatske remizirali su protiv Maroka u prvoj utakmici grupe F Svetskog prvenstva u Kataru - 0:0.

Tim Zlatka Dalića na kraju može biti zadovoljan i bodom, s obzirom da su u drugom poluvremenu Marokanci bili opasniji tim.

U prvom poluvremenu viđena je izjednačena utakmicu, i jedni i drugi imali su svoje šanse preko Perišića odnosno Hakimija.

Hrvatska

Najveću šansu na utakmici propustio je Vlašić, kada mu je golman Bono spektakularno odbranio šut u 45. minutu.

Drugo poluvreme bolje je otvorio Maroko, Mazraui je iskosa sa leve strane izašao sam na Livakovića ali golman Dinama je bio siguran. Mazraui se ubrzo nakon ove šanse povredio, tako da je morao da napusti teren, što je veliki problem za Maroko.

Hrvatska, Maroko

Do kraja utakmice Hrvatska je imala posed lopte, a Maroko pretio iz kontre. Izdvojila se parada Livakovića prilikom šuta Zijeha sa velike udaljenosti u 65. minutu.

Do kraja utakmice ni jedni ni drugi nisu uspeli da stvore veću šansu, tako da je završeno možda i najrealnijim rezultatom 0:0, koji obe ekipe ostavlja u aktivnoj borbi za prolazak grupne faze.

MAROKO - HRVATSKA 0:0 (0:0)

Kraj utakmice.

90. + 1 minut - Biće šest minuta nadoknade.

90. minut - Izlazi Perišić, menja ga Oršić.

86. minut - Oprezne su obe ekipe u poslednjih pet-šest minuta. Niko ne želi da izgubi prvi meč.

81. minut - Izlazi En Nesiri, u igri je Hamdalah. Sabiri menja Unahija.

80. minut - Slobodan udarac za Hrvatsku na polovini Maroka, kod desne aut linije. Centrirao je Modrić, ali nije uspeo Joško Gvardiol da dobro zahvati loptu iz teške pozicije.

Hrvatska

79. minut - Mateo Kovačić izlazi iz igre, menja ga Lovro Majer.

78. minut - Žuti karton za Amrabata nakon grubog faula nad Lukom Modrićem.

77. minut - Hrvatska drži posed lopte u poslednjih nekoliko minuta, ali bez konkretne ideje za realizaciju.

72. minut - Napadaju sad Hrvati iz prekida. Prvo je centrirao Modrić iz slobodnjaka, zatim iz kornera, ali brane se Marokanci. Biće novi korner. Ponovo bez veće opasnosti za golmana Maroka.

70. minut - Umesto Kramarića u igri je fudbaler Hajduka, Marko Livaja.

65. minut - Ipak bomba Hakimija sa velike udaljenosti. Šutirao je snažno u desnu stranu gola, ali ponovo brani Livaković sjajnom paradom. Bolji Maroko u drugom poluvremenu. Umesto Bufala u igri je Ez Abde.

64. minut - Slobodan udarac za Maroko sa velike udaljenosti od gola. Očekuje se centaršut u šesnaesterac.

62. minut - Ponovo prete Marokanci. Prošao je Hakimi po desnoj strani, ubacio u šesnaesterac ali niko nij zahvatio loptu. Pokušao je Alal u nastavku, ali hvata loptu Livaković.

61. minut - Mazraui je iznet sa terena na nosilima zbog povrede trbušnog mišića. Umesto njega ulazi Jahia Atiat-Alal.

59. minut - Miran period igre nakon kraćeg prekida zbog pomoći Mazrauiu. Izgleda da neće moći da nastavi utakmicu defanzivac Bajerna.

52. minut - Šansa za Hrvatsku na drugoj strani. Luka Modrić je izveo korner, nastala je velika gužva u šesnaestercu, šutirao je Lovren, ali uspeli su nekako igrači Maroka da izblokiraju i izbace loptu.

51. minut - Mazraui je izašao sam pred Livakovića, šutirao je glavom prema levoj stativi, ali brani golman Dinama. Prethodno su Marokanci tražili penal, ali deluje da nije bilo igranja rukom.

46. minut - Počelo je drugo poluvreme. Izmena u Hrvatskoj, umesto Vlašića u igri je Mario Pašalić.

Prvo poluvreme

Kraj prvog poluvremena!

45+2 minut - Još jedna sjajna šansa za Hrvatsku. Modrić je natrčao na odbijenu loptu i raspalio sa 18 metara. Udarac je bio silovit, ali lopta je prohujala iznad prečke.

45. minut - Hrvati su propustili najbolju priliku na utakmici! Dobra akcija po levoj strani, loptu je Borna Sosa zatim vratio na peterac do Vlašića, ali golman Bono je spektakularno intervenisao!

42. minut - Problem za Hrvatsku. Vlašić ima problema sa povredom, medicinski tim je ušao na teren kako bi ukazali pomoć fudbaleru Hrvatske. Nakon lekarske intervencije hrvatski fudbaler je nastavio meč.

41. minut - Modrić povlači Hakimija za dres, Maroko dobija slobodan udarac. Neverovatno, kapiten Hrvatske se ponovo provukao, nije dobio žuti karton.

35. minut - Nakon više od pola sata igre Hrvatska ima blagu prednost u posedu lopte 59-41, ali Maroko je bio znatno konkretniji u napadu.

30. minut - Modrić se provukao. Grub start fudbalera Reala prošao je nekažnjeno.

29. minut - Pokušava Hrvatska preko Perišića da ugrozi gol Maroka, ali još uvek ne uspevaju da stvore ozbiljniju priliku.

23. minut - Mnogo grešaka pravi Maroko u predaji i prijemu lopte, ali Hrvati to još uvek ne koriste.

20. minut - Imao je Maroko priliku da iz slobodnog udarca ugrozi gol rivala. Međutim, Ziješ iz sjajne pozicije pogađa živi zid Hrvatske.

Maroko - Hrvatska

17. minut - Jedna greška mogla je skupo da košta Maroko! Perišić je presekao napad rivala, uputio udarac sa distance, ali lopta je završila iznad prečke.

14. minut - Ozbiljno preti Maroko! Polako se Marokanci oslobađaju pritiska, Hakimi je uputio udarac ali izblokiran je, Livaković nije imao težak posao.

8. minut - Zapretili su i Marokanci, ali Amala je previše oklevao, pa je reagovala odbrana Hrvatske.

5. minut - Prva prilika za Hrvate. Kramarić je pokušao da uputi udarac ka golu Maroka nakon greške rivala, ali defanzivac Maroka je uklizao u poslednji čas.

3. minut - Hrvatska ima posed u uvodnim minutima meča. Igra se odvija na strani Maroka.

MEČ JE POČEO!

U toku je intoniranje himni!

Utakmica uskoro počinje, Zvezde imaju sjajnu podršku navijača

Kakvu podršku danas imaju Hrvati

Najpoznatija navijačica Hrvatske Ivana Knol stigla je u Dohu kako bi podršala svoj nacionalni tim.

Atraktivna crnka napravila je pravu pometnju ispred stadiona Al Bajat, gde Hrvati igraju svoj prvi meč protiv Maroka.

Navijači stižu na stadion Al Bajat

Maroko
Hrvatska

Poznat sastav Hrvatske

Hrvatska: Livaković - Juranović, Lovren, Gvardiol, Sosa - Modrić, Brozović, Kovačić - Vlašić, Kramarić, Perišić

Ziješ i Hakimi predvode "Zvezde"

Svlačionica vatrenih

Hrvate sačekala poruka ispred hotela

Sjajan skor protiv afričkih reprezentacija

Hrvatska je upisala samo jedan poraz u sedam odigranih mečeva protiv afričkih reprezentacija i to u prijateljskom meču.

Maroko - Hrvatska 6:7 (2:2), Kup kralja Hasana, 1996. Hrvatska - Egipat 2:2, Koreja kup, 1999. Hrvatska - Mali 2:1, prijateljska utakmica, 2014. Kamerun - Hrvatska 0:4, grupna faza SP-a, 2014. Hrvatska - Senegal 2:1, prijateljska utakmica, 2018. Nigerija - Hrvatska 0:2, grupna faza SP-a, 2018. Hrvatska - Tunis 1:2 prijateljska utakmica, 2019.

Ekipa selektora Zlatka Dalića je pre četiri godine u Rusiji plasmanom u finale ostvarila najveći uspeh u istoriji hrvatskog fudbala, pa fudbalska javnost u toj zemlji opravdano očekuje dobar rezultat i na Mundijalu u Kataru.

Hrvatska

Što se tiče Maroka, njihov najveći uspeh je plasman u osminu finala 1986. godine.

Zanimljivo, Hrvati nikada u istoriji nisu odigrali nerešeno na otvaranju Mundijala, zabeležili su dve pobede i tri poraza i sada žele da poprave skor i upišu tri boda.