SAUDIJCI POKLONILI POBEDU POLJSKOJ: Promašen PENAL i ziceri ih skupo koštali, SUZE Levandovskog govore mnogo toga! (VIDEO)

KATAR 2022

Mundijal 2022 -

Reprezentacija Poljske pobedila je Saudijsku Arabiju u uzbudljivoj utakmici drugog kola grupe C Mundijala u Kataru - 2:0 (1:0).

Strelci za evropsku selekciju bili su Zjelinski i Levandovski, kojem je ovo prvi gol na Svetskim prvenstvima.

Većinu vremena Saudijska Arabija je bila bolji tim, ali neiskorišćen penal i brojni promašeni ziceri skupo su ih koštali.

Saudijska Arabija bila je dominanta tokom skoro celog prvog poluvremena.

Smenjivali su se napadi jedan za drugim, ali nije bilo veće opasnosti po gol Poljske.

Prvi deo igre obeležila je veoma gruba igra Poljaka, koji su u kratkom vremenskom razmaku dobili tri žuta kartona, a utisak je da su mogli i više.

Poljska, Saudijska Arabija

U jeku dominacije Saudijaca, Poljaci dolaze do iznenadnog vođstva u 39. minutu. Levandovski je sa gol-aut linije dodao Pjotru Zjelinskom, koji zakucava loptu u mrežu.

Nije to pokolebalo igrače Saudijske Arabije koji su nastavili da napadaju, pa su u 45. minutu zasluženo dobili jedanaesterac nakon faula nad Al Šehrijem.

Al Davsari je uzeo loptu, šutirao sa bele tačke, ali sjajno je pročitao njegovu nameru Ščensni i odbranio šut. Lopta se odbila do Alburajka, koji je šutirao iz prve, ali opet brani Ščesni, tako da se na pauzu otišlo sa minimalnom prednošću Poljske, na prvi utisak, potpuno nezasluženo.

Nastavila je Saudijska Arabija ofanzivno i u drugom poluvremenu, Poljaci su se grčevito branili, dok su Saudijci mašili zicere.

Naznaku toga šta bi se moglo dogoditi u završnici predstavljale su prvo prečka Milika, a zatim stativa Levandovskog.

Saudijci su konstantno napadali, ali onda u 82. minutu Al Malki pravi početničku grešku i praktično poklanja gol Robertu Levandovskom koji je nakon toga zaplakao od sreće.

Robert Levandovski

To mu je bio prvi gol na Mundijalima u karijeri.

Imao je Levandovski šansu i za drugi gol u 90. minutu, ali odbranio je golman Al Ovajs u situaciji jedan na jedan.

Ovakav rezultat ostavlja situaciju u ovoj grupi potpuno otvorenom, tako da se može očekivati potpuni spektakl u poslednjem kolu.

Grupa C, Poljska - Saudijska Arabija 2:0 (1:0)

Kraj utakmice.

90. + 6 minut - Šutirao je Kano sa distance, ali pored gola.

90. + 5 minut - Badžebri ulazi u igru umesto Al Abeda.

90. + 1 minut - Igraće se sedam minuta nadoknade.

90. minut - Velika šansa za Levandovskog. Izašao je sam pred Al Ovajsa, ali brani ovaj put golman Saudijske Arabije.

86. minut - Dvostruka izmena u Saudijskoj Arabiji. Izlaze Al Malki i Al Šehri, a ulaze Al Obud i Naser Al Davsari.

82. minut - GOOOL, 2:0. Levandovski. Al Malki pravi ogromnu grešku, poklanja loptu Levandovskom, a ovaj to koristi i rutinski savladava Al Ovajsa. Suze Poljaka, kojem je ovo prvi gol u karijeri na Svetskim prvenstvima.

80. minut - Novi opasan napad Saudijske Arabije. Poslao je Al Ganam oštar centaršut sa desne strane u peterac, ali niko nije stigao do te lopte.

78. minut - Još jedna jako dobra šansa za Saudijsku Arabiju. Dočekao je Al Malki odbijanac u šesnaestercu, šutirao u desnu stranu ali za malo pored gola

75. minut - Opasan kontranapad Poljske, ali izleteo je sa gola Al Ovajs i stigao do lopte pre Levandovskog.

74. minut - Al Šehri je izborio korner za Saudijsku Arabiju.

Poljska

71. minut - Izmena u Poljskoj. Pjontek ulazi umesto Milika.

69. minut - Šut Al Davsarija sa distance, siguran je golman Poljske i ovaj put.

68. minut - Šutirao je Al Abed iz slobodnog udarca, ali samo u živi zid.

65. minut - Stativu pogađa Levandovski! Opet sreća na strani Saudijaca. Alburajk izlazi iz igre, menja ga Sultan Al Ganam.

63. minut - Izlazi strelac gola Zjelinski, ulazi Kaminski. Prečku pogađa Milik! Šutirao je glavom iz blizine, mnogo sreće za Saudijsku Arabiju u ovoj situaciju.

61. minut - Šut Kana iz solidne pozicije, ali daleko preko gola. Neverovatno je kako Poljska ima vođstvo u ovoj utakmici.

Ščesni

60. minut - Nova velika šansa za Saudijsku Arabiju. Al Burajkan je izašao sam pred golmana, ali šutira preko gola.

55. minut - Ogromna šansa za Saudijsku Arabiju. Nastala je velika gužva u šesnaestercu, Al Davsari je šutirao iz neposredne blizine ali brani Ščensni. U nastavku akcije pokušao je Al Malki, ali šutira preko gola.

54. minut - Pokušavaju Saudijci sa distance, ali odlazi lopta daleko od gola. Al Davsari je šutirao.

51. minut - Nastavlja se ofanziva Saudijske Arabije. Biće novi korner. Brane se Poljaci.

46. minut - Počelo je drugo poluvreme. Jedna izmena u Saudijskoj Arabiji, izašao je Al Nežei, a ušao Navaf Al Abid.

Prvo poluvreme

Kraj prvog poluvremena.

45. + 7 minut - Još jedan grub start Poljaka. Zjelinski je bio neoprezan ovaj put, ali nije dobio žuti karton.

45. + 4 minut - Žuti karton za Al Amrija.

Pjotr Zjelinski, Poljska

- Igrače se 10 minuta sudijske nadoknade.

45. + 1 minut - Brani Ščensni penal Al Davsariju! Imao je Alburajk šansu da pripuca ali ponovo brani golman Juventusa.

44. minut - Penal za Saudijsku Arabiju!

43. minut - Bio je kontakt u šesnaestercu Poljske, deluje da je defanzivac Poljske udario igrača Saudijske Arabije Al Šehrija. Gledaće se VAR!

39. minut - GOOL, 1:0 za Poljsku! Zjelinski. Asistirao je Levandovski sa same gol-aut linije Zjelinskom, koji zakucava loptu u mrežu. Bolja je bila Saudijska Arabija u dosadašnjem toku utakmice, ali Poljska dolazi do vođstva.

38. minut - Pridigao se Abdulajhi, ima zavoj na ruci. Nastaviće ipak utakmicu.

36. minut - Pravi Levandovski faul u napadu i pritom snažno gazi nogom po ruci Abdulajhija. Deluje da je povreda teže prirode jer će ga izneti na nosilima sa terena.

33. minut - Novi opasan napad za Saudijsku Arabiju, ali nije Al Šehri uspeo da zahvati loptu glavom.

26. minut - Korner za Poljsku. Malo su se oduprli pritisku. Dobra šansa za Poljsku, ali blokiraju Saudijci. Šutirao je Bjelik glavom.

24. minut - Smenjuju se napadi Saudijske Arabije jedan za drugim. Poljska retko prelazi centar.

21. minut - Žuti karton dobija i Al Malki.

20. minut - Još jedan žuti karton za Poljsku, već treći. Milik ovaj put. Gruba igra Poljaka, deluju poprilično nemoćno.

Meti Keš, Poljska

16. minut - Novi žuti karton za Poljsku. Meti Keš je bio neoprezan.

15. minut - Žuti karton za Kiviora zbog neopreznog starta na Al Šehriju.

13. minut - Šansa za Arabiju, snažno je šutirao Kano, ali odlično brani Ščensni. Korner za Saudijce u nastavku, ali brane se Poljaci još jednom.

11. minut - Bolji tim je Saudijska Arabija u prvih desetak minuta. Pokušali su novim prodorom, ali dobro se brane Poljaci.

8. minut - Šutirao je Alburajk sa distance. Biće korner za Saudijsku Arabiju pošto je šut izblokiran. Nakon kornera se uspešno brane Poljaci.

5. minut - Miran početak utakmice. Saudijci većinu vremena drže loptu u svojim nogama.

1. minut - Utakmica je počela, Poljaci kreću sa centra.

UOČI MEČA:

13:55 U toku je intoniranje himni.

Poljska

13:53 Glavni sudija na ovom meču je Vilton Sampajo iz Brazila.

13:52 Utakmica se igra na stadionu Edukejšn siti u Dohi, kapaciteta 44.667 gledalaca.

Saudijska Arabija

13:50 Poljska favorit

I pored pobede nad Argentinom, Saudijska Arabija važi za autsajdera u ovoj utakmici. Kvota na pobedu Saudijske Arabije je 5.60, a na Poljsku 1.75. Koeficijent na nerešen rezultat je 3.60.

13:05 Poznati su sastavi timova.

SASTAVI TIMOVA:

POLJSKA: Ščensni – Keš, Glik, Kivior, Berežinski – Bjelik, Krihovjak– Milik, Zjelinski, Frankovski – Levandovski. Trener: Česlav Mihnevič.

SAUDIJSKA ARABIJA: Alovais – Abdulhamid, Al Amri, Abdulajhi, Alburajk – Kano, Al Malki, Al Nežei – Al Burajkan, Al Davsari – Al Šehri. Trener: Erve Renar.

U prvoj postavi Poljske nalazi se Arkadijuš Milik, što znači da će Poljaci u duel protiv Saudijske Arabije ući ofanzivnije nego protiv Meksika.

U protokolu Saudijske Arabije nema važnog igrača i kapitena - Al Faraža.

Selekcije Poljske i Saudijske Arabije međusobnim duelom otvaraju drugo kolo grupe C Svetskog prvenstva u Kataru.

Ova grupa bi potencijalno mogla da bude najzanimljivija na ovogodišnjem Mundijalu, a za to su se pre svega pobrinuli Saudijci.

Oni su na utakmici koja je obeležila prvo kolo turnira u Kataru, nakon neverovatnog preokreta savladali Argentinu i tako napravil jednu od najvećih senzacija u istoriji Svetskih prvenstava.

Igrači nacionalnog tima Saudijske Arabije već su postali heroji u svojoj zemlji, ali ne bi trebalo previše da se opuste, ukoliko žele da odu korak dalje.

Pobeda nad Poljskom donela bi ovoj arapskoj zemlji nešto što su ranije samo mogli sanjati - plasman u osminu finala Mundijala.

Od tima koji je pobedio Argentinu, fenomenalni selektor Saudijske Arabije Erve Renar, zbog povrede neće moći da računa na levog beka Al Šahranija, dok je upitan nastup jednog od glavnih igrača tima sa Arabijskog poluostrva - Salmana Al Faraža. On se povredio pred kraj prvog poluvremena protiv Argentine i nije mogao da nastavi utakmicu.

Nakon remija protiv Meksika, u kojem je Robert Levandovski promašio penal, Poljska će protiv Saudijske Arabije morati da traži tri boda. Čak bi i poraz u ovoj utakmici ostavio Poljsku teoretski u igri u zadnjem kolu, ali onda bi malo toga zavisilo od njih. Takođe, Poljaci u poslednjem kolu igraju protiv Argentine, a Mesi i kompanija će verovatno u toj utakmici jurišati na sve ili ništa.