MESI SA DRUGE PLANETE ODVEO ARGENTINU U FINALE: Leo i Gaučosi RAZBILI Hrvatsku i obezbedili DUEL za toliko željenu ZLATNU BOGINJU

KATAR 2022

Mundijal 2022 -

Fudbalska reprezentacija Argentine prvi je finalista Svetskog prvenstva u Kataru, pošto je večeras pobedila selekciju Hrvatske sa 3:0.Pobedu Argentini na stadionu Lusail i plasman u šesto finale svetskih prvenstva doneli su Lionel Mesi pogotkom sa penala u 34. minutu i Hulijan Alvares golovima u 39. i 69. minutu.

Bio je ovo bio treći duel Argentine i Hrvatske na svetskim prvenstvima i druga pobeda južnoameričke selekcije koja se tako revanširala izabranicima Zlatka Dalića za poraz u grupnoj fazi od pre četiri godine u Rusiji.

Argentina će se za titulu prvaka sveta boriti sa pobednikom drugog polufinala u kojem će se sutra sastati branilac titule, selekcija Francuske i reprezentacija Maroka.

U prvih pola sata utakmice nije bilo velikih uzbuđenja, vidjen je samo jedan udarac u okvir gola kada je u 25. minutu pokušao Enco Fernandes, ali je Dominik Livanović bio na pravom mestu.

Hrvatska je do tada imala više loptu u svom posedu, ali se nakon toga u razmaku od samo pet minuta sve promenilo.

Prvo je u 34. minutu Mesi bio siguran sa bele tačke, a nakon što je Livaković posle jednog kontranapada Argentine u kaznenom prostoru oborio Alvaresa. Sudija Danijele Orsato je odmah pokazao na penal, a Mesi je postigao svoj peti gol u Kataru.

Nakon što je iznudio penal, Alvares se u 39. minutu upisao i u strelce posle solo prodora. Krenuo je fudbaler Mančester sitija ka golu Hrvatske sa sredine terena, ušao je u kazneni prostor gde imao je i malo sreće, pošto se lopta uvek odbijala do njega od protivničkih igrača dok je na kraju nije poslao iza ledja Livakovića.

Golman Hrvatske je tri munuta posle drugog pogotka Argentine spasio svoj tim da na poluvreme ne ode sa još večim zaostatkom pošto je sjajno intervenisao posle udarca glavom Makalistera.

Hrvatska je u nastavku krenula na sve ili ništa, ali je Argentina tačku na ovaj meč stavila u 69. minutu drugim golom Alvaresa na utakmici, ali je za taj pogodak najzaslužniji Mesi. Kapiten Argentine je nadmudrio Joška Gvardiola, ušao u kazneni prostor i poslao loptu na peterac odakle Alvaresu nije bilo teško da savlada Livakovića.

Finale Svetskog prvenstva u Kataru u kojem će se Argentina boriti za treću titulu na programu je u nedelju od 16.00, dok će se meč za treće mesto odigrati dan ranije u istom terminu.

1 / 13 Foto: Fabio Ferrari / LaPresse / Profimedia

Drugo poluvreme:

90. minut - Utakmica je produžena za 5. minuta

87. minut- Umesto Mekalistera i Moline u igri su Korea i Fojt

85. minut - Pokušao je Majer nakon kornera zamalo pored gola Martineza

82. minut - Nova sjajna asistencija Mesija za Mekalistera, ovaj šutira iz prve zamalo pored gola

Lionel Mesi

77. minut - Dobar pokušaj Oršića preko gola.

74. minut - Umesto De Pola i Alvareza u igri su Palasio i Paolo Dibala

- Čak je i slavni Brazilac Ronaldinjo aplaudirao golovima Argentine

Ronaldinjo

70. minut - GOOL 3:0. ALVAREZ, Kakva magija i minijatura Lea Mesija, neverovatan dribling i asistencija za Alvareza, koji rutinski matira Livakovića

67. minut - Romero dobija žuti karton kod Argentine

62. minut - Hrvati se ne predaju pokušavaju da ugroze gol Argentine

60. minut- Izmena u Argentini umesto Paredesa u igri je Lisandro Martinez, Skaloni menja formaciju na 3-5-2

Argentina

57. minut - Kakva šansa za Argentinu, dupli pas Mesija i Fernandeza, šutira Leo, ali ali Livaković brani.

55. minut - Brza kontra Argentine spetljao se Alvarez i prilika je propala

51. minut - Treća izmena Dalića, Brozovića menja Bruno Petković

50. minut - Hrvati očekivano imaju inicijativu u nastavku, nemaju šta da čekaju. Argentina vreba iz kontre

Argentina

48. minut - Pokušaj Paredesa sa distance brani Livaković

Dvostruka izmena kod Hrvatske umesto Sose i Pašalića u igri su Oršić i Vlšić

46. minut - Počelo je drugo poluvreme na utakmici između Argentine i Hrvatske.

Prvo poluvreme:

45. minut - Prvo poluvreme je produženo za 4 minuta

42. minut - Mekalister šutira glavom nakon kornera, Livaković krajnjim naporom brani

39. minut - GOOOL , ALVAREZ, 2:0, sjajna kontra Gaučosa , Alvarez je zakomplikovao, a potom se uspeo da zahvati loptu i matira nemoćnog Livakovića

34. minut - GOOOL, MESI 1:0 za Argentinu. Livaković je oborio Alvareza nakon dubinske lopte. Orsato nije imao dilemu, Mesi silovito pod prečku sa penala . Livaković je dobio žuti karton

30. minut - Pokušao je Perišić lobom preko gola Martineza

24. minut- Sada Argentinci preuzimaju inicijativu. Dobar pokušaj Enca Fernandeza, brani Livaković

20. minut - Agresivni Argentinci u ovim momentima, Mesi je bio u dva opasna prodora, ali nije prošao završni pas, Hrvati dobro blokiraju

- Mesi je dobio nezgodan udarac u zadnju ložu, ali nastaviće meč

Argentina

14. minut - Oboren je Mesi na ivici šesnaesterca nakon odličnog proigravanja, ali Orsato odmahuje rukom. Ništa od slobodnog udarca

12. minut - Pritisak Hrvatske, ali bez pravih prilika

8. minut - Hrvati su preuzeli inicijativu, kombinuju na sredini terena

4. minut - Argentina ima blagu inicijativu na startu utakmice

2. minut - Prvo ubacivanje pred golom Hrvatske, pokušao je Molina sa desne strane

1. minut - Utakmica je počela

Lionel Mesi, Luka Modrić

Sastavi:

Argentina (4-4-2): Martinez - Molina, Romero, Otamendi, Taljafiko - De Paul, Paredes, Enco Fernandez, Makalister - Alvarez, Mesi

Hrvatska ( 4-3-3): Livaković, Juranović, Lovren, Gvardiol, Sosa, Brozović, Modrić, Kovačić, Pašalić, Perišić, Kramarić.

- Navijači Argentine su u sjajnom raspoloženju krenuli na meč

Fudbaleri Argentine i Hrvatske sastaju se u prvoj utakmici polufinala Svetskog prvenstva u Kataru.

Argentina je do polufinala došla nakon što je eliminisala Australiju u osmini finala sa 2:1 i Holandiju nakon boljeg izvođenja penala sa 4:3 (2:2)

Prethodno su u grupnoj fazi zauzeli prvo mesto ispred Poljske, Meksika i Saudijske Arabije sa 6 bodova.

Hrvatska je sa druge strane do polufinala stigla preko penala. Najpre protiv Japana 1:1 ( 3:1), a potom priredila veliko iznenađenje i eliminisala prvog favorita reprezentaciju Brazila 1:1 (4:2)

Prethodno su u grupnoj fazi završili na drugom mestu sa 5 bodova iza Maroka, a ispred Belgije i Kanade.

Lionel Skaloni

Selektor argentinske fudbalske reprezentacije Lionel Skaloni izjavio je u Dohi uoči mečaprotiv Hrvatske da "Hrvati imaju specifičnu igru, niti se stalno brane, niti stalno napadaju".

"Očekujemo tešku utakmicu, Hrvatska je odlična ekipa, vidi se njihovo zajedništvo, ali ne treba upoređivati utakmicu od pre četiri godine," izjavio je Skaloni.

"Svi Argentinci se nadaju pobedi, igramo za svoj narod, za svoje porodice. Srećni smo zbog svojih navijača, znamo što se od nas očekuje. Što se tiče Hrvatske imaju specifičnu igru, niti se stalno brane, niti stalno napadaju. Imaju odličnu ekipu, dugu fudbalsku tradiciju," dodao je on.

Skaloni je rekao i da je ekipa u dobrom fizičkom stanju.

"Pobeda je najbolji oporavak, ušli smo u polufinale. Dobro smo, verujem da ćemo biti spremni. Ekipa se jako dobro oseća. Imamo sopstveni stil igre, ali ponekad morate da odgovorite na zahteve na terenu," naglasio je Skaloni. Skaloni je priznao kako razmišlja jedino o susretu protiv Hrvatske

Za Mesija je ovo poslednje SP, a Skaloni je poručio kako moramo uživati u njegovoj igri.

"Možemo samo da uživamo u njegovoj igri, mi i ceo svet. Sve dok igra," rekao je on

Zlatko Dalić

Velika je stvar da na dva svetska prvenstva zaredom ulazimo među četiri reprezentacije na svetu, izjavio je selektor hrvatske fudbalske reprezentacija Zlatko Dalić uoči polufinala Svetskog prvenstva protiv Argentine

"Ušli smo među četiri reprezentacije što je sjajan uspeh za Hrvatsku, velika je stvar da na dva SP-a zaredom ulazimo među četiri reprezentacije na svetu. Igramo protiv velike Argentine, koja ima veliki motiv, ali i veći pritisak. Optimista sam, analizirali smo ih, znamo kako igraju. Verujem našim igračima, pokazali smo karakter, bez toga ni ne bi ušli u polufinale," rekao je Dalić, a prenela HINA.

Selektor Hrvatske je poručio kako se neće prilagođavati Argentini, već igrati svoju igru.

"Nećemo se prilagođavati, igraćemo svoju igru. Dosta smo se potrošili, ali u polufinalu smo. Uopšte ne razgovaramo o tome, imamo snage, imamo energije, to nije upitno. Znamo da ćemo dati sve od sebe, imamo dobru situaciju u ekipi, nemamo velikih problema, svi su zdravi i spremni", dodao je on.

Ispred Hrvatske je još jedna istorijska utakmica, a Dalić je otkrio koje su za njega najveće.

"Za mene je najveća bila pobeda protiv Engleske kada smo se plasirali u finale, pa nakon toga ova protiv Brazila. Sutra bi mogla biti još veća. Jer ponoviti uspeh sa novom reprezentacijom je nešto fantastično. Ako sutra ostvarimo pobedu biće to naša najveća pobeda u istoriji", rekao je Dalić.