SUROV KRAJ NAJLEPŠE BAJKE SVETSKOG PRVENSTVA! Ljubimac Grobara POSTAO TRAGIČAR, a Šruder se izblamirao za sve pare!

MUNDOBASKET

Mundobasket -

Košarkaši Nemačke uspeli su da spreče novu senzaciju i plasirali su se u polufinale Svetskog prvenstva.

Nemačka je posle napete borbe pobedila Letoniju rezultatom 81:79(13:16, 23:18, 26:25, 19:20).

Letoncima nije pomoglo ni sjajno šutersko izdanje Davisa Bertansa koji je pogodio šest trojki, ali i postao tragičar pošto je u poslednjem napadu promašio šut za pobedu..

Nemačka će u polufinalu igrati protiv Sjedinjenih Američkih Država.

Veliku borbu vodili su dva tima u ovoj utakmici. Prva četvrtina završena je rezultatom 16:13 za Letoniju, nakon što se Nemačka suočila i sa dvocifrenim zaostatkom.

Odigrali su Nemci bolje u drugom delu, pa su čak i imali prednost na poluvremenu.

1 / 4 Foto: EPA/ROLEX DELA PENA

Lider Nemačke i jedan od najboljih košarkaša na ovom prvenstvu, bek Toronta, Denis Šruder, za 14 minuta igre u prvom poluvremenu promašio je šest šuteva za dva i još tri šuta za tri poena i bio je najlošiji igrač svog toma.

Velika borba vodila se i u drugom poluvremenu i, delovalo je da će tako biti do samog kraja.

Treća deonica je završena rezultatom 62:59, a onda je početak poslednje deonice doneo raspad Letonije.

Nemačka je za dva minuta došla do +11 i delovalo je da će uspeti mirno da privede meč kraju. Letonci se nisu predali i uspeli su da naprave pravu dramu. Vezali su tri trojke, ušli u neizvesnu završnicu.

Šruder je promašio u poslednjem napadu Nemačke, a Letonci su imali dovoljno vremena da pređu na polovinu rivala.

Učinio je to Bertans koji je šutirao iz velike daljine, iako je imao još vremena i prostora da priđe košu. Promašio je šut i tako postao tragičar Letonije.

Davis Bertans je pogodio šest trojki i dva slobodna bacanja, što je bilo dovoljno za 20 poena. Arturs Žagars je postigao 24 poena uz osam skokova.

Denis Šruder će pamtiti dobro ovu utakmicu, jer je bio katastrofalan i umalo poguban po svoj tim.

Neverovatno je koliko kredita ima i koliko mu je dozvoljeno da na silu rešava situacije. Utakmicu je završio sa 9 poena uz šut iz igre 4/26 (0/8 za tri poena). Imao je četiri asistencija, isto toliko ličnih grešaka i izgubljenih lopti.

Nemačka - Letonija 81:79

Četvrta četvrtina:

40. minut - 81:79 - Tajs pogađa bacanja, a Žagars polaže na drugoj strani. Promašio je Šruder u poslednjem napadu Nemačke, ali je i Bertans promašio šut za pobedu iz velike daljine.

39. minut - 79:75 - Pokušavaju da potpuno zakuvaju stvar Letonci.

38. minut - 79:69 - Nije prestajao Šruder da pokušava, a sada je vezao pet poena, možda i stavio tačku na ovu utakmicu.

36. minut - 74:69 - I treća vezana trojka! Letonija se vratila.

35. minut - 74:66 - Trojka Šmitsa, a potom i Žagarsa. Ne predaju se Letonci.

33. minut - 72:60 - Konačno poeni za Letoniju, Šmits je pogodio sa linije slobodnih bacanja. Na drugoj strani, Vagner je oba puta bio precizan.

32. minut - 70:59 - Pravi "blickrig" Nemačke i raspad Letonije na početku poslednje četvrtine!

Treća četvrtina:

30. minut - 62:59 - Ogromna borba u četrvtfinalu. Nemačka ima prednost na kraju treće četvrtine, ali čeka ih težak zadatak u poslednjih 10 minuta.

29. minut - 60:57 - Nešto bolji trenuci Nemačke koja je preko TImana i Šrudera stigla do šest poena prednosti (60:54).

Šruder sada ima četiri poena uz šut iz igre 2/16.

Tajm-aut Letonije, pa odmah šesta trojka neverovatnog Bertansa.

27. minut - 56:54 - Odličan je Vagner, pogodio je trojku, a novu prednost Letoniji doneli su Zoriks i Rodions Kuruc.

Ubrzo je 15. promenu vođstva na ovom meču doneo Obst pogođenom trojkom.

26. minut - 50:50 - Još jednom Žagars pogađa trojku.

25. minut - 50:47 - Tajs i Zoriks su "razmenili poene", a sa bacanja je Vagner povisio prednost Nemačke.

24. minut - 46:45 - Žagars pogađa trojku, a onda zakucavanje Tajsa uz prekršaj.

23. minut - 43:42 - Konačno prvi poeni Šrudera, posle 12 promašaja! Pogađa potom Vagner uz faul.

22. minut - 38:42 - Brzi poeni Obsta, Žagarsa, zatim i Gražulisa.

21. minut - 36:38 - Bertaaans! Trojka uz faul, a pogodio je i dodatno bacanje.

Druga četvrtina:

20. minut - 36:34 - Polaganje, pa trojka Loa. Znatno jači ritam u samoj završnici prvog poluvremena.

Nisu Letonci posle tajm-auta uspeli da dođu do poena i da na pauzu odu sa nerešenim rezultatom. Velika borba viđena je u prvom delu utakmice.

Lider Nemačke i jedan od najboljih košarkaša na ovom prvenstvu, Denis Šruder, za 14 minuta igre u prvom poluvremenu promašio je šest šuteva za dva i još tri šuta za tri poena i bio je najlošiji igrač svog toma.

Sa druge strane, fantastični Davis Bertans, nekadašnji košarkaš Partizana, briljirao je sa četiri pogođene trojke i 12 poena.

19. minut - 33:34 - Lo je pogodio samo jedno od dva bacanja, a Bertans "raspalio" još jednu trojku i pogodio iz velike daljine.

18. minut - 30:31 - Nastavio je Šruder sa promašajima, a Šmits i Žagars vraćaju vođstvo Letoniji.

17. minut - 30:27 - Odgovara Obst. Trojka, a potom i polaganje.

16. minut - 25:24 - Šruder još uvek nema nijedan poen, ali ima osam promašenih šuteva. Užasno poluvreme za najboljeg igrača Nemačke.

Žagars trojkom vraća prednost Letoniji.

15. minut - 25:24 - Vezuje i Vagner poene, a Arturs Kuruc i Gražulis drže Letonce.

13. minut - 21:20 - Velika borba na startu druge četvrtine. Timan je vezanim poenima napravio veliku stvar za Nemačku.

Pogađa Gražulis na drugoj strani.

12. minut - 19:18 - Arturs Kuruc, pa opet Timan - koš za košem.

11. minut - 17:16 - Timan sa linije slobonih bacanja otvara drugu četvrtinu, a nakon greške Bertansa Vagner je zakucao za vođstvo Nemačke.

Prva četvrtina:

10. minut - 13:16 - Nije pogodio Lo polaganje, ali je Timan uspeo da vrati loptu u koš na kraju prve deonice. Nemačka na kraju prvih 10 minuta ima dobar rezultat.

9. minut - 11:16 - Trojka Vagnera smanjuje prednost Letonije.

8. minut - 8:16 - Nova trojka Bertansa, treća u prvoj četvrtini.

7. minut - 8:13 - Izblokiran je Šruder, ali je lopta stigla do Tajsa koji je bio sam ispod koša. Vratili su se Nemci brzo.

6. minut - 6:13 - Nova trojka bivšeg košarkaša Partizana. Bertans je pogodio iz ugla preko ruke protivničkog igrača.

Iz velike daljine uzvraća Vojtman.

4. minut - 3:10 - Alej-up i polaganje Šmitsa, a onda trojka Davisa Bertansa. Nervozan i loš start Nemačke.

3. minut - 3:5 - Jedno slobodno bacanje je pogodio Šmits, a Žagars se upisao u strelce.

2. minut - 3:2 - Evo i prvih poena za Nemačku, trojka Andreasa Obsta.

1. minut - 0:2 - Šmits je otvorio utakmicu poenima.

Tok meča:

Uoči meča:

Ove srede mogli bi da dobijemo odgovor na važno pitanje: Ko će na Olimpijske igre?

Vizu za Pariz 2024. godine na ovom Mundobasketu dobiće dve najbolje plasirane evropske selekcije.

Srbija je na odličnom putu, plasmanom u polufinale je stigla na korak do cilja zacrtanog pre početka Svetskog prvenstva.

Nemačka u ovaj meč ulazi kao veliki favorit i poraz selekcije koju predvodi sjajni Denis Šruder, bio bi veliko iznenađenje.

Košarkaš Toronto Raptorsa je u prethodnom delu takmičenja beležio 19,8 poena, 6,8 asistencija i 2,2 skoka po utakmici, a očekuje se da će i protiv Letonije voditi glavnu reč.

Letonci su već napravili dva čuda, pošto su pobedili Francusku i Španiju i tako imali veliku ulogu u ispadanju dva favorizovana tima sa turnira.

Dakle, sigurno je da će se jedan evropski tim pridružiti Srbiji, a u slučaju pobede Kanade protiv Slovenije, Orlovi će obezbediti igranje Olimpijskih igara.

Bonus video:

04:31

SRBIJA ODGIGRALA NAJBOLJU UTAKMICU U POSLEDNJIH 15 GODINA?! Novinar Kurira iz Manile: Svi se raduju zbog oporavka Boriše Simanića!