MOTO GP: FRANČESKO BANJAJA NAJBOLJI U BRITANIJI: Četvrta pobeda u sezoni za vozača Dukatija

ubedljiv

Vozač Dukatija Frančesko Banjaja pobedio je u trci Moto GP šampionata za Veliku nagradu Velike Britanije.

Banjaja je na Silverstonu trku završio za 40 minuta, 10,260 sekundi i ostvario četvrtu pobedu u sezoni. To je njegova druga uzastopna pobeda, posle trijumfa u Holandiji.

Drugo mesto zauzeo je Maverik Vinjales iz Aprilije sa 0,426 sekundi zaostatka, a treći je bio Džek Miler iz Dukatija sa 0,614 sekundi zaostatka.

Vozač Pramaka Žoan Zarko, koji je startovao sa pol pozicije, nije završio trku, pošto je pao sa motocikla u petom krugu, kada je izgubio kontrolu prilikom skretanja. On je do tada bio u vodjstvu.

Vodeći u generalnom plasmanu vozač Jamahe Fabio Kvartararo trku je završio na osmom mestu sa 3,819 sekundi zaostatka.

Kvartararo u ukupnom plasmanu ima 180 bodova, 22 boda ispred Aleša Espargara iz Aprilije, koji je danas bio deveti. Banjaja je treći sa 131 bodom.

Naredna trka u šampionatu vozi se 21. avgusta za Veliku nagradu Austrije na Red Bul Ringu u Špilbergu.