SRBI I DALJE BEZ MEDALJE NA OI: Bobana Veličković sedma u finalu

Zorana Arunović 11. u kvalifikacijama

Rio 2016 -

Srpska takmičarka Bobana Veličković osvojila je sedmo mesto u streljaštvu u finalu discipline vazdušni pištolj 10 metara na Olimpijskim igrama u Rio de Žaneiru.

Bobana Veličković je u finale ušla sa osme pozicije. Ona je posle dve serije finala bila na osmoj poziciji, ali je na kraju zauzela sedmo mesto. Veličkovićeva je u finalu imala 96,4 kruga, što je bilo za 0,4 lošiji rezultat u odnosu na u tom trenutku šestoplasiranu Sonju Franket iz Španije.

Zlatna medalja pripala je Kineskinji Mengksue Žang sa 199.4 kruga. Srebro je osvojila Ruskinja Vitalina Bacaraškina (197.1), a treća je bila Grkinja Ana Korakaki (177.7).

Bobana Veličković je u kvalifikacijama imala rezultat od 385 krugova.

Druga naša predstavnica Zorana Arunović osvojila je 11. u kvalifikacijama mesto sa 382 kruga.Bobana Veličković i Zorana Arunović će se u utorak takmičiti u disciplini vazdušni pištolj 25 metara.