KAKVA ŠTETA: Novaković zauzeo 13. mesto u jednosedu u ukupnom plasmanu

Olimpijske igre u Riju

Rio 2016 -

Srpski kajakaš Marko Novaković u B finalu Olimpijskih igara u Rio de Žaneiru zauzeo je peto mesto u disciplini K-1 200 metara u svojoj takmičarskoj grupi, a 13. u ukupnom plasmanu.

Srpski kajakaš Marko Novaković sjajno je započeo trku u B finalu Olimpijskih igrara u disciplini K-a 200m, ali je u poslednjih nekoliko metara zastao i na kraju završio na petoj poziciji.

U ukupnom plasmanu zauzejo je 13. mesto, a Novaković je deonicu od 200 metara izveslao u vremenu 37.415.

Prvi kroz cilj je prošao Litvanac Ignas Navakauskas u vremenu 37.075, drugo mesto je pripalo Šveđaninu Piteru Meningu koji je stazu preveslao za 37.104, dok je treće mesto zauzeo Ernestu Cezaru de Cezaru iz Ekvadora koji je kroz cilj prošao u vremenu 37.169.