NOVAK JE APSOLUTNI VLADAR MELBURNA: Đoković samleo Tima, osvojio 8. trofej na AO i vratio se na 1. mesto ATP liste

AUSTRALIJAN OPEN

Najbolji srpski teniser Novak Đoković osvojio je titulu na Australijan openu!

Srpski teniser Novak Đoković osvojio je titulu na Australijan openu, pošto je danas u finalu pobedio Austrijanca Dominika Tima 6:4, 4:6, 2:6, 6:3, i 6:4.

Đoković je do rekordne osme šampionske titule u Melburnu stigao posle velike borbe i četri sata i tri minuta igre, a trijumf na Australijan openu od sutra će mu doneti i povratak na prvo mesto na ATP lisi, gde će prestići Španca Rafael Nadala.

Bilo je ovo 26. finale na najvećim turnirima za srpskog tenisera, koji je došao do 17. gren slem titule u karijeri.

Đoković će odbranom titule u Melburnu od sutra će ponovo biti na prvi na ATP listi.

14.05 - Đoković je u pobedničkom govoru pomenuo i smrt košarkaša Kobija Brajanta, kazavši da je to opomena za sve nas koliko je važno da provodimo vreme sa porodicom.

5. SET

6:4 - NOVAK JE OSVOJIO 8. TITULU U MELBURNU!

5:4 - Tim siguran na svom servisu, Novaka u ovom trenutku i dalje jedan gem deli od rekordne titule na Australijan openu

5:3 - Novak je na gem od 8. titule u Melburnu!

4:3 - Tim je preživeo ovaj gem! Snašao se i uspeo da spasi brejk loptu

4:2 - Novak potvrđuje prednost brejka!

3:2 - Tim smanjuje Noletovu prednost

3:1 - Kakva drama u ovom gemu! Novak je potvrdio prednost brejka i spasao 2 brejk lopte! Nole je sve bliži 8. tituli u Melburnu

2:1 - IDEMOOOOOO! TAKO JE! Novak Đoković u ranoj fazi petog seta dolazi do brejka!

1:1 - Novak poravnao rezultat

0:1 - Tim siguran na svom servisu!

4. SET

Srpski teniser Novak Đoković izjednačio je u finalu Australijan opena na 2:2 protiv Austrijanaca Dominika Tima. Novak je prvi set dobio sa 6:4 posle 53 minuta igre, Timu je drugi deo igre pripao istim rezultatom, dok je u trećem bio ubedljiv sa 6:2. Četvrti set doneo je sigurniju igru drugog tenisera sveta, a sve do osmog gema oba igrača su držala svoj servis. Onda je Tim dozvolio brejk Đokoviću koji to iskoristio za izjednačenje u setovima.

6:3 - NOVAK OSVOJIO ČETVRTI SET!

5:3 - TAKO JE! BREJK ĐOKOVIĆA! Novak sada ima šansu da meč odvede u peti set!

4:3 - Rezulatatska klackalica se nastavlja...

3:3 - I dalje nema brejka...

3:2 - Nole sa nulom osvaja gem! Sada je Đoković zaigrao kako ume i Austrijancu nije dao prostora da išta uradi

2:2 - Austrijanac stiže do novog izjednačenja

2:1 - Novak spasao brejk loptu i uvećao prednost

1:1 - Sada Tim bez problema osvaja servis gem

1:0 - Novak dobro otvara četvrti set! Siguran je na svom servisu

*Novak Đoković je tokom meča zatražio medicinku pomoć!

3. SET

Austrijski teniser Dominik Tim poveo je sa 2:1 u finalu Austrailjan opena protiv srpskog tenisera Novaka Đokovića. Novak je prvi set dobio sa 6:4 posle 53 minuta igre, Timu je drugi deo igre pripao istim rezultatom, dok je u trećem bio ubedljiv sa 6:2. Nesiguran početak Đoković je imao u trećem setu, pošto je odmah izgubio svoj servis, a prliku za ribrejk u narednom gemu nije iskoristio, pa je Tim poveo sa 2:0. Imao je srpski teniser problem sa prvim servisom, dve duple servis greške u trećem setu koštale su ga i drugog gema, što je Tim iskoristio za novi brejk, koji je materijalizovao u svom servis gemu za vođstvo od 4:0. Đoković, koji je u ovom setu bio potpuno van svoje igre i nivoa, do kraja seta uspeo je da osvoji dva gema. Tim je u osmom gemu trećeg seta iskoristio četvrtu set loptu i posle dva i po sata igre poveo je sa 2:1 u setovima. Sedmostruki šampion Melburna igra svoje osmo finale na prvom gren slemu, dok je Timu ovo treći finalni meč na najvećim turnirima, prvi na Australijan openu.

2:6 - DOMINIK TIM OSVOJIO TREĆI SET

Austrijanac koristi tek 4. set loptu i sada se nalazi na samo set od osvajanja prvog grend slem trofeja u karijeri.

2:5 - Đoković se ne predaje!

1:5 - Tim nije Đokoviću prepustio ni jedan poen

1:4 - Najzad! Novak osvaja gem u trećem setu! Proradio servis srpskog tenisera

0:4 - Austraijanac razbija Đokovića u trećem setu

0:3 - Novak igra sve nervoznije što Tim itekako zna da iskoristi!

0:2 - Austrijanac potvrdio brejk i uvećao prednost

0:1 - BREJK TIMA NA STARTU TREĆEG SETA! Austrijanac koristi drugu šansu i dolazi do prve prednosti

NOVAK SE POSVAĐAO SA SUDIJOM!

Novak je posle kontroverzne sudoijske odluke odigrao loš poen, odmah je izbacio forhend u aut i samo potapšao po patici Dumosou i ironično mu pokazao palac na gore uz povike: "Sjajan posao, postao si poznat".

2. SET

Austrijski teniser Dominik Tim izjednačio je rezultat u setovima na 1:1 u finalu Australijan opena protiv Novak Đokovića. Srpski teniser je prvi set dobio sa 6:4, posle 53 minuta igre, dok je Timu drugi deo igre pripao istim rezultatom. Petom teniseru sveta bio je potrebno 49 minuta igre i dva brejka da dođe do izjednačenja. Sedmostruki šampion Melburna igra svoje osmo finale na prvom gren slemu, dok je Timu ovo treći finalni meč na najvećim turnirima, prvi na Australijan openu.

1:3 - Austrijanac potvrdio brejk i uvećao prednost

1:2 - BREJK TIMA! Austrijanac iskoristio treću brejk šansu i došao do prednosti u drugom setu

1:1 - Sada sa nulom servis gem završava Tim

1:0 - Novak ekspres! Sa nulom osvaja gem

1. SET

Srpski teniser Novak Đoković poveo je sa 1:0 u setovima u finalu Australijan opena protiv Austrijanca Dominika Tima. Đoković je prvi set dobio sa 6:4, posle 53 minuta igre. Drugi teniser sveta prvi je došao do brejka, kada je na startu meča oduzeo servis rivalu. Istom merom austrijski teniser uzvratio je u sedmom gemu, a već u narednom Djoković je imao brejk loptu na servis Tima koju nije iskoristio, pa je Austrijanac izjednačio na 4:4. U 10. gemu Đoković nije uspeo da iskoristi prvu set loptu na servis rivala, ali je zato iskoristio drugu, kada je Tim napravio duplu servis grešku. Sedmostruki šampion Melburna igra svoje osmo finale na prvom gren slemu, dok je Timu ovo treći finalni meč na najvećim turnirima, prvi na Australijan openu.

6:4 - NOVAK OSVOJIO PRVI SET!

5:4 - Novak opet u prednosti. Na svom servisu Timu je dozvolio samo jedan poen

4:4 - Tim stiže do izjednačenja! Ljuta borba se vodi na terenu "Rod Lejver Arene". Novak je imao priliku za brejk, ali je nije iskoristio

4:3 - BREJK TIMA! Austrijanac koristi Novakove greške i vraća brejk!

4:2 - Izuzetno težak gem za Austrijanca koji je uspeo da manji prednost srpskog tenisera.Tim je uspeo da povede, stigao do 40:0, a onda je počela Novakova serija... Usledilo je nadmudrivanje koje je na kraju pripalo Timu.

4:1 - Đoković siguran na servis gemu. Uvećava prednost u prvom setu

3:1 - Poveo je Đoković i u ovom gemu, činilo se da će do još jednog brejka, ali je Tim ubrzo popravio servis i krenuo u napad. Viđen je i jedan vrlo atraktivan potez Đokovića koji je kroz noge vratio lopticu Austrijancu koji ju je sačekao na mreži i poentirao

3:0 - Novak potvrdio brejk!

2:0 - Tako je! BREJK NOVAKA NA SAMOM STARTU! Posle rezultatske klackalice Đoković dolazi do prve brejk šanse i koristi je

1:0 - Počelo je! Novak sigurnim servisom grabi ka 8. titulu na Australijan openu

09.45 - Meč je počeo!

This is Spartaaaaa! Kultna rečenica iz filma „300” koju izgovara glumac Džerard Batler, veliki navijač Novaka Đokovića, postala je rečenica koja oslikava veliku borbu i na kraju i pobedu srpskog tenisera.

09.30 - Ko će podići ovaj trofej?

09.25 - Đoković i Tim izlaze na teren "Rod Lejver Arene"

09.14 - Cela planeta pratiće meč Đokovića i Tima

09.03 - Đoković nikada nije izgubio finale Australijan opena

Svaki put kada je Novak došao do finala grend slema u Melburnu, trofej je bio u njegovim rukama

08:55 - Dominik Tim u opuštenim izdanju šeta "Rod Lejver Arenom"

08.33 - Gužva oko "Rod Lejver Arene"

Sat vremena pre početka finalnog okršaja na grend slemu u Melburnu navijači su polako počeli da pristižu na stadion.

08.20 - Novak Đoković stigao na stadion u Melburnu

Najbolji srpski teniser stigao je u "Rod Lejver Arenu" gde će od 09.30 časova po srednjoevropskom vremenu izaći na megdan Dominiku Timu iz Austrije u finalnom meču Australijan opena

Novak je do finala došao nakon pobede nad Rodžerom Federerom, a Dominik je u polufinalu eliminisao Aleksandra Zvereva.

Biće ovo 11. međusobni susret dvojice tenisera, a Novak je dobio šest od prethodnih deset.

Međutim, Tim je slavio u poslednja dva susreta, u polufinalu Rolan Garosa prošle godine i u grupnoj fazi ATP finala pre nešto više od dva meseca.

Australijan open je prvi grend slem sezone i igra se za ukupan nagradni fond od 71 milion dolara. Titulu brani upravo srpski teniser.