NOLE JE JAČI OD POVREDE I KARENJA-BUSTE! Đoković se osvetio Špancu za US Open, sledeći je Cicipas! VIDEO

rolan garos

Najbolji teniser sveta Novak Đoković plasirao se u polufinale Rolan Garosa, pošto je večeras pobedio Španca Pabla Karenja Bustu 4:6, 6:2, 6:3, 6:4.

Đoković je posle preokreta i tri sata i 13 minuta igre uspeo da trijumfuje protiv rivala s kojim se poslednji put susreo na US openu, kada je zaradio diskvalifikaciju zbog toga što je sudiju pogodio loptom.

U borbi za finale Đoković će se sastati sa Grkom Stefanosom Cicipasom, koji je ranije danas pobedio ruskog tenisera Andreja Rubljova.

Španski teniser na pravi način iskoristio je lošiju igru srpskog igrača u prvom setu i posle 50 minuta igre i dva brejka poveo je u setovima.

Drugi set doneo je buđenje Đokovića, koji je podigao nivo igre, dva puta je oduzeo servis rivalu i došao do izjednačenja.

U nastavku meča, Đoković je prvi došao do brejka i na startu trećeg seta poveo je 2:0.

Prednost je imao sve do petog gema, u kom Španac uzvraća i unosi malo neizvesnosti u duel.

Držao se Karenjo Busta do rezultata 4:3, ali je u narednom gemu poklekao i dozvolio Djokoviću da ga još jednom brejkne, što je Srbin iskoristio i preokrenuo rezultat na 2:1 u setovima.

Četvrti set doneo je veliku borbu, oba tenisera bila su sigurna na servisu, a brejk se desio tek u sedmom gemu, kada je Novak poveo sa 4:3.

Morao je Đoković u svom servisu gemu da spasi tri brejk lopte, ali je nakon toga rutinski je odradio posao, iskoristio prvu meč loptu i plasirao se među četiri najbolja igrača na gren slemu u Parizu.

1 / 15 Foto: EPA

Uskoro opširnije...

Četvrti set:

6:4 - Kraj! Nole je u polufinalu.

5:4 - Španac lako dolazi do gema, sada Nole servira za polufinale.

5:3 - Uspeo je Nole da potvrdi brejk, sada ga samo gem deli od 10. polufinala Rolan Garosu u karijeri. Prvo je odigrao još 2013. godine.

4:3 - Brejk! Nole je posle dosta borbe i uz puno sreće uspeo da dođe do brejka i sada je bliži polufinalu od Španca.

3:3 - Novak dolazi do gem bez izgubljenog poena.

2:3 - Uspeo je Novak da od 0:40 dođe do đusa, ali onda je Španac dobrim servisom uspeo da dođe do novog gema.

2:2 - Probao je Španac da dođe do brejk lopte, ali nije mu pošlo za rukom. Ponovo je Nole pojačao kada je to bilo najpotrebnije.

1:2 - Propustio je Nole 4 brejk prilike u ovom gemu, veoma je bio iznerviran nakon što se gem završio.

1:1 - Uspeo je Nole da izjednači rezulata u trećem setu pre svega sjajnim servisom.

0:1 - Prvi gem u ovom setu osvaja Španac.

Treći set:

6:3 - Asom je Novak završio gem bez izgubljenog poena kojim je doneo prednost. Sada je na set od polufinala i meča sa Cicipasom.

5:3 - BREJK! Podigao je ritam igre kada je to bilo najpotrebnije. Od 3:0 do 5:3 i servisa za set stigao je Novak.

4:3 - Posle duže pauze Nole je osvojio gem u kome je čak uspeo da spase brejk loptu.

3:3 - Skoro dva sata igre je prošlo, a kao da smo na početku. U ovom gemu odserviran je prvi as, a odservirao ga je Španac.

3:2 - BREJK! Španac je vratio brejk zaostatka posle dosta sreće i praktično izjednačio rezultat, ukoliko sada na svoj servis potvrdi brejk.

3:1 - Posle đusa i puno borbe došao je Španac do prvog gema u trećem setu.

3:0 - Perfetkan gem za Novaka bez izgubljenog poena.

2:0 - BREJK! Novak sada ima prednost i u trećem setu. Izgleda da je povreda iza njega.

Nole tokom većeg dela meča muči muku sa povredom nadlaktice i vrata.

1:0 - Novak je posle dosta muke osvojio gem na svoj servis, spasao je čak dve brejk lopte.

Drugi set:

6:2 - BREJK! Nole je izjednačio rezultat. Idemo u treći set!

5:2 - Perfektan gem za Novaka, osvojio ga je bez izgubljenog poena. Sada Srbina deli samo gem od izjedančenja!

4:2 - Potvrdio je Nole brejk iako je Španac imao čak brejk šansu, ali upravo tada Đoković je stisao zube i odigrao najbolje.

3:1 - BREJK! Uspeo je Novak da napravi brejk u drugom setu i dođe do prednosti!

2:1 - Novak je imao dosta muke u ovom gemu. Uspeo je da spase dve brejk lopte i posle dosta borbe sačuva svoj servis. Španac je sve opasniji.

1:1 - Raste samopouzdanje Špancu, sve lakše osvaja poene, Nole u problemu.

1:0 - Prvi gem u nastavku osvaja Novak!

Na kraju seta Novak je ponovo zatražio pomoć lekara i masažu.

4:6 - Kraj seta. Nole je u ovom gemu osvojio samo prvi poen i to je bilo sve od njega.

4:5 - BREJK! Španac ponovo pravi brejk, a sada će imati priliku da servira za set vođstva. Nole u problemu!

4:4 - BREJK! Nole vraća brejk zaostatka i uspeo je da izjednači rezultat u ovom setu! Duplom servis greškom Španac je okončao ovaj gem.

3:4 - Novak osvaja gem posle pauze i prekida seriju Španca. Đoković muči muku sa bolom u laktu i vratu.

2:4 - Deset neiznuđenih grešaka Novaka do sada, Španac to koristi na pravi način. Sada je potvrdio brejk Španac.

Sa tribina meč gleda Novakova supruga Jelena.

2:3 - BREJK! Španac pravi prvi brejk, Novak je u ovom gemu osvojio samo jedan poen.

2:2 - Izjednačio je Španac rezulata. Bez neizvesnosti do sada.

Pobednik ovog meča u polufinalu odmeriće snage sa Grkom Cicipasom koji je bio bolji od Rusa Rubljova.

2:1 - Mučio se malo Novak u ovom gemu, imao je izvesnih problema sa rukom, ali uspeo je da sačuva servis.

1:1 - Siguran na svoj servis bio je i Španac, za sada traje odmeravanje snaga.

1:0 - Perfektan početak meča Novak, osvojio je gem bez ozgubljenog poena.

Na tribinama je i Jelena Đoković, supruga najboljeg tenisera sveta.

Prvi servira Novak.

Ovo će biti peti međusobni duel dvojice tenisera. Novak vodi sa 3:1 sa samo jednim izgubljenim setom. Čudno, ali je tako jer je Španac jedini meč dobio nedavno na US Openu u meču 1/16 finala kada je Novak diskvalifikovan zbog toga što je lopticom pogodio linijskog sudiju.

Pobednik ovog meča će u polufinalu igrati sa Grkom Stefanosom Cicipasom koji je ranije slavio protiv Andreja Rubljova.