NAJTEŽI MOGUĆI PROTIVNIK! Lavice napadaju olimpijske šampionke: Košarkašice Srbije u polufinalu protiv AMERIKANKI!

tokio 2020

Tokyo 2020 -

Košarkašice Srbije igraće protiv Sjedinjenih Američkih Država u polufinalu Olimpijskih igara u Tokiju.

Aktuelne olimpijske šampionke ubedljivo su savladale reprezentaciju Australije u četvrtfinalu 79:55 i tako zakazale duel sa našim timom.

Polufinalni meč Srbija - SAD na programu je u petak od 06.40 po našem vremenu.

Amerikanke su opravdale ulogu velikog favorita na meču protiv Australije. Od prvog do poslednjeg minuta su kontrolisale dešavanja na terenu. Posle prvog poluvremena Sjedinjene Američke Države imale su nedostižnih +21, a na kraju treće deonice razlika je bila +29 u korist olimpijskih šampionki.

Najefikasnija u pobedničkom timu bila je Stjuart sa 23 poena, Grejner je ubacila 15, a Vilson 10 poena.

U ekipi Australije istakla se Mičel ska 14 postignutih poena.

Verovali ili ne, ženska reprezentacija SAD ne zna za poraz na Olimpijskim igrama od davne 1992. godne.