KOŠARKAŠICE IGRAJU ZA BRONZU: Srpkinje pružile jak otpor nepobedivim Amerikankama

Tokio 2020

Tokyo 2020 -

Košarkašice Srbije nisu uspele da prirede prvorazredno iznenađenje i savladaju Sjedinjene Američke Države u polufinalu Olimpijskih igara u Tokiju.

Amerikanke su vezale 54. pobedu i igraće za osmo zlato - 79:59 (25:12, 16:11, 17:16, 21:20).

Ivon Anderson je postigla 15 poena. Maja Škorić je upisala 9 poena, Dajana Butulija 8.

U redovima Amerike Britni Grajner je postigla 15 poena, Čelsi Grej 14, a Briana Stjuart 12.

Srbija će u subotu od 9 časova igrati za bronzanu medalju protiv poraženog iz drugog polufinala u kome se sastaju Japan i Francuska.

4. ČETVRTINA

40. minut - Utakmica je odavno odlučena, Amerika je dokazala snagu, a Srbiji jedno veliko bravo za hrabru igru.

38. minut - Maja Škorić pogađa dva plus jedan - 49:70.

37. minut - Butulija je produžila seriju Srbije - 46:68.

36. minut - Mini serija Srbije 5:0, trojka Čađo i dvojka Dugalić - 44:68.

34. minut - Čelsi Grej produžava seriju svog tima - 65:39. Srbija bez pogotka za četiri minuta igre.

32. minut - Četvrta trojka Amerikanki, serija 5:0 na startu 4. četvrtine - 39:63.

31. minut - Britni Grajner otvara poslednju četvrtinu poenima za 39:60.

Srbija igra u neobičnoj petorci, na parketu su Anđelić, Butulija, Čađo... igračice sa manjom minutažom. Jasna je namera da se vodeće igraćice odmore za duel za bronzanu medalju.

košarka, košarkašice

3. ČETVRTINA

30. minut - Srbija je pružila jak otpor u ovoj četvrtini, Amerika je dobila 17:16 ovih 10 minuta.

29. minut - Trojka Ivon Anderson, treća trojka Srbije - 37:53.

28. minut - Butulija koristi kontri posle asistencije Dugalić - 53:34.

27. minut - Krajišnik i Anderson smanjuju na 53:32.

25. minut - Razigrala se Briana Stjuart - 51:26. Krajišnik smanjuje na 51:28.

23. minut - Nevena Jovanović trojkom smanjuje na 47:26.

22. minut - Serija Amerikanki 6:0 na startu treće četvrtine - 47:23.

2. ČETVRTINA

20. minut - Crvendakić smanjuje rezultat - 23:39. Grej tri sekunde pre kraja postiže poene za 23:41.

19. minut - Lojd nastavlja seriju Amerike - 21:35. Grajner nastavlja niz - 21:37.

18. minut - Anderson dvojkom smanjuje prednost rivala - 21:30. Na drugoj strani Vilson postiže poene uz prekršaj - 21:33

17. minut - Sonja uz zvuk sirene pogađa za dva poena - 19:30.

14. minut - Trojka Saše Čađo, Srbija šutira 1/10 za tri - 17:28.

13. minut - Anderson smanjuje na 25:14, Bird vraća trojkom - 14.28.

košarka, košarkašice, Srbija, SAD, Tokio 2020

1. ČETVRTINA

10. minut - Anderson je tri sekunde pre isteka četvrtine poentirala za konačnih 25:12 posle 10 minuta igre.

7. minut - Briana Stjuart poentira za 15:6, tajm-aut za Srbiju.

6. minut - Prvi poeni Sonje Vasić, zatim i Sju Bird - 6:13.

5. minut - Grajner je vezala četiri poena, dobila je namernu ličnu, zatim i poentirala ispod koša - 4:9 u 5. minutu.

2. minut - Taurazi je trojkom donela Americi prvo vođstvo u meču. Inače, Taurazi i Sju Bird jure svoje peto zlato na Olimpijskim igrama - 2:3.

1. minut - Jelena Bruks je prvi strelac na utakmici, Srbija vodi sa 2:0.

Ženska košarkaška reprezentacija Srbije u petak od 6.40 ujutro po srednjeevropskom vremenu kreće u borbu za plasman u finale Olimpijskih igara u Tokiju.

Protivnik u “Saitama Super Areni” je iskusna selekcija Sjedinjenih Država, koja je u četvrtfinalu bila bolja od Australije, a u grupnoj fazi je ostvarila trijumfe protiv Nigerije, Japana i Francuske.

Amerikanke su poslednji poraz na Olimpijskim igrama doživele u polufinalu 1992. godine od tima bivših Sovjetskih republika. Od tada imaju niz od 53 uzastopne pobede na olimpijskim košarkaškim turnirima.

Srbija je na Igrama u Tokiju u grupnoj fazi slavila protiv Kanade i Koreje, a doživela poraz od Španije, pre nego što je u četvrtfinalu ostvarila trijumf protiv Kine.

U drugom polufinalu od 13.00 časova sastaće se Japan i Francuska. Srbija je na prethodnim igrama u Riju osvojila bronzanu medalju, a pre mesec dana je na Evropskom prvenstvu u Španiji vratila titulu šampiona Evrope.