AKO ŠPIJUNIRATE SIMPATIJU NA DRUŠTVENIM MREŽAMA, ODMAH PRESTANITE: Psiholog tvrdi da ovo može da izazove OZBILJNE POSLEDICE VIDEO
Foto: Profimedija

PROBLEMI MODERNOG DOBA

AKO ŠPIJUNIRATE SIMPATIJU NA DRUŠTVENIM MREŽAMA, ODMAH PRESTANITE: Psiholog tvrdi da ovo može da izazove OZBILJNE POSLEDICE VIDEO

Žena -

Većina ljudi kada nađe simpatiju, prvo što uradi je da dobro pregleda njihove društvene mreže. Nekada se to pretvori u nešto više, pa zna da se desi da nam pređe u naviku provođenje vremena na njihovim profilma. Stručnjak sada objašnjava zašto to nije dobro.

Lisa, terapeutkinja za porodicu, brak i traumu nedavno je podelila zanimljivo razmišljanje, a koje se tiče društvenih mreža naših potencijalnih partnera.

Naime, ona je objasnila zašto je s psihološke strane važno izbegavati gledanje profila "potencijalnog partnera" na Instagramu. Lisa tvrdi kako gledanje nečijih priča i fotografija tokom početne faze sviđanja može da dovede do previše razmišljanja o tome šta ta osoba radi i s kim provodi vreme.

"U početnoj fazi, kada počnete da gledate njihove profile i 'uđete' u njihov svet, najverovatnije da će vam se to nekako obiti o glavu", tvrdi Lisa, pa nastavlja: "Počećete da razmišljati o stvarima poput: 'Ko je ta devojka?', 'Ko im se sviđa?' i 'Gde se sad nalaze?'", dodala je ona.

Na profilu gde često deli savjete o vezama, prijateljstvu i mentalnom zdravlju, Lisa je naglasila da zbog Instagrama možemo da postanemo previše opsednuti životom nekoga koga ne poznajemo u potpunosti.

Takođe, istakla je kako je umesto proučavanja profila svoje simpatije bolje raditi na ličnom kontaktu, pokušati izaći i upoznati tu osobu.

"Upoznajte tu osobu lično, jer proučavanjem njihovih društvenih mreža samo štetite sebi i toj osobi dodatno dajete prostora u svojoj glavi, a tako nastaju sve one misli zbog koji se iznutra osećamo čudno, ponašamo čudno i ne sviđa nam se kako se osećamo", objasnila je.

drustvene mreze
foto: Promo

Lisa je za Independent objasnila i kako gledanjem profila te osobe takođe možete da otvorite neka prethodna iskustva, na primer, ako ste imali problema s poverenjem, mogli biste na kraju da tražite znakove istog ponašanja na profilu te osobe.

"Ne gledajući profil svoje simpatije, izbegavate kreiranje internih narativa koji najčešće nisu istiniti i zasnovani su na ličnim strahovima i prošlim iskustvima", ispričala je.

Budući da je društvene mreže ponekad teško izbeći, Lisa je priznala da postoji nekoliko načina da to učinite.

"Jedna od sjajnih strategija je da tu osobu ne dodajete u prijatelje dok je prethodno ne upoznate. Drugi pristup je da jednostavno uklonite aplikaciju sa telefona sve dok ne prestanete da imate potrebu da visite na profilima te osobe", rekla je.

Lisa je istakla i kako je važno razmisliti o tome zašto uopšte želite da gledate priče te osobe i da li je to zbog straha da vas ona ne povredi.

(Kurir.rs)

Bonus video:

04:57

VRŠNJAČKO NASILJE SVE SUROVIJE! Obradović upozorava: Društvene mreže su sve opasniji teren, uvod su u STVARNO MALTRETIRANJE

Prijavite se za kurir 5 priča
Naš dnevni izbor najvažnijih vesti

* Obavezna polja
track