(VIDEO) ZVEZDA IZLEČILA EVROPSKE RANE: Crveno-beli srušili Mladost i učvrstili se na liderskoj poziciji

14. KOLO SLS

Fudbaleri Crvene zvezde pobedili su Mladost na svom stadionu sa 2:1, u 14. kolu Super lige Srbije.

Zvezda je vodila na poluvremenu golovima Aleksandra Pešića u 26. i Uroša Račića u 40. minutu. Strelac za Mladost u 50. bio je Vladimir Radivojević.

Mladost je utakmicu završila sa igračem manje zbog isključenja Predraga Pavlovića u 86. minutu.

Zvezda je prva na tabeli sa 34 boda, četiri više od drugoplasiranog Partizana. Mladost ima 15 i na 10. je mestu.

2. POLUVREME

82. minut - ŠANSA ZA ZVEZDU Milijaš je pripretio, zatim i Milan Rodić, ali ništa od gola

77. minut - PRILIKA ZA ZVEZDU Šansa za Mičela Donalda! Lopta je došla do Zvezdinog veziste, ali on nije bio precizan

73. minut - Le Talek je uputio jak šut, intervenisao je Dragan Rosić...

61. minut - ŠANSA ZA MLADOST! Tumbasević je šutirao, ali je Borjan bio na visini zadatka

60. minut - PRILIKA ZA ZVEZDU Solidan pokušaj Mičela Donalda iz slobodnjaka - lopta je prošla pored gola

55. minut - ŠANSA ZA ZVEDZU Kakva bomba Milijaša, ali samo do stative

50. minut - GOOOOOLLLLLLLLL! MLADOST SMANJUE PREDNOST ZVEZDE!!!!!!! Maltene ni iz čega gosti dolaze do gola. Ispala je odbrana domaćih, Milan Borjan nije odreagovao kako treba, a Vladimir Radivojević je lako zatresao mrežu za 2:1

49. minut - Lepa akcija Zvezde u kojoj su učestvovali Ilić, Milijaš i Pešić, ali je udarac bio neprecizan

1. POLUVREME

40. minut - GOOOOOOOOOOOLLLLLLLL Zvezda vodi 2:0 golom račića!!!! Prvo je zadnji vezni crveno-belih kombinovano sa Nenadom Milijašem, potom sa Aleksandrom Pešićem i na kraju matirao Dragana Rosića

37. minut - ŠANSA ZA MLADOST Sjajna kontra posle koje šutira Predrag Pavlović, međutimBorjan interveniše i šalje loptu u korner

27. minut - GOOOOOOLLLLL! Filip Stojković je centrirao, a Pešić zakucao loptu u gol!

25. minut - PRILIKA ZA ZVEZDU! Odličan pokušaj Adžića sa 30 metara, ali lopta završava pored gola

21. minut - ŠANSA ZA ZVEZDU - Posle udarca Luke Aždića natrčao je Pešić koji je sa samo nekoliko metara pred golom Maldosti bio neprecizan

19. minut - ŠANSA ZA ZVEZDU: Srnić je imao sjajnu loptu, ali je odlučio da je doda saigračima u šesnaestercu, međutim petorica igrača Mladosti su bili nepremostiva prepreka

16. minut - Pokušaj Zvezde iz prekida, šutirao je Nenad Milijaš, ali bezuspešno

12. minut - Mladost napada sve više - Vladimir Radivojević je krenuo ka golu crveno-belih, ali je njegov pas presekao Uroš Račić

8. minut - Solidan pikušaj Adžića koji je sa 25 metara iz slobodnog udarca pokušao da zatrese mrežu gostiju, ali je lopta otišla pravo u golmana Lučanaca

7. minut - Bez mnogo uzbuđenja na Marakani u uvodnim minutima meča

19.00 - Meč je počeo!

CRVENA ZVEZDA: Borjan, Stojković, Le Talek, Babić, Rodić, Račić, Krstičić, Adržić, Milijaš, Srnić, Pešić. Klupa: Supić, Anđelković, Gobeljić, Luka Ilić, Donald, Radonjić, Joveljić.

MLADOST LUČANI: Rosić, Andrić, B. Milošević, Šatara, Pešić, Radivojević, Sinđić, Pavlović, Tumbasević. Marić, Trifunović. Klupa: Zečević, Vang, Golubović, Cuckić, Marinković, Marković, Milosavljević.

Jedan od najzanimljivijih mečeva 14.kola Super lige Srbije igra se na stadionu ’’Rajko Mitić’’ gde domaća Crvena zvezda dočekuje goste iz Lučana, ekipu Mladosti. Tradicija je u potpunosti na strani domaćina, ali nam takođe govori i da treba očekivati otvorenu utakmicu i veliki broj golova.

Trener Crvene zvezde Vladan Milojević rekao je da bi bilo veoma loše da njegovi fudbaleri nisu zaboravili utakmicu protiv Arsenala i osvrnuli se na meč prtovi Mladosti u Super ligi Srbije.

"Ne volim da pričam šta je bilo, jer morate sami da se motivišete. Znamo cilj i morate do tog cilja da idete nekim putem. Taj put je nekad krivudav, ali morate da dodjete do onoga što ste zacrtali. Mi naše ciljeve znamo u svim takmičenjima... Takav jedan dogadjaj jeste bio, alo bi bilo jako, jako loše igrači da ostanu u njemu. Ne želim da razmišljam u tom pravcu", rekao je Milojević.

"Očekuje nas zahtevna utakmica protiv ekipe koja je imala dobru sezonu i izašla je u Evropu. Planski se radi, tačno se vidi šta hoće. Oni su ekipa koja uvek ima isti pristup, bez obzira da li igrala kod kuće ili na stran", rekao je trener Zvezde.