(VIDEO) ZVEZDA SE GOSTILA U ČAČKU: Crveno-beli pregazili Borac i plasirali se u četvrtfinale Kupa Srbije

OSMINA FINALA KUPA SRBIJE

Fudbaleri Crvene zvezde pobedili su Borac iz Čačka i plasirali se u četvrtfinale Kupa Srbije.

Fudbaleri Crvene zvezde plasirali su se u četvrtfinale Kupa Srbije, pošto su u Čačku pobedili Borac sa 4:0.

1 / 9 Foto: FK Crvena Zvezda

Crveno-beli su mogli ubedljivije da pobede, ali je u više navrata bio neprecizan Slavoljub Srnić, a Luka Ilić je pogodio stativu.

Borac je od 12. minuta igrao sa desetoricom igrača, pošto je isključen Miroljub Kostić, najverovatnije zbog prigovora.

Pre početka utakmice fudbaler Borca Lazar Obradović zaprosio je svoju devojku na terenu. Ona je pristala, a dobila je cveće i prsten.

Plasman u četvrtfinale danas su izborili i fudbaleri Mačve, koji su u Subotici posle izvodjenja jedanaesteraca pobedili Spartak sa 6:5, nakon što je u regularnom delu bilo 1:1.

Poslednja utakmica osmine finala igra se od 18.30 kada će branilac trofeja Partizan na svom terenu dočekati Rad.

Drugo poluvreme:

90. minut - Kraj meča!

84. minut: Pešić pogađa iz penala! Borac - Crvena zvezda 0:4

83. minut: PENAL ZA ZVEZDU!!!! Veljko Filipović posle faula nad Pešićem dobija žuti karton!

74. minut: KAKAV PROJEKTIL MILIJAŠA! Kapiten Zvezde šutirao je sa više od 30 metara i zatresao mrežu domaćina

69. minut: SRNIĆA OPET NEĆE GOL! Bio je na tek nekoliko metara od gola, traljavo je šutirao i golman Bajić je uspeo da upiše još jednu odbranu

64. minut: Još jedan šut Zvezde koji je obećavao, ali Milić nije bio precizan

60. minut - Opasan napad Borca! Sjajna kontra domaćina završena je gol autom

57. minut: PRILIKA ZA ZVEZDU - Srnića neće gol, posle sjajnog dodavanja Ilića promašio je i ovu priliku

52. minut: KAKVA ŠANSA ZA ZVEZDU! STATIVA!!! Odličan šut Luke Ilića, lopta se odbila od stative i stigla do Srnića koji nije iskoristio sjajnu šansu da uveća vođstvo gostiju

49. minut: Za sada bez uzbuđenja u Čačku! Lopta je uglavnom u posedu gostiju

17:05 - Počelo je drugo poluvreme!

Navijači Crvene zvezde koji se nalaze na južnoj tribini stadiona u Čačku napravili su bakljadu.

Prvo poluvreme:

45. minut: Sjajna šansa za Zvezdu, Milić je šutirao jako ka golu domaćina, ali je Bajić bio na visini zadatka

37. minut:. Šansa za Zvezdu - Pešić je bio u prilici, ali se okliznuo pred golom domaćina, što je bio prelak zadatak za Bajića koji je jendostavno dograbio loptu

34. minut: Prvi pokušaj fudbalera Borca - Propadalo je šutirao ka golu Zvezde, ali neprecizno - lopta je završila preko stative.

29. minut - GOOOOOOOOLLLLLLLLL Borac - Crvena zvezda 0:2, gol je postigao Pešić! Milić je sjajno asistirao, dodao loptu Pešiću koji su je lagano prosledio u gol Čačana...

27. minut: Još jedan napad Zvezde, centrirao je srnić, nimalo laka lopta za Bajića koji se ipak dobro snašao. B

23. minut - Opet proigravanje Milića i Ilića, koji su uposlili Srnića koji ipak nije uspeo da ugrozi golmana Borca

18.minut: Lep pokušaj Gobeljića koji je pokušao da ugrozi gol Bajića

16. minut - Saša Filipović je ustupio mesto Veljku Filipoviću. To je taktička izmena kod Borca, posle isključenja Kostića.

15. minut - Odlično je Srnić uposlio Pešića, koji je izgradio poziciju za šut, ali je loptu poslao pored gola.

12. minut - CRVENI KARTON za KOSTIĆA! Žute kartone dobili su i Dupovac i Mateus. Sve zbog prigovora!

12. minut - Srnić šutira u padu iz blizine - pored gola.

10. minut - Pešić je probao udarac iz slobodnog udarca sa više od 20 metara, lopta je otišla preko gola.

3. minut - GOOOLLL - 0:1 - MILIĆ! Pešić je sjajno proigrao Ilića, a on asistirao Miliću, kome nije bilo teško da iz neposredne blizine zatrese mrežu. Ostalo je pitanje da li je Ilić bio u ofsajdu...

16.00 - Meč je počeo!

BORAC: Bajić, Obradović, Marković, Kostić, Dupovac, Propadalo, Filipović, Zoćević, Mateus, Knežević, Jovanović.

CRVENA ZVEZDA: Borjan - Stojković, Savić, Babić, Rodić - Račić, Gobeljić - Srnić, L. Ilić, Milić - Pešić.

Šef stručnog štaba Crvene zvezde Vladan Milojević istakao je da je ekipa spremna za nove izazove.

"Posle kratkog odmora koji mislim da je svima prijao vraćamo se obavezama. Kup takmičenje je takmičenje u kojem imamo velike ambicije, kao i u svakom takmičenju. Igrali smo nedavno u Čačku protiv Borca. Bez obzira na poziciju na tabeli, mislim da Borac igra dobro, organizovano, i da samo zbog spleta raznih okolnosti zauzima poziciju gde su sada. Sa druge strane, mi smo dobro radili ovih nekoliko dana i posle konferencije imamo trening i krećemo na put. Nećemo moći da računamo na igrače koje imaju reprezentativne obaveze, a što se tiče povreda, nemamo problema. Posle treninga ću znati koje igrače ću povesti u Čačak", rekao je Milojević.

Domaćin na ovoj utakmici ekipa Borca suočava se sa problemima o kojima Zvezdin trener ne razmišlja.

"Ne obazirem se na njihove unutrašnje probleme, razmišljam samo o svojoj ekipi. Igrači kada izađu na teren, zaborave sve probleme. Momci koji igraju u Borcu su profesionalci, i siguran sam da će dati sve od sebe za boje svog kluba", rekao je Milojević.

Zvezda neće moći da nastupi u najjačem sastavu, pre svega zbog odsustva reprezentativaca. Taj podatak nimalo ne plaši Zvezdinog stratega.

"Ja se nikada ne plašim. Imam poverenja u igrače i ponavljao sam često da ekipa koja izađe na teren jeste najbolji mogući tim. Svi momci zaslužuju da igraju i zbog toga sam često imao velike dileme oko sastava. Ne razmišljam o tome da nekog odmaram za subotu, to je često mač sa dve oštrice. Izaći će najbolji mogući tim. Igrači su pripremljeni fizički, sada su i psihički odmorniji, očekujem još da se vrate igrači koji su sa reprezentacijama i da sve protekne u najboljem redu i da budu spremni za subotu", rekao je Milojević.