PARTIZAN SLOMIO ZVEZDU I PLASIRAO SE U FINALE KUPA SRBIJE Magija Sadika i gol Natha za veliku radost crno-belih KURIR TV

Polufinale Kupa

Fudbaleri Partizana plasirali su se u finale Kupa Srbije pošto su na svom stadionu savladali Crvenu zvezdu sa 1:0.

Jedini gol na meču je postigao Bibras Natho u 58. minutu.

Partizan će za trofej igrati protiv Vojvodine 24. juna. Novosađani su savladali Čukarički takođe sa 1:0 u prvom polufinalu.

Duel Partizana i Zvezde obeležili su brojni prekidi i gruba igra, a sudija Novak Simović dodelio je ukupno devet žutih kartona.

Drugo poluvreme bilo je produženo više od 11 minuta, uglavnom zbog prekida kod povrede golmana Partizana Vladimira Stojkovića, koji je morao da izađe iz igre.

Pred oko 15.000 navijača na stadionu u Humskoj bilo je prekida zbog brojnih povreda, ali i pirotehnike.

Pobednički gol za Partizan postigao je Natho posle odličnog poteza Umara Sadika, koji je prvo prevario Miloša Degeneka i poslao ga "po burek", a potom i asistirao izraelskom fudbaleru, koji je čak uspeo i da primi loptu ispred protivničkog peterca i pošalje je u mrežu ispod ruke Milana Borjana.

Zvezda je počela da igra otvorenije tek posle primljenog gola, ali nije uspela ozbiljnije da ugrozi ekipu Partizana, pa su crno-beli trijumfovali i prošli u finale.

Partizan je ušao u meč ofanzivnije i već u prvom napadu imao priliku preko Lazara Markovića. Crno-beli su izveli korner, ali nisu ozbiljnije ugrozili gol gostiju.

Od starta su bile uočljive povišene tenzije na obe strane, pa je u prvom poluvremenu viđeno čak šest žutih kartona, po tri na obe strane.

Do većeg koškanja došlo je u 36. minutu kada je Gobeljić pokušao da spreči Zdjelara da brzo izvede aut. Skočili su igrači sa obe strane, a treneri Milošević i Stanković smirivali situaciju.

Finiš prvog poluvremena je doneo velika uzbuđenja. Zvezda je u 44. minutu posle greške Pavlovića bila u velikoj prilici, a Stojković je morao van šesnaesterca da interveniše i obori Vukanovića. Golman crno-belih je dobio žuti karton zbog toga.

Minut kasnije Ivanić je iz slobodnog udarca pogodio prečku, na loptu je natrčao Vukanović i postigao gol, ali je on poništen zbog ofsajda.

Partizan je do vođstva, ispostaviće se i pobede, stigao u 58. minutu. Sadik je napravio dar-mar po levoj strani, poslao "po burek" Degeneka i dodao do Natha, koji je primirio loptu i onda je ispod Borjana plasirao u mrežu.

Zvezda je imala dve velike prilike neposredno posle gola Partizana, u prvoj su Boaći i Vukanović bili 2 na 1, a zatim je i Petrović probao iz neposredne blizine, međutim odbrana Partizana je bila pobednik.

U poslednjoj četvrtini utakmice viđena je loša predstava. Puno prekida, koškanja i gotovo bez velikih prilika.

U 78. minutu viđen je duži prekid pošto je Stojković zbog povrede morao van igre.

Zvezda, iako je gubila, praktično nije ozbiljnije ugrozila gol golmana Stevanovića, a Partizan je u nekoliko navrata iz kontre mogao da uveća prednost i osigura pobedu.

Sudija Simović je utakmicu produžio za devet minuta, ali je ona trajala 113 minuta.

PARTIZAN - CRVENA ZVEZDA 1:0 (0:0)

Stadion: Partizana, Gledalaca: 15.803

Sudija: Novak Simović, pomoćnici: Milovan Ristić, Dalibor Đurđević

Strelac: Bibras Natho u 58. minutu

PARTIZAN: Stojković - Miletić, Ostojić, Pavlović, Urošević - Šćekić, Zdjelar - Marković, Natho, Asano - Sadik. Klupa: N. Stevanović, L. Pavlović, Vitas, Suam, Brežančić, F. Stevanović, Matić. Trener: Savo Milošević

CRVENA ZVEZDA: Borjan - Gobeljić, Milunović, Degenek, Rodić - Petrović, Jovančić - Ben, Ivanić, Vukanović - Boaći. Klupa: Popović, Jovičić, Pankov, Vulić, Tomane, Gavrić, Radulović. Trener: Dejan Stanković

2. POLUVREME

90+5. minut - Kontra Partizana, Asano je šutirao posle pasa Stevanovića, ali je izblokiran.

90+1. minut - Partizan je nekoliko minuta igrao sa igračem manje, pošto je Ostojić zbog povrede bio van igre. Njega je povredio saigrač Miletić.

90. minut - Sudija Novak Simović je produžio utakmicu za 9 minuta.

88. minut - Žuti karton za Bena. Napravio je bespotreban prekršaj nad Sumom na oko 30 metara od svog gola.

85. minut - Žuti karton za Sejdubu Sumu posle prekršaja nad Jovičićem.

83. minut - Izmena u Zvezdi, ušao je Branko Jovičić, izlašao je Njegoš Petrović. Zvezda je ultraofanzivna, sa samo jednim zadnjim veznim.

78. minut - Prinudna izmena u Partizanu. Stojković mora na klupu posle povrede koju je zaradio od strane Milunovića. Na gol će Nemanja Stevanović. Kapitensku traku je preuzeo Strahinja Pavlović.

77. minut - Izmena u Crvenoj zvezdi, Andrija Radulović ulazi u igru umesto Mirka Ivanića.

75. minut - Žestok sudar Stojkovića i Milunovića posle centaršuta.

73. minut - Suma sa oko 11 metara šutira, lopta ide preko prečke.

71. minut - Druga izmena u Partizanu, umesto Lazara Markovića u igri je Filip Stevanović.

67. minut - Izmena u Partizanu. Umesto Bibrasa Natha u igri je Sejduba Suma.

67. minut - Žuti karton za Asana.

66. minut - Sjajan šut Sadika sa oko 20 metara pod prečku, parada Borjana za korner je ulepšala dojam.

65. minut - Dvostruka izmena u Crvenoj zvezdi. Ulaze Željko Gavrić i Tomane umesto Dušana Jovančića i Ričmonda Boaćija. Zvezda će igrati nešto ofanzivnije u nastavku utakmice.

62. minut - Nova šansa za Zvezdu! Petrović je probao posle kornera, Stojković brani.

61. minut - Boaći je izbegao ofsajd, uposlio Vukanovića, ali ovaj loše šutira sa peterca.

58. minut - GOOOL! Partizan vodi golom Bibrasa Natha! Ali velike zasluge idu Umaru Sadiku. Kako je zalomio Degeneka i onda uposlio Natha koji je poslao loptu u mrežu ispod Borjana.

54. minut - Asano se ušetao u šesnaesterac Zvezde, međutim njegov šut sa 15-tak metara je bio preslab za Borjana.

53. minut - Sadik je šutirao iz prve sa 5-6 metara iskosa sa desne strane, Borjan izbija loptu u korner. Bez opasnosti po gol Zvezde u nastavku akcije.

48. minut - Opasan napad Zvezde, Ivanić je šutirao pored gola iskosa sa leve strane.

46. minut - Bakljada na severu. Jedna je uletela na teren.

46. minut - Nije bilo izmena na poluvremenu.

1. POLUVREME

45+2. minut - Nova bravura Stojkovića, šutirao je Boaći, a golman Partizana krajnjim naporom izbio loptu.

45. minut - Poništen je gol Crvenoj zvezdi! Ivanić je šutirao iz slobodnog udarca pogodio prečku, naleteo je Vukanović i pogodio gol. Sudija je poništio gol zbog ofsajda.

44. minut - Vladimir Stojković je dobio žuti karton. Pogrešio je Pavlović, a Stojković srušio van kaznenog prostora Vukanovića. Mogao je da bude i crveni karton. Ivanić je šutirao, ali u živi zid.

37. minut - Žestoka frka! U klinču su Gobeljić i Zdjelar. Obojica su zaradila žute kartone. Ukupno pet na meču do sada.

32. minut - Prekid! Grobari su zapalili baklje, a pošto dim ide ka terenu, sudija Simović je na kratko prekinuo utakmicu.

30. minut - Prvi žuti karton za igrača Partizana, zaradio ga je Aleksandar Šćekić. Tri žuta ukupno na meču do sada.

28. minut - Drugi žuti karton na meču, dobio ga je Miloš Degenek. Ponovo je meta napada bio Umar Sadik.

27. minut - Degenek je pokušao glavom posle slobodnog udarca, Stojković brani.

19. minut - Sadik posle solo prodora dobro šutira, Borjan brani. Četvrti korner za Partizan, odmah i peti. Natho je mogao direktno iz kornera da savlada Borjana.

18. minut - Ivanić se žali da je pogođen u glavu. Pokušao je da izvede korner posle opasnog napada po levoj strani. Pavlović je prethodno izbacio loptu u korner.

20:15 - Golman Partizana Vladimir Stojković našao se na udaru navijača Crvene zvezde

20:14 - Navijači Partizana su imali poruku pred start utakmice

11. minut - Česte su sitne varnice na početku meča. Sada je viđen manji sukob igrača oba tima u korner uglu kod gola Partizana.

9. minut - Prvi žuti karton na meču, zaradio ga je Milan Rodić zbog prekršaja nad Sadikom.

5. minut - Sudija Simović je već drugi put upozorio Milunovića zbog oštrijih startova nad Sadikom.

1. minut - Napad Partizana i odmah šansa, šutirao je Marković, ali od svega korner. Borjan je siguran posle prekida.

19:55 - Ovacije za košarkaše Partizana

19:53 - Trinkijeri sam krenuo na derbi

19:05 - OVACIJE ZA STOJKOVIĆA: Golman Partizana prvi izašao na zagrevanje!

19:00 - Atmosfera ispred severne tribine sat vremena uoči početka

19:00 - Vojvodina je prvi finalista Kupa Srbije

18:39 - Poznati sastavi ekipa

Treneri Savo Milošević i Dejan Stanković saopštili su sastave ekipa koji će nastupiti u 200. večitom derbiju. Za razliku od očekivanog sastava Partizana, Zvezda će u meč ući sa velikom promenom u napadu. Umesto očekivanog Tomanea, ili eventualno Vukanovića, špic napada će predvoditi Boaći.

17:56 - Pitanje za zvezdaše na zvaničnom Tviter nalogu

17:50 - Partizan je najavio utakmicu na svom Tviter nalogu

17:46 - Prva veća frka sa navijačima

16:40 - Trinkijeri, košarkaši, Đoković i teniseri možda na stadionu

16:35 - Odbijena tri zahteva Crvene zvezde

15:45 - Pušteno 20.000 ulaznica, prodata večina

Za polufinalni meč Partizan - Crvena zvezda štampano je 20.000 ulaznica. Navijači će moći do početka utakmice da nabave kartu jer će blagajna stadiona Partizana raditi praktično do samog početka meča. Blagajna na stadionu Crvene zvezde će raditi do 19 časova.

15:40 - Delije akcijale uoči derbija

Navijači Crvene zvezde imali su akciju uoči derbija, u kojoj su skinuli nekoliko majica navijača Partizana.

15:35 - 200. večiti derbi

Večerašnji meč biće 200. računajući prvenstvene i kup utakmice. Odigrana su 162 prvenstvena duela i 37 u najmasovnijem takmičenju. Zvezda je u prvenstvenim derbijima uspešnija, pošto je od 162 derbija slavila na 64, dok je Partizan bio uspešniji 47 puta, a 51 put je rezultat bio nerešen. U Kup utakmicama je Zvezda takođe u prednosti. Od dosadašnjih 37 puta, crveno-beli su slavili na 20 utakmica, crno-beli su se radovali 13 puta, a četiri puta je bilo nerešeno.

15:30 - Jedan meč odlučuje finalistu

U polufinalu se igra samo jedan meč, pa će, ukoliko se utakmica završi nerešenim ishodom, odmah izvoditi penali.