(VIDEO) MARKEC NADIGRAO KOLAROVA: Liverpul pobedom protiv Sitija otvorio Čelsiju put ka tituli

"Građani" pali na Enfildu

Liverpul je do trijumfa nad Sitijem stigao golovima Hendersona i Kutinja, dok je jedini strelac za "građane" bio Džeko

LIVERPUL - Fudbaleri Liverpula pobedili su na svom terenu ekipu Mančester sitija 2:1 u derbi meču 27. kola engleske Premijer lige.Liverpul je zasluženo došao do trijumfa, kojim je sačuvao tradiciju i 12. utakmicu ostao neporažen protiv Sitija na svom terenu.Prvu šansu na utakmici imao je Liverpul u 8. minutu, ali je Hart zaustavio udarac Lalane. Domaći su poveli u 11. minutu. Henderson je primio loptu na 20 metara od gola Harta, a onda je prevario golmana Sitija i pogodio suprotni ugao gola gostiju. Samo dva minuta kasnije Siti je mogao da izjednači, ali je Aguero pogodio stativu. Siti je ipak do izjednačenja došao 26. minutu. Aguero je asistirao za Džeku kome nije bilo teško da savlada golmana Liverpula. Do kraja prvog poluvremena nije bilo promene rezultata, iako je Liverpul preko Lalane i Sterlinga mogao da povede. Prvu šansu i u drugom poluvremenu imali su domaći, ali je Sterling u 53. minutu bio neprecizan. Vođstvo domaćinu doneo je Kutinjo u 73. minutu, koji je iskosa sa oko 20 metara pogodio mrežu Sitija. Do kraja utakmice nije bilo promene rezultata. Lazar Marković je bio u startnoj postavi Liverpula, a u 76. minutu umesto njega u igru je ušao Staridž. Aleksandar Kolarov je odigrao ceo meč za Siti.Mančester siti je ostao na drugom mestu na tabeli sa 55 bodova, dok je Čelsi uz meč manje prvi sa 60. Liverpul se posle ove pobede popeo na peto mesto na tabeli sa 48 bodova.