(VIDEO) NEEFIKASNI CRVENO-BELI: Samo jedan igrač Zvezde davao golove na poslednja četiri evro meča

Problemi u ofanzivi

Crvena zvezda je u dvomeču sa Kairatom dala jedan gol i još jedan na prethodne dve utakmice odigrane pre dve godine

Na poslednje četiri evropske utakmice Crvena zvezda je postigla samo dva gola i oba je dao Vukan Savićević.

Crveno-beli su u sezoni 2013-14, kao i sada, igrali u kvalifikacijama za Ligu Evrope. Eliminisani su u trećem kolu od ukrajinskog Černomoreca. U Odesi je bilo 3:1 za domaćina, tada je Savićević prepolovio prednost Černomoreca na 2:1, ali je Zvezda u nastavku meča primila još jedan gol. U revanšu golova nije bilo.

Prethodno, beogradski tim je startovao u drugom kolu protiv Vestameneje, koju je eliminisao pobedom u revanšu kod kuće 2:0, pošto je na Islandu bilo 0:0.

Zvezda zbog suspenzije UEFA u prošloj sezoni nije bila učesnik evro kupova, u koje se vratila ove sezone. Ali, neslavno.

Posle poraza 0:2 u Beogradu od Kairata u prvom meču prvog kola kvalifikacija za Ligu Evrope, i danas je u revanšu izgubila 1:2, a i ovaj put je Savićević bio strelac utešnog gola, u 84. minutu iz penala.