MOĆNA ZVEZDA NE PRESTAJE DA MELJE: Crveno-beli srušili i Makabi za 5. uzastopnu pobedu u Evroligi

Trijumf srpskog šampiona u Tel Avivu

Košarkaši Crvene zvezde savladali su u Tel Avivu izraelski Makabi (71:67) u okviru 18. kola Evrolige.

Crvena zvezda trenutno ima skor od deset pobeda i osam poraza, dok je Makabi ostao na šest pobeda iz 18 odigranih utakmica.Crveno-beli su u sjajnoj formi, na poslednjih sedam utakmica imaju šest pobeda, a ovo im je peta vezana u EvroligiSa druge strane, Makabi je u lošoj formi jer je u poslednjih devet mečeva zabeležio osam poraza.Zvezda je dobro počela utakmicu, sa pet poena Luke Mitrovića povela 7:4, ali je Makabi na tod odgovorio prvom serijom od 7:0. Zvezda je dva puta u prvom delu bila u minusu od devet poena, ali u završnici druge četvrtine na krilima Jovića i Tomsona uspela da izjednači (33:33), propustivši nekoliko prilika da na odmor ode sa prednošću. Umesto toga tim trenera Radonjića je u svlačionicu ušao sa minimalnim zaostatkom 34:33. U trećem kvartalu ekipe su ighrale u serijama. Zvezda je posle pet uzastopnih poena Lazića i kontre Jovića povela 44:41, ali je tada na scenu stupio do tada maksimalno dobro čuvani Gaudlok, koji je pokrenuo seriju Makabija 13:2, kojom je tim iz Tel Aviva u poslednji kvartal ušao sa plus šest (54:48).Poslednja deonica počela je sa dve trojke (Gudurić i Simonović) , kojima je Zvezda izjednačila, a zatim i povela posle trojke Lazića. Makabi je u prvom delu poslednje čertvrtine duže vremena imao prednost od tri do pet poena, ali je manje od dva minuta pre kraja Zvezda povela 68:67, kada je odlično prodro Jović. Posle kucanja Kuzmića Zvezda je u poslednji minut ušla sa prednošću od 3 poena (70:68) pa je Bagackis zatražio minut odmora. Po povratku igrača na teren Zvezda je rutinski sačuvala prednost i ostavrila vredan trijumf

Makabi – Crvena zvezda 67:71 (17:16, 17:17, 20:15, 13:23)

Hala: Menora Mivtačim Gledalaca: 11.060 Sudije: Roča, Garsija, Fufis

Makabi: Gaudlok 19, Rad 11, Smit 2, Mekel 3, Pnini, Ohajon 7, Vims 12, Lendsberg, Aleksander, Ajverson 13, Miler

Crvena zvezda: Volters 4, Tompson 10, Dangubić 3, Mitrović 7, Lazić 8, Dobrić, Simonović 6, Dženkins 4, Gudurić 3, Jović 14, Kuzmić 8, Bjelica 4

Četvrta četvrtina

40. minut 71:67 - Kraj utakmice

38. minut - 70:67 - Zakucavanje Kuzmića!

38. minut - 68:67 - Jović! Dva poena posle ulaza

38. minut - 66:67 - Kuzmić pogađa jedno bacanje

37. minut 65:67 - Trojka Jovića

36. minut 62:67 - Ajverson je ugurao loptu u koš

35. minut 62:65 - Simonović trojka

34. minut 59:61 - Raspoložen je Tompson

34. minut 57:61 - Kakva trojka Gaudloka sa devet metara

32. minut 54:54 - Po jedna trojka Gudurića i Simonovića

30. minut 48:54 - Četvrtina sa mnogo promena rezultata, koja nagoveštava veliku borbu do kraja. Ono što može da brine su serije Makabija. Poslednja je bila 10:0, a prekinuo je Tompson

29. minut 46:48 - Makabi serijom 7:0 ponovo vodi

28. minut 46:46 - Gaudlok je pogodio posle duže vremena

27. minut 46:44 - Bravura Jovića u kontri, pa trojka Vimsa

26. minut 44:41 - Novi poeni Lazića za plus 3

25. minut 42:41 - Zvezda vodi posle koša Dženkinsa

23. minut 40:41 - Na trojku Rada, Lazić je pogodio za tri poena

Treća četvrtina

20. minut 33:34 - Zvezda je na krilima Jovića i Tompsona uspela da izjednači, ali je prvi deo utakmice rešen vođstvom Makabija

17. minut 26:30 - Tompson je vezao 4 poena

16. minut 22:28 - Gaudlok jr pogodio trojku, ali je na isti način odgovorio Dangubić

14. minut 19:25 - Volters je pogodio prve poene Zvezde iz igre u ovom delu meča

13. minut 16:25 - Gaudlok je pogodio uz faul, a potom realizovao i bacanje, Makabi je u seriji 10:0

11. minut 16:20 - Ohajon je pogodio trojku

Druga četvrtina

10. minut 16:17 - Zvezda je vodila posle trojke Bjelice, ali je Gaudlok rešio prvi kvartal

9. minut 13:15 - Malo je poena, dosta prekida igre i promašaja

6. minut 9:11 - Voletrs prekida niz domaćih

5. minut 7:11 - Makabi je u seriji 7:0

3. minut 7:4 - Luka Mitrović je ubacio pet vezanih poena, od čega jednu trojku

1. minut 2:2 - Mekel postiže prvi koš na meču, a uzvraća Jović

Prva četvrtina

Cirbes nije u sastavu Makabija

Bivši centar Crvene zvezde Maik Cirbes, nije u sastavu Makabija na ovom meču

Zvezda u pobedničkom nizu

Crvena zvezda je trenutno sedmoplasirana na tabeli sa devet pobeda i osam poraza, dok je Makabi trenutno na 14. mestu, sa šest pobeda iz 17 odigranih utakmica.U prošlom susretu ove dve ekipe u Beogradu, Zvezda je ubedljivo savladala "ponos Izraela" rezultatom 83:58, ali su obe ekipe uverene da se takva utakmica neće ponoviti.Crveno-beli su u sjajnoj formi, na poslednjih šest utakmica imaju pet pobeda i žele da nastave sa dobrim partijama i produže niz trijumfa u Evroligi na pet vezanih pobeda.Sa druge strane, Makabi je u lošoj formi jer su u poslednjih osam mečeva zabeležili sedam poraza.Radonjić: Makabi je sada drugačiji nego u Beogradu

Uz lošiju atmosferu u klubu, problem za Makabi jeste nekonstantnost u sastavu, jer su za večerašnji meč pod znakom pitanja bivši igrači Zvezde Miler i Cirbes."Makabi je značajno drugačiji tim nego ranije. Doveli su novog trenera i igraju znatno bolje. Treba očekivati da će oni u preostalih 13 kola pokušati da dođu do ostvarenja ambicija koje su pre početka sezone bile izuzetno velike. Letos su uradili mnogo u prelaznom roku, imali velika ulaganja u tim i nadaju se da će stići do same završnice Evrolige", rekao je Radonjić za klupski sajt, po dolasku u Tel Aviv.On je takođe naglasio da je Makabi veliko ime košarke i da su zbog pada forme i loših rezultata prinuđeni da svaki meč igraju kao da je odlučujući."Igrači koji su u Beogradu igrali protiv nas su i sada tamo. Znamo da se radi o ogromnom individualnom kvalitetu i da su u pitanju košarkaši koji mogu da rešavaju utakmice na najvišem nivou. Bilo kakva poređenja nemaju smisla, posebno jer Makabi igra na domaćem terenu, ali im to stvara dodatno opterećenje", rekao je Radonjić.Bagackis: Moramo dokazati da je Beograd bio Makabijev loš dan

U drugačiji ishod od onog iz Beograda veruje i trener Makabija, Ainars Bagackis."Prethodna utakmica protiv Zvezde je bila naša najgora utakmica, ali to je sada iza nas, a mi ne živimo u prošlosti. Igrači znaju i ja sam im to rekao pre dve nedelje kada sam došao, da na ovaj dan protiv njih moramo da pokažemo da je to bila slučajnost", izjavio je Bagackis.

Pogledajte bonus video: Pet razloga zbog kojih je Zvezda pobedila Fenerbahče