(VIDEO) ZVEZDI I 13 TROJKI MALO: Crveno-beli imali plus 21, ali je Strazbur preokrenuo i pobedio

Evroliga

Košarkaši Crvene zvezde izgubili su u gostima od Strazbura sa 78:75 (19:30, 15:22, 22:12, 22:11) u šestom kolu Grupe A Evrolige
1 / 2 Foto: Saša Pavlić

Zvezda je ostala na dve pobede, koliko imaju i Real Madrid i Bajern. Strazbur ima tri pobede, Himki četiri, a Fenerbahče pet.

Beogradska ekipa je odigrala odlično prvo poluvreme, a na početku drugog je imala i 21 poen prednost, ali je Strazbur sjajnom odbranom stigao vođstvo i preokrenuo. Francuski tim je prvi put vodio pred kraj poslednje četvrtine, u kojoj Zvezda nije dala poene iz igre.

Kvinsi Miler postigao je 23, a Marko Simonović 18 poena za Zvezdu. Najefikasniji u poraženom timu bio je Žeremi Lelu sa 24 poena.

23:32 - Radonjić: Strazbur je igrao sjajnu odbranu Trener Crvene zvezde Dejan Radonjić rekao je da je njegov tim bio desetkovan povredama, ali da je odbrana Strazbura u drugom poluvremenu razlog poraza.„Čestitke Strazburu. Počeli smo utakmicu ofanzivno veoma dobro. Znali smo da će drugo poluvreme biti drugačije jer je Strazbur dobar tim. Bili smo hendikepirani povredama. Imali smo velikih problema u organizaciji napada u drugom poluvremenu jer je Strazbur igrao izuzetno dobru odbranu“, rekao je Radonjić.

Tok utakmice

40. minut 75:78 - Do kraja je 4 sekunde a Zvezda kreće u napad sa svoje polovine jer je lopta izašla tu.Simonović je promašio, Zvezda u poslednjem kvartalu nije dala poen iz igre!

40. minut 75:78 - Miler je ubacio samo jedno bacanje 30 sekundi pre kraja

39. minut 72:78 - Francuzi posle 2 ubačena penala, dolaze do "lakih" poena, pošto je Gudurić posle izgubljene lopte napravio faul na polaganju

39. minut 72:73 - Gudurić je ubacio oba penala

38. minut 70:73 - Golubović i Vims su kompletirali seriju domaćina od 10:0, kojom je Strazbur poveo prvi put na meču

36. minut 70:63 - Poenima Gudurića, Zvezda je otišla na pristojnih 7 razlike

33. minut 66:63 - Miler je pogodio dva bacanja, Zvezda i dalje bez poena iz igre u poslednjem kvartalu

33. minut 64:63 - Bukua je trojkom primakao goste na minus jedan, pošto su domaći u seriji 7:0

32. minut 64:60 - Vladimir Golubović je ubacio četiri uzastopna poena, Zvezda nema rešenje ni u odbrani ni u napadu

Četvrta četvrtina

30. minut 64:56 - Zvezda je pala, ali i dalje ima prednost od 8 poena, posle 30. minuta

29. minut 64:54 - Lelu je 24 poenom na meču, primakao domaćina na minus 12, a potom je Strazbur sa penala došao do još 2 poena

27. minut 62:46 - Važne dve trojka Simonovića

24. minut 56:42 - Tompson je van ritma, promašio je i treću trojku (0/3), a potom i izgubio loptu, pa je Strazbur serijom 8:1 smanjio na 42:56.

22. minut 55:38 - Miler je nastavio gde je stao. Odmah je ubacio trojku za 34:55.Strazbur je počeo nešto bolje, ali Zvezda i dalje ima veliku prednost

Treća četvrtina

20. minut 52:34 - Zvezda je maksimalno materijalizovala odlično poluvreme!

18. minut 52:32 - Zvezda igra kao u transu! Sve pogađa, a sa druge strane odbrana je veoma čvrsta i kompaktna, tako da se serijom od 11:0 došlo do za mnoge iznenađujućih plus 20

16. minut 44:32 - Iako je u periodu bez poena iz igre poenima Milera i Cirbesa sa penala Zvezda je došla do za sada maksimalnih plus 12

14. minut 41:32 - Trojka Gudurića i dvojka Jovića. Zvezda je dala 10 poena šutem za dva poena, 30 trojkama i poen bacanjem Simonovića posle faula

13. minut 36:30 - Simonović i Gudurić su pogodili nove dve trojke za Zvezdu. sada ih je već devet na kontu, ali razlika ne raste

12. minut 30:24 - Francuski tim se mini serijom od 5:0 primakao Zvezdi, posle čega je Radonjić tražio tajm-aut

Druga četvrtina

10. minut 30:19 - Zvezda je pogodila SEDAM trojki! Posle 4 Milera 2 Simonovića, na listu trojkaša upisao se i Gudurić

7. minut 22:16 - Četvrta trojka Kvinsija Milera!

6. minut 19:13 - Strazbur je prišao na minus 3, ali je Simonović ubacio trojku

5.minut 14:8 - Posle Milera i Simonović je sa 3 poena, ali posle faula, nakon kojeg je pogodio dodatno bacanje uspeo da se upiše u strelce

3. minut 11:6 - Kvinsi Miler je pogodio sve poene za Zvezdu i to sa tri trojke i jednom dvojkom. Zvezda je vodila i 9:2

20:45 - Prva četvrtina

20:37 - Marseljeza na predstavljanju

Pred početak meča, u dvorani je intonirana Francuska himna

20.20 - U Strazbur autobusom

Strazbur je geografski van fokusa, a mere bezbednosti na evroligaškim utakmicama podignute su na najviši nivo. Četa trenera Dejana Radonjića izbegla je sletanje na neki od francuskih aerodroma tako što je juče ujutro otputovala direktnim letom za Štutgart, a potom je autobusom stigla u 150 kilometara udaljeni Strazbur. Klub je i zvanično od Evrolige dobio potvrdu da je sve u redu i da nema razloga za odlaganje utakmice.

Zvezda je na otvaranju evroligaške sezone deklasirala Strazbur u Beogradu sa čak 22 poena razlike, ali to neće značiti ništa. Francuski tim je u međuvremenu pokazao da je kod kuće tvrd orah, a to su već osetili Fenerbahče i Real.

20:00 - Radonjić: Strazbur je u boljoj situaciji od Zvezde

Trener košarkaša Crvene zvezde Dejan Radonjić rekao je uoči utakmice protiv Strazbura u Evroligi da je francuski predstavnik ozbiljan kandidat za plasman u TOP16 fazu, iako se tako nije činilo pre početka takmičenja

"Pre početka takmičenja u Evroligi, Strazbur je analiziran kao neko ko u ovoj grupi treba da bude samo učesnik. Mi smo prvi meč odigrali dobro, čak i odlično, nadigrali smo ih u potpunosti. Međutim, nakon toga Strazbur je pokazao da se radi o ozbiljnom timu koji ima ozbiljan kvalitet, i koji može da savlada svakog protivnika, pa i Real i Fenerbahče, i to poprilično ubedljivo i lako", rekao je Radonjić.

Radonjić ističe da je Strazbur u boljoj situaciji od Crvene zvezde, iako imaju isti skor posle prvog dela 2-3.

"Sada su ozbiljni kandidati za TOP 16 fazu, u dobrom su trenutku i boljoj poziciji od nas u smislu da nisu igrali prvenstvenu utakmicu tokom vikenda. Potpuno spremni i odmorni dočekuju duel, što kod nas nije slucaj. Želimo da odigramo dobru utakmicu, budemo konkurentni i na prvom mestu kompletniji. U ovom trenutku ne mogu sa sigurnošću da kažem u kolikoj meri ćemo moći da računamo na kapitena Branka Lazića".

19:30 - Cirbes: Meč u Areni nije nikakvo merilo

Centar Maik Cirbes dodao je da očekuje jako tešku utakmicu protiv vicešampiona Francuske.

"Strazbur je pobedio Real prošle nedelje i Fernerbahče na premijeri. Prva utakmica nije merilo za ovo što nas očekuje u Franucuskoj. Jesmo pobedili ubedljivo, ali sada smo gosti i to je najveća razlika. Svaki tim je bolji na svom parketu, posebno kada imate takvu atmosferu i navijače koji vam daju dodatnu energiju", kazao je nemački košarkaš.